Jakie wybrać klocki LEGO dla 4 latka?

Klocki LEGO od lat cieszą się ogromną popularnością zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych. Ich historia sięga roku 1932 roku gdy to powstała firma, zajmująca się między innymi produkcją drewnianych zabawek. Z czasem głównym filarem jej działalności stały się klocki LEGO, w różnych wariantach i seriach. Powstały takie serie jak chociażby: City, Friends czy też Castle. Mnogi wybór klocków i powstawanie różnych koncepcji na przestrzeni lat sprawiło, że obecnie są to najbardziej rozpowszechnione klocki na całym świecie. Ich zaletą jest szeroki wybór jeśli chodzi o serie, duża ilość elementów i to, że w większości przypadków są one kompatybilne. Można zatem łączyć ze sobą klocki z różnych zestawów.

Klocki LEGO Duplo – najlepszy wybór dla najmłodszych

W przypadku wybierania klocków dla najmłodszych, warto skupić się przede wszystkim na serii LEGO Duplo. Jest ona dostosowana specjalnie do dzieci, dlatego też klocki są większych rozmiarów niż standardowe. Ich wielkość jest mniej więcej dwa razy większa. Takie duże elementy mogą być użytkowane już przez półtoraroczne dziecko.

Jakie są zalety tej serii? Duże elementy uniemożliwiają zadławienie się dziecka klockiem. Poza tym są one tworzone w żywych i zachęcających do zabawy kolorach. Z tego względu są lubiane przez dzieci, które dzięki klockom rozwijają swoją wyobraźnię oraz kreatywność. Podobnie jak większość klocków LEGO, seria Duplo pozwala na tworzenie konkretnych budowli. Poszczególne komplety klocków mają takie same rozmiary dlatego kupując jedno opakowanie i po jakimś czasie nabywając kolejne, wszystkie je można ze sobą łączyć. Dziecko może zatem mieć pełną kolekcję i tworzyć z nabytych zestawów swoje własne budowle.

Jakie zestawy można znaleźć wśród klocków LEGO Duplo?

Klocki LEGO Duplo są sprzedawane w zestawach tematycznych. Niektóre z nich są kierowane bardziej do dziewczynek, inne natomiast do chłopców. Wiele zestawów jest natomiast neutralnych, którymi mogą zainteresować się dzieci niezależnie od swojej płci.

Dla najmłodszych skierowany może być chociażby zestaw “Pociąg z cyferkami”. Poprzez układanie klocków można w tym przypadku zaznajamiać dziecko również z cyframi i powoli utrwalać je w jego głowie. Dla nieco starszych dobrym wyborem może okazać się “Motocykl policyjny” czy też “Wóz strażacki”. Bardziej rozbudowanym zestawem, zawierającym sporą ilość elementów, jest “Duże wesołe miasteczko”.

Wiele zestawów nawiązuje również do popularnych bajek. Dzieci mogą zająć się układaniem “Podwodnego zamku Arielki”, “Laboratorium superbohaterów” czy też “Popołudniowej herbatki u Elsy i Olafa”.

Spora ilość zestawów LEGO Duplo umożliwia dzieciom wykonywanie skomplikowanych konstrukcji jak na ich wiek, przykładowo żurawia. Nie są to zatem zwyczajne klocki, a zmuszające do myślenia i poszerzające znacznie horyzonty dziecka.

Czy warto inwestować w klocki LEGO?

Klocki LEGO zdecydowanie nie należą do tanich zabawek. Seria Duplo jest zdecydowanie prostsza i zawiera zazwyczaj jedynie niewielką ilość klocków, niezbędną do tworzenia podstawowych budowli. Kosztują one z tego względu mniej więcej od kilkudziesięciu złotych, do kilkuset.

Czy pomimo tych dość wysokich cen, w takie klocki warto inwestować? Trzeba przyznać, że zdecydowanie tak. To co je wyróżnia, to bardzo dobra jakość. Pomimo intensywnego użytkowania je przez dzieci, nie niszczą się szybko. Poza tym umożliwiają konstruowanie bardzo rozbudowanych i interesujących budowli, które pomagają dziecku się rozwijać.

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo