Katowice: miasto dofinansuje zatrudnienie niani

W Katowicach lawinowo rośnie zapotrzebowanie na żłobki. Miasto postanowiło wesprzeć młode rodziny poprzez wprowadzenie dofinansowania do wynagrodzenia niań.

Komu przysługuje dofinansowanie do zatrudnienia niani?

Jak mówi Małgorzata Moryń-Trzęsimiech, naczelnik wydziału polityki społecznej, dofinansowanie jest skierowane do rodziców dzieci, które nie uczęszczają do żłobków czy przedszkoli i nie ukończyły 3 lat. Miasto jest gotowe pokryć koszty wynagrodzenia niani przez okres 10 miesięcy, jednak nie dłużej niż do 31 kwietnia 2019 roku. Kwota dofinansowania nie może przekraczać 1800 zł, a niania musi być zatrudniona na pełen etat na okres co najmniej 12 miesięcy i być zgłoszona do ZUS-u oraz Urzędu Skarbowego.

Sprawdź także:

Miasto przyjazne rodzinom

Prezydent miasta, Marcin Krupa zapewnia, że poprzez swoje działania stara się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom młodych rodziców:

Jesteśmy miastem przyjaznym rodzinom. Wiemy, że nie każdy ma komfort pozostawienia małych dzieci u dziadków. By wspierać młodych rodziców i umożliwiać im powrót do pracy, tworzymy nowe miejsca w żłobkach i przedszkolach, a także staramy się ograniczać opłaty, które ponoszą rodzice. Dodatkowo zapewniamy wsparcie w postaci refundacji kosztów wynagrodzenia niani.

W Katowicach dostępne jest również dofinansowanie do żłobków niepublicznych, które wynosi 600 zł miesięcznie, a rodzice odprowadzający w mieście podatki, dostają dodatkowe 50 punktów na dziecko przy naborze do żłobków miejskich.

 

Dodaj komentarz

4 komentarzy: Katowice: miasto dofinansuje zatrudnienie niani

 1. Bardzo dobry pomysł włądz miast! Teraz żeby dziecko dostało się do żłobka, to naprawdę trzeba bardzo długo czekać i jeszcze wierzyć w to że się uda

  • Bardzo dobry pomysł władz miasta! teraz żeby dziecko dostało się do żłobka, to naprawdę trzeba mieć szczęscie, albo bardzo długo czekać czekać. A to przynajmniej będzie bardziej pomocne. Brawo!

   • Powiem, że jestem pozotywnie zaskoczona tą decyzją. Sama mam czasem problem, gdzie zostawić małego. Mąż pracuje, ja też niedawno wróciłam do pracy, a dziadkowie jeszcze za młodzi na emeryturę, więc trzeba było kombinować. Podoba mi się to, że miasto dofinansuje nanie.

    • Stwierdzenie, że katowice to miasto przyjazne rodzinom, jest bardzo prawdziwe. I w sumie jest przyjazne nie tylko rodzinom, ale i dzieciom! Przecież, całkiem niedawno powstał w parku kościuszki nowy plac zabaw. A teraz jeszcze ten pomysł z dofinansowaniem do niani. Świetnie Panie Krupa!

     ♥️ Dzień Matki ♥️, Newsy

     Dzień Matki w Polsce i na świecie

     Dzień Matki coraz bliżej. To wyjątkowe święto, które pozwala na uhonorowanie mam, podziękowanie im za ich nieustanną troskę i pracę. Kiedy wypada Dzień Matki w Polsce, a kiedy w innych...

     Czytaj dalej →
     Planowanie ślubu oraz wesela

     Dzieci na weselu

     Zamierzasz wyprawić huczne wesele. Zapraszasz więc gości. Goście weselni to zazwyczaj osoby dorosłe, ale wiele z tych osób ma już swoje dzieci. Prosząc osoby dorosłe na wesele ważne jest by...

     Czytaj dalej →
     Świadkowie

     Rola świadków na weselu

     Z racji tego, że już za dwa tygodnie będę świadkową na weselu siostry, postanowiłam przyjrzeć się tej roli i jej obowiązkom troszeczkę bliżej, a tym, co się nauczyłam, chętnie podzielę...

     Czytaj dalej →
     Gry i zabawy dla dzieci

     LEGO matematyka: Ułamki na klockach LEGO

     Jednym z punktów na mojej “Ojcowskiej Bucket List” jest zarażenie córki miłością do matematyki. Sporym sukcesem będzie brak jej niechęci do tego przedmiotu. Tak się złożyło, że trafiłem dziś na...

     Czytaj dalej →
     Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
     Logo
     Enable registration in settings - general