Kiedy będzie plan lekcji 2022? Tegoroczny rozkład zajęć może zaskoczyć uczniów

Odliczanie dni do rozpoczęcia roku weszło już w ostatnią fazę. Chociaż uczniowie woleliby, aby wakacje nigdy się nie kończyły, to niestety 1 września zbliża się nieubłaganie. Wraz z lekcjami w szkole powracają również wszystkie dodatkowe zajęcia, treningi czy korepetycje. Aby lepiej zaplanować harmonogram na najbliższe tygodnie, dobrze by było znać już plan zajęć w tym roku. Gdzie można się z nim zapoznać? Kiedy będzie plan lekcji 2022/23?

Kiedy będzie nowy plan lekcji 2022/2023?

Wrzesień to zdecydowanie nie jest ulubiony miesiąc dla dzieci i młodzieży. Powrót do nauki, codziennych obowiązków i porannego wstawania z pewnością nie jest łatwym zadaniem. Dlatego często jeszcze przed rozpoczęciem roku uczniowie zastanawiają się, jak będzie wyglądał ich plan lekcji. Interesujące jest przede wszystkim to, jak często w ciągu tygodnia trzeba będzie wstać na 8.00 i o której zajęcia będą się kończyć. Zapoznanie się z planem wcześnie pozwala lepiej zaplanować czas – wiadomo, kiedy zapisywać się na dodatkowe zajęcia, np. z języka obcego, w jaki dzień ustawić treningi sportowe oraz jak umawiać się korepetytorami.

Niestety większość szkół nie udostępnia oficjalnych planów lekcji przed 1 września. Najczęściej zostaje on podany uczniom dopiero w dzień rozpoczęcia roku, po uroczystej inauguracji. Szczegóły dotyczące rozkładu zajęć przekazuje zwykle wychowawca. Może to zrobić również za pośrednictwem dziennika elektronicznego i być może w tej formie plan ma szansę pojawić się odrobinę wcześniej.

Niektóre placówki ogłaszają plany lekcji z wyprzedzeniem poprzez swoją stronę internetową. Warto więc śledzić aktualności.

Zobacz: 300 plus – dla kogo? Niestety część rodziców może być bardzo zawiedziona

Nowy plan lekcji od września – szykują się zmiany

Nadchodzący rok szkolny przyniesie sporo zmian nie tylko rozkładzie zajęć, ale również w programie nauczania. Nowy przedmiot w planie lekcji czeka na uczniów klas pierwszych szkół ponadpodstawowych. Chodzi o “Historię i teraźniejszość”, czyli wzbudzający mnóstwo kontrowersji pomysł ministra Czarnka. HiT zastąpi nauczaną dotąd w tej samej klasie “Wiedzę o społeczeństwie”.

Nowości szykują się również podczas zajęć przedmiotu Edukacja dla bezpieczeństwa (dawniej “Przysposobienie Obronne”). Od nowego roku w niektórych szkołach uczniowie zapoznają się z podstawami budowy i obsługi broni, a także rozpoczną zajęcia strzeleckie. Na razie dotyczy to wyłącznie tych placówek, które mają dostęp do odpowiedniego sprzętu i profesjonalnej przestrzeni. W ciągu najbliższych dwóch lat jednak mają to być obowiązkowe lekcje we wszystkich szkołach.

W 2023 roku po raz pierwszy do matury przystąpią absolwenci ośmioklasowej podstawówki. Sam egzamin będzie wyglądał zupełnie inaczej niż dotychczas, zmieni się nie tylko formuła, ale także wymagany zakres materiału.

Rodzice pytają o rozkład zajęć 2022

Kiedy plan lekcji 2022?

Plan lekcji jest zazwyczaj przekazywany uczniom dopiero 1 września – podczas rozpoczęcia lub za pośrednictwem dziennika elektronicznego.

Kiedy jest plan lekcji ogłaszany?

1 września lub niedługo przed np. na stronie internetowej szkoły.

Kiedy są plany lekcji w szkołach?

Plany lekcji są ogłaszane przez wychowawcę zazwyczaj 1 września w czasie oficjalnego rozpoczęcia roku. Można sprawdzać także, czy nie rozkład zajęć nie pojawił się w dzienniku elektronicznym.

Sprawdź też:

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo