Kiedy wypłata 300 zł na wyprawkę? Kto jako pierwszy otrzyma 300 Plus?

Rządowy program „Dobry Start” przyznaje rodzicom uczących się dzieci 300 zł na wyprawkę szkolną. Kiedy nastąpi wypłata pieniędzy z 300 Plus?

Najważniejsze w poniższym artykule:
 • Wnioski o 300 Plus można składać na stronie Emp@tia lub poprzez bankowość elektroniczną od 1 lipca.
 • Jako pierwsi wypłatę 300 zł na wyprawkę szkolną otrzymają rodzice, którzy złożą wnioski do końca wakacji. W ich przypadku 300 zł na uczące się dziecko będzie wypłacone do 30 września.
 • Wnioskodawcy składający wniosek we wrześniu, październiku lub listopadzie na wypłaty muszą zaczekać do dwóch miesięcy.
 • Rodzice, którzy złożą wniosek po 30 listopada 2019, nie otrzymają 300 Plus na dziecko.

Dodatkowe 300 zł na dziecko

Program jest inicjatywą premiera Mateusza Morawieckiego. Z założenia pieniądze mają być przeznaczane na wyprawkę szkolną, czyli zeszyty, podręczniki, plecaki, itp. Program „Dobry Start” jest skierowany do rodziców uczniów, którzy nie ukończyli 20 roku życia, a w przypadku osób niepełnosprawnych – do 24 roku życia. Jest to pomoc jednorazowa przyznawana w danym roku szkolnym.

Wnioski o 300 zł na dziecko mogą składać rodzice, prawni opiekunowie dziecka, ale też rodzina zastępcza, czy dyrektor placówki opiekuńczo-wychowawczej. Od 1 lipca wnioski są przyjmowane online na stronie empatia.mrpips.gov.pl lub przez bankowość internetową. Już od 1 sierpnia będzie można składać również wnioski papierowe w urzędach. W przypadku programu „Dobry Start” dochód na osobę w rodzinie nie ma znaczenia, a jak zapewnia premier, nie będą też przeprowadzane kontrole, na co zostały wydane pieniądze z dofinansowania na wyprawkę.

Sprawdź:

Kiedy wypłaty z 300 Plus?

Pierwsze pieniądze z 300 Plus na wyprawkę szkolną zostaną wypłacone jeszcze w czasie wakacji. W ubiegłym roku pierwsi rodzice pieniądze otrzymali już w lipcu. Samo ministerstwo zapewnia, że wszyscy wnioskodawcy, którzy przesłali wymagane dokumenty przed końcem sierpnia, otrzymają wypłatę 300 zł na wyprawkę szkolną do 30 września.  Rodzice, którzy złożą wniosek o 300 Plus między 1 września a 30 listopada 2019, przelew 300 zł otrzymają w terminie 2 miesięcy od momentu złożenia wniosku. Wszystkie pozostałe wnioski będą rozpatrywane na bieżąco.

Wnioski p 300 zł można składać do 30 listopada 2019 roku.

Źródła:

Dodaj komentarz

6 komentarzy: Kiedy wypłata 300 zł na wyprawkę? Kto jako pierwszy otrzyma 300 Plus?

 1. Niby gdzie mają być te wyplaty w jakiej miejscowości?

 2. Ja złożyłam 6 lipca przez bank i nie dostałam jeszcze pieniądzy. Jestem z dużej miejscowości. Ale koleżanka z mniejszej miejscowości już podobno dostała.

  • Taa, wniosek złożony przez bank 2 lipca i do dzisiaj nic nie ma.

   • Pierwsze wypłaty pod koniec sierpnia dopiero…

    • Ja złożyłam 1 lipca i cisza… W Zabrzu za wnioski zlożone 2 lipca wypłacano już po 3 tygodniach od zlożenia!

     • Złożyłem papierowy wniosek na początku sierpnia i na pytanie kiedy można się spodziewać przelewu, otrzymałem odpowiedz że nie wiadomo, ponieważ rząd NIE MA NA TO PIENIĘDZY – jak znajdą to od razu wpłacą,,,

      Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
      Logo