Rządowy program „Dobry Start” przyznaje uczącym się dzieciom 300 zł na wyprawkę szkolną. Do wczoraj w całej Polsce złożono niemal 800 tys. wniosków. Kiedy nastąpi wypłata pieniędzy z 300 Plus?Dodatkowe 300 zł na dziecko

Program jest inicjatywą premiera Mateusza Morawieckiego. Z założenia pieniądze mają być przeznaczane na wyprawkę szkolną, czyli zeszyty, podręczniki, plecaki, itp. Program „Dobry Start” jest skierowany do rodziców uczniów, którzy nie ukończyli 20 roku życia, a w przypadku osób niepełnosprawnych – do 24 roku życia. Jest to pomoc jednorazowa przyznawana w danym roku szkolnego.

depositphotos.com

Wnioski o 300 Plus i kryterium dochodowe

Wnioski o 300 zł na dziecko mogą składać rodzice, prawni opiekunowie dziecka, ale też rodzina zastępcza, czy dyrektor placówki opiekuńczo-wychowawczej. Obecnie wnioski są przyjmowane online na stronie empatia.mrpips.gov.pl lub przez bankowość internetową, ale już od 1 sierpnia będzie można składać wnioski papierowe w wybranych placówkach. W przypadku programu „Dobry Start” dochód na osobę w rodzinie nie ma znaczenia, a jak zapewnia premier, nie będą też przeprowadzane kontrole, na co zostały wydane pieniądze z dofinansowania na wyprawkę.

Sprawdź:

Kiedy wypłaty z 300 Plus?

Pierwsze pieniądze z 300 Plus na wyprawkę szkolną zostaną wypłacone już w przyszłym tygodniu. Jako pierwsi przelew otrzymają rodzice, którzy złożyli wnioski online w lipcu. Osoby, które zaaplikują o dodatkowe 300 zł na dziecko później, pieniądze otrzymają we wrześniu. Wszystkie pozostałe wnioski będą rozpatrywane na bieżąco.

Wnioski p 300 zł można składać do 30 listopada 2018 roku.