Kolejne zmiany we wnioskach o 500+. Ministerstwo chce promować składanie wniosków online.

Elżbieta Rafalska, czyli szefowa MRPiPS zapowiedziała, że w przyszłym roku zostanie wprowadzona jedna istotna zmiana w składaniu wniosków o 500+. Przypomniała także, że do 31 sierpnia tego roku nowe wnioski muszą złożyć wszyscy uprawnieni do wzięcia udziału w programie, jeśli nie chcą mieć przerw w wypłatach świadczenia.

Według Elżbiety Rafalskiej do 25 sierpnia złożono ponad 1,5 mln wniosków o 500+. Niespełna 1/3 z tego (około 437 tys.) to wnioski złożone online.

Ministerstwu zależy, żeby jak najwięcej osób korzystało z tej metody składania wniosków i dlatego zapowiada zmianę od przyszłego roku. Osoby, które będą składały wniosek o 500+ przez internet będą mogły zrobić to wcześniej niż Ci, którzy decydują się na tradycyjną, papierową formę.


Przeczytaj także:


Znacząco poprawia się droga składania wniosków przez internet. To znacznie większy udział, niż był 1 kwietnia 2016 roku, kiedy startowaliśmy. Papierowa droga jest dominująca, ale po ilości składanych wniosków widzimy, że zainteresowanie składaniem wniosków online w ostatnich dniach jest zwiększone.
skomentowała Rafalska

Pani minister podczas wywiadu w radiowej jedynce przypomniała także jakie zmiany wprowadzono w tym roku.

Mówimy tu o doprecyzowaniu sposobu ustalania dochodu działalności gospodarczej opodatkowanej w formach ryczałtu, a także o opiece naprzemiennej (…). Doprecyzowaliśmy przepisy regulujące utratę i uzyskiwanie dochodu, ale ten przepis będzie miał znaczenie w trakcie trwania okresu świadczeniowego. Mówimy tu też o tym, że osoby deklarujące samotne wychowywanie dziecka muszą mieć ustalone prawo do alimentów. (…) Chcemy też prowadzić weryfikację miejsca zamieszkania, tak żeby osoby mieszkające, pracujące i przebywające z dziećmi za granicą, nie pobierały tego świadczenia. Warunkiem jego otrzymywania jest miejsce zamieszkania. Trzeba mieszkać w Polsce, żeby otrzymywać to świadczenie.
~ powiedziała


Dowiedz się więcej o:


Zdaniem pani minister nie wszyscy rodzice są świadomi tego, że muszą ponownie złożyć wniosek o 500+, jeśli otrzymują już świadczenia z tego programu. Dlatego między innymi stara się o tym przypominać w mediach jak najczęściej.

[zdjęcie główne: Wikipedia]

Dodaj komentarz

1 komentarzy: Kolejne zmiany we wnioskach o 500+. Ministerstwo chce promować składanie wniosków online.

 1. A może by tak dopracować program by samotna matka która z dzieckiem przebywa w Polsce ma zadaszone alimenty dostała normalnie zasiłek. Ojciec dziecka za granicą Ale wychodzi że mimo tego że nie utrzymuje kontaktów nie interesuje się dzieckiem nie poczuwa się do odpowiedzialnosci ma większe prawa niż matka z która dziecko się wychowuje. Sprawa od roku w Doposie i co z tego jak do dziś nic nie wiadomo to jest porażka jak dla mnie

  Zdrowie dziecka

  Wszy u dzieci

  Wraz z przyjściem na świat naszego dziecka, musimy nastawić się na konfrontacje z różnego typu problemami. Niektóre wcześniej mogły należeć do sfery żartów. Gdy ktoś się podrapał po głowie, ze...

  Czytaj dalej →
  Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
  Logo
  Enable registration in settings - general