Kolorowanki do druku dla dzieci: ponad 100 darmowych kolorowanek

Kolorowanki to świetna zabawa – zarówno dla dzieci, jak i dla rodziców. Wspólne kolorowanie to idealny sposób na spędzenie czasu w rodzinnym gronie.

Kolorowanki dla dzieci: zabawa, która uczy

Kolorowanie nie dość, że daje dzieciakom wielką radość i satysfakcję z tworzenia małych dzieł sztuki, to dodatkowo świetnie wpływa na rozwój malucha. Dzięki kolorowankom dzieci rozwijają przede wszystkim zdolności manualne, ale również wyobraźnię i zmysł artystyczny.

Poprzez kolorowanie dziecko przygotowuje się do trzymania w rączce przyborów do rysowania, co daje pozytywne efekty, gdy maluch rozpoczyna naukę pisania. Temperowanie kredek, wybieranie kolorów i odkładanie przyrządów do pudełka albo piórnika wspomaga rozwój koordynacji, motoryki i zręczności, a przy okazji uczy dziecko porządku i sprzątania po sobie. Podczas kolorowania dziecko ćwiczy mięśnie rączek, które również przydadzą się podczas nauki pisania. Maluchy ćwiczą również koordynację ręka – oko, a także doskonalą poczucie przestrzeni.

depositphotos.com

Malowanki a wiek dziecka

Oczywiście, żeby dziecko mogło czerpać z kolorowania jak najwięcej i miało z tego przyjemność, kolorowanka musi być odpowiednio dobrana do wieku i umiejętności dziecka. Dla mniejszych dzieci, które dopiero uczą się, jak trzymać w rączkach kredki, najbardziej odpowiednie będą kolorowanki z małą ilością szczegółów. Poza tym, takie kolorowanki powinny mieć wyraźne kontury, żeby dziecko nie miało trudności w wypełnianiu pól, a także było zadowolone z wyników swojej pracy, nawet gdy nieco wyjdzie jakimś kolorem poza obrys.

Starszym dzieciom można stopniowo zwiększać trudność kolorowanek wybierając obrazki z większą ilością detali, małych elementów i z cieńszymi konturami. Z wiekiem można również zmieniać „narzędzia” do kolorowania, a także poszerzać gamę kolorów.

Najlepszym narzędziem do kolorowania są kredki, ponieważ pozwalają one na manipulowanie naciskiem, który wpływa na intensywność barw. Flamastry nie dają tylu możliwości i ograniczają dziecko, dlatego najlepiej wybierać kredki, od miękkich kredek typu bambino, przez kredki ołówkowe po świecowe.

Kolorowanki do druku dla dzieci

Ważną sprawą jest oczywiście dobranie tematyki kolorowanki do zainteresowań dziecka. Jeśli maluchowi będzie podobał się jakiś obrazek, na pewno chętniej go pokoloruje i będzie się bardziej starał. Nie wiesz jaką kolorowankę wybrać? Dajemy Ci duży wybór darmowych obrazków do kolorowania, z których z pewnością wybierzesz coś, co zainteresuje Twojego maluszka! Skorzystaj z linków, pod którymi znajdziesz kolorowanki dla dzieci do wydruku:

Kolorowanki do druku z warzywami

Vegetables Coloring Pages – Free Printable

Kolorowanki dla chłopców z Kaczorem Donaldem

Przejdź do linku >>>

Kolorowanki z księżniczkami i innymi bohaterami bajek Disneya

Przejdź do linku >>>

Jeszcze więcej bajkowych postaci…

Przejdź do linku >>>

Kolorowanki dla chłopców i dziewczynek z Myszką Mickey

Przejdź do linku >>>

Kolorowanki do drukowania dla miłośników klocków Lego

Przejdź do linku >>>

Malowanki z wesołymi owadami

Little Bugs Coloring Pages for Kids

Kolorowanki dla fanów Hello Kitty

Free Printable Hello Kitty Coloring Pages For Kids

Kolorowanki Kraina Lodu

Przejdź do linku>>>

Kolorowanki Angry Birds

Przejdź do linku>>>

Kolorowanki Barbie

Barbie

Kolorowanki My Little Pony

Przejdź do linku>>> 

Malowanki dla starszaków

Przejdź do linku >>>

Idealne kolorowanki do nauki cyferek, zwłaszcza dla maluchów, które lubią zwierzątka

Animals Number Coloring Pages

Kolorowanki z motywem morskim, zwierzątkami i wiele, wiele więcej…

Przejdź do linku >>>

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo