Kolorowy patent na czytanie wspólnie z dziećmi

Wiadomo, że zapach i dotyk książki to coś, co trudno zastąpić – faktem jednak jest, że w pewnych okolicznościach lepiej może sprawdzić się elektroniczny czytnik e-książek. Takimi okolicznościami są np. wakacyjne wyjazdy, podczas których zdecydowanie docenimy zalety ważącego niewiele ponad 150 gramów czytnika ebooków, który skutecznie zastąpi nam… kilka kilogramów bajek wydanych tradycyjnie. Świetnym przykładem takiego urządzenie jest choćby polski czytnik inkBOOK Calypso, który właśnie trafił na polski rynek.

Nowy inkBOOK Calypso jest niewielki i lekki – waży zaledwie 155 gramów i mierzy 159 x 114 x 9 mm. Urządzenie jest bardzo przyjazne dla oczu czytelnika (również młodego) – 6-calowy ekran E Ink nie męczy wzroku, jest zawsze doskonale czytelny i nie wymaga zewnętrznego doświetlenia po zmroku. Ogromnym atutem Calypso jest właśnie płynnie działający system regulowania intensywności i barwy podświetlenia ekranu, który sprawia, że każdy może bez problemu dopasować go do warunków oświetleniowych i swoich preferencji. Ekran jest oczywiście dotykowy – co czyni urządzenie banalnie prostym w obsłudze (aby przełożyć stronę, wystarczy dotknąć ekranu; można też używać do tego celu przycisków).

Wielką zaletą urządzenia jest fakt, iż pozwala ono na wygodny dostęp do większości popularnych w Polsce usług, w których w ramach miesięcznej subskrypcji mamy dostęp do ogromnych katalogów książek i czasopism. W samym tylko Legimi znajdziemy kilkadziesiąt tysięcy pozycji, w tym przepastną bibliotekę książek dla dzieci i młodzieży (co istotne, czytnik bez problemu wyświetla również ilustracje – aczkolwiek są one czarno-białe). Co ważne, nabywcy czytnika będą mogli nieodpłatnie przetestować tę funkcję – wraz z urządzeniem dostaną bowiem 60-dniowy testowy dostęp do usługi Legimi.

inkbook

Oczywiście, inkBOOK Calypso obsługuje również wszelkie popularne formaty e-książek, w tym m.in. EPUB, MOBI (bez zabezpieczeń DRM), TXT, DOC, FB2, HTML, RTF, DjVu, PDF (również Reflow i z Adobe DRM) – jeśli nie mamy ochoty, nie musimy więc zdawać się na abonament, możemy przenieść do jego biblioteki swoją kolekcję e-książek lub przesyłać do niego ebooki kupowane w innych księgarniach lub pobrane z witryn oferujących książki nieodpłatnie (ogromną ich kolekcję znajdziemy na przykład na stronie Wolnelektury.pl.

Producent informuje, że w inkBOOKu Calypso zastosowano „lekki” i wygodny w obsłudze system operacyjny – zaprojektowano go tak, by czytnika działał maksymalnie szybko i płynnie, a także by jego obsługa była maksymalnie wygodna i intuicyjna (wszelkie kluczowe dla użytkownika narzędzia i funkcje są teraz bezpośrednio dostępne z poziomu głównego ekranu). Strony możemy przekładać zarówno korzystając z dotykowego ekranu, jak i przycisków umieszczonych obok wyświetlacza. Czytnik ma też wbudowane 16 GB pamięci na książki i czasopisma (wbudowaną pamięć można rozszerzyć za pomocą karty pamięci).

Cenę czytnika ustalono na 499 zł. Więcej informacji znaleźć można na stronie: https://inkbook.pl/collections/czytniki/products/inkbook-calypso-rozowy

Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo