Komedie dla dzieci – zestawienie najciekawszych tytułów dla najmłodszych

Komedie dla dzieci to jeden z tych gatunków filmowych, za którymi najmłodsi po prostu przepadają. Nie tylko oni, bo przy komediach dla dzieci i o dzieciach świetnie bawią się też nastolatkowie i dorośli. Ciekawy tytuł to zatem idealna recepta na udane popołudnie w rodzinnym gronie. Które filmy komediowe dla dzieci warto brać pod uwagę? Przedstawiamy najlepsze propozycje, cieszące się ogromną popularnością na całym świecie. 

Najśmieszniejsze filmy dla dzieci potrafią rozbawić dla łez, ale produkcje dla najmłodszych zwykle zawierają w sobie także morał, zatem stanowią pełnowartościową rozrywkę. Co więcej, przy najlepszych tytułach świetnie bawią się nie tylko mali widzowie, ale także ich rodzice. Szukasz idealnego filmu na rodzinne popołudnie, który zapewni solidną porcję świetnej zabawy? Zatem koniecznie zainteresuj się jedną z poniższych propozycji. 

Komedie dla dzieci

“Noc w muzeum”

“Noc w muzeum” to świetnie zrealizowana komedia dla dzieci, która zainteresuje też nieco starszych widzów. Bohaterem tej produkcji jest Larry – strażnik w Muzeum Historii Naturalnej. 

Pewnej nocy przypadkowo uwalnia wielką moc drzemiącą w eksponatach – figury postaci historycznych budzą się do życia, a wraz z nimi ożywają też wypchane zwierzęta i szkielety prehistorycznych potworów. Syn Larry’ego nie daje wiary w opowieści taty, ale gdy sam spędza noc w muzeum, przekonuje się, że niezwykły świat z opowieści ojca rzeczywiście istnieje. Czy uda im się opanować zamieszanie?  

“Paddington”

Nasza kolejna propozycja to “Paddington” – komedia opowiadająca o zwariowanych przygodach sympatycznego pluszaka.

Paddington wraz z ciocią mieszka w Peru. Gdy ich dom zostaje zniszczony, miś postanawia szukać szczęścia w Anglii. Wkrótce okazuje się, że długa podróż nie jest największą przygodą, która czeka na pluszowego niedźwiadka. Anglia nie okazuje się dla niego zbyt gościnna. Pluszak postanawia odszukać znajomego cioci, który mieszka w Londynie. Na swojej drodze napotyka rodzinę Brownów, którzy bez wahania oferują misiowi schronienie w swoim domu. Ta decyzja zmienia ich spokojne życie o 180 stopni. 

Komedia o dzieciach

“Kochanie, zmniejszyłem dzieciaki”

Komedie z dziećmi w roli głównej cieszą się ogromną popularnością już od bardzo dawna. “Kochanie, zmniejszyłem dzieciaki to produkcja z 1989 roku, ale mimo upływu lat, nadal bawi i zaskakuje.

Film opowiada o zwariowanych przygodach rodziny Szalinskich. Wayne – pochłonięty swoją pracą wynalazca – buduje maszynę do zmniejszania przedmiotów. Urządzenie przypadkowo zostaje uruchomione przez dwójkę jego nastoletnich dzieci, które, wraz ze swoimi sąsiadami, zmniejszają się do mikroskopijnych rozmiarów. Wszyscy oni trafiają do przydomowego ogródka, który dla miniaturowych dzieciaków okazuje się prawdziwą dżunglą, a niegroźne owady stają się wielkimi potworami. Czy uda im się dotrzeć do domu i wrócić do ludzkich rozmiarów?

“Hotel Transylwania”

Kolejna komedia dla najmłodszych w naszym zestawieniu to “Hotel Transylwania”.

W tej produkcji dzieciaki występują tuż obok najstraszniejszych potworów rodem z kina grozy, ale spokojnie – zamiast strachu dominuje tu dobry humor. W trosce o swoją dorastającą córkę, hrabia Dracula zakłada hotel, w którym potwory mogą wypoczywać z dala od ludzi. Spokój tego miejsca zostaje zburzony, gdy pewnego dnia mury zamczyska przekracza śmiertelnik – chłopak imieniem Johnny. Nieoczekiwana wizyta niesie z sobą poważną konsekwencję – córka wampira zakochuje się w przybyszu, zresztą ze wzajemnością. Łamie tym samym podstawową zasadę potworów, która zakazuje kontaktów ze śmiertelnikami.  

Komedie dla dzieci i dorosłych

“Shrek”

Mówiąc o komediach, które zainteresują nie tylko dzieci, ale i ich rodziców, na pierwszym miejscu należy wymienić opowieść o zielonym ogrze i jego wesołych towarzyszach.

Tytułowy Shrek jest samotnikiem mieszkającym na bagnie. Baśniowy stwór próbuje unikać towarzystwa nieprzychylnych mu ludzi, którzy panicznie boją się ogrów. Okazuje się, że kraina, w której rządzi człowiek, nie jest przychylna także innym bajkowym stworom. Wygnane z królestwa lorda Farquaada, próbują znaleźć schronienie na bagnie Shreka. Ogr -pustelnik zrobi wszystko, by tylko odzyskać święty spokój. Wyrusza na niebezpieczną wyprawę, by wyzwolić uwięzioną w zamkowej wieży księżniczkę. Towarzyszy mu wyjątkowo wygadany osioł.

“Epoka lodowcowa”

“Epoka lodowcowa” to kolejny klasyczny tytuł, który rozśmiesza do łez widzów w każdym wieku.

20 tysięcy lat temu świat stanął w obliczu zagłady, zmuszającej ludzi i zwierzęta do wielkiej migracji. Na tym tle poznajemy trójkę głównych bohaterów – mamuta Manny’ego, wiecznie ironizującego sceptyka, leniwca Sida, niezbyt bystrego, za to nadzwyczaj wygadanego, oraz tygrysa szablozębnego Diego, podstępnego drapieżnika, który z czasem odkrywa, że jest obdarzony sercem większym niż jego kły. Trójka przyjaciół ma przed sobą trudną misję – muszą oddać ludzkie niemowlę jego rodzicom. 

Komedie dla dzieci i młodzieży

“Powrót do przyszłości”

Kolejny tytuł w naszym zestawieniu to produkcja typowo młodzieżowa, ale warto ją obejrzeć bez względu na wiek.

Ekscentryczny naukowiec Emmett Brown buduje wehikuł czasu. Postanawia przedstawić swój wynalazek swojemu nastoletniemu przyjacielowi – Marty’emu McFly. Okazuje się, że machina jest zasilana plutonem, który Emmett ukradł Libijczykom. Terroryści wpadają na trop naukowca, gdy ten próbuje przetestować swoje odkrycie. Brown ginie, a Marty przenosi się do roku 1955.

Bajki – komedie dla dzieci

“Rodzinka Robinsonów”

Naszą ostatnią propozycją na rodzinny seans jest “Rodzinka Robinsonów” – ciekawa i zabawna animacja. 12-letni Lewis jest genialnym wynalazcą. 

Pewnego dnia konstruuje machinę przywracającą utracone wspomnienia. Okazuje się, że wynalazek chłopca otwiera korytarz czasoprzestrzenny. Niespodziewanie, genialny wynalazek zostaje wykradziony przez podstępnego Bowlera. Lewis ma jednak silnego sprzymierzeńca, który pomoże mu w odzyskaniu maszyny. Jest nim Wilbur – chłopiec z przeszłości. W krainie jutra na Lewisa czeka wiele niesamowitych przygód. Komedie dla dzieci zawsze mają ukryty morał i tak jest też w tym przypadku, ale nie będziemy zdradzać zakończenia. 

Komedie dla dzieci
Zobacz też:

Dodaj komentarz

Rozrywka

Po ciężkim dniu… #INSTASWEET!

Upragniony moment: chyba każdy maluch o tej porze już śpi? Oczywiście większość rodziców zasnęła razem ze swoimi pociechami. Ci którym udało się wytrwać i nie zmrużyć oka zrobili te zdjęcia…...

Czytaj dalej →
Rozrywka

9 Księżniczek Disneya w roli mamy

Isaiah Keith Stephens na swoim Instagramie nazwał siebie Disney Mashup Guy. Nic więc dziwnego, że magazyn Cosmopolitan z okazji Dnia Matki poprosił go o przygotowanie grafik przedstawiających księżniczki (i jedną...

Czytaj dalej →
Rozrywka

Wyciskacze łez

Czasami mamy gorszy dzień i potrzebę wypłakania się, a czasami mamy ochotę popłakać tak po prostu, bez żadnego powodu. Na takie okazje i długie zimowe wieczory idealne będą filmy, które...

Czytaj dalej →
Rozwój dziecka w wieku przedszkolnym

Odpieluchowanie zgodnie z pedagogiką Montessori

Odpieluchowanie to moment, który dla dzieci (jak również rodziców) jest szczególnie ważnym wydarzeniem pierwszych lat życia malucha. Istnieje wiele metod “pożegnania z pieluchą”. Jedną z nich jest odpieluchowanie ugruntowane w...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general