Komedie dla dzieci – zestawienie najciekawszych tytułów dla najmłodszych

Komedie dla dzieci to jeden z tych gatunków filmowych, za którymi najmłodsi po prostu przepadają. Nie tylko oni, bo przy komediach dla dzieci i o dzieciach świetnie bawią się też nastolatkowie i dorośli. Ciekawy tytuł to zatem idealna recepta na udane popołudnie w rodzinnym gronie. Które filmy komediowe dla dzieci warto brać pod uwagę? Przedstawiamy najlepsze propozycje, cieszące się ogromną popularnością na całym świecie. 

Najśmieszniejsze filmy dla dzieci potrafią rozbawić dla łez, ale produkcje dla najmłodszych zwykle zawierają w sobie także morał, zatem stanowią pełnowartościową rozrywkę. Co więcej, przy najlepszych tytułach świetnie bawią się nie tylko mali widzowie, ale także ich rodzice. Jak znaleźć idealne komedie familijne na rodzinne popołudnie, które zapewnią solidną porcję świetnej zabawy? Zatem koniecznie zainteresuj się jedną z poniższych propozycji. 

Najlepsze komedie rodzinne

Rodzinny seans filmowy na własnej wygodnej kanapie, z pysznymi przekąskami to jeden z najlepszych pomysłów na spędzenie razem czasu. Nie ma nic przyjemniejszego niż wspólna zabawa i emocje przy dobrym filmie. Na taką okazję zazwyczaj wybieramy produkcje raczej lekkie, z ciekawą i angażującą fabułą, ale o pozytywnym wydźwięku. Najlepiej zatem sięgnąć po komedie dla całej rodziny, ponieważ zagwarantują masę śmiechu i radości, a co za tym idzie rzeczywiście umilą nam ten wspólny czas, który potem wspominać będziemy z sentymentem. Zastanawiasz się, na jaki tytuł się zdecydować? Sprawdź zestawienie naszych propozycji na najlepsze śmieszne filmy dla całej rodziny

Komedie dla dzieci

Jeśli planujecie wspólny seans z najmłodszymi pociechami najlepiej zdecydować się na jakiś śmieszny film dla dzieci, który opowiada niezbyt skomplikowaną, ale ciekawą i wciągającą historię. Dzięki temu dziecko ma szansę nie zgubić wątku i nie zanudzić się podczas oglądania, ale zaangażować się i przeżywać perypetie bohaterów razem z nami.

“Noc w muzeum”

“Noc w muzeum” to świetnie zrealizowana komedia dla dzieci, która zainteresuje też nieco starszych widzów. Bohaterem tej produkcji jest Larry – strażnik w Muzeum Historii Naturalnej. 

Pewnej nocy przypadkowo uwalnia wielką moc drzemiącą w eksponatach – figury postaci historycznych budzą się do życia, a wraz z nimi ożywają też wypchane zwierzęta i szkielety prehistorycznych potworów. Syn Larry’ego nie daje wiary w opowieści taty, ale gdy sam spędza noc w muzeum, przekonuje się, że niezwykły świat z opowieści ojca rzeczywiście istnieje. Czy uda im się opanować zamieszanie?  

“Paddington”

Nasza kolejna propozycja to “Paddington” – komedia dla całej rodziny opowiadająca o zwariowanych przygodach sympatycznego pluszaka. Paddington wraz z ciocią mieszka w Peru. Gdy ich dom zostaje zniszczony, miś postanawia szukać szczęścia w Anglii. Wkrótce okazuje się, że długa podróż nie jest największą przygodą, która czeka na pluszowego niedźwiadka. Anglia nie okazuje się dla niego zbyt gościnna. Pluszak postanawia odszukać znajomego cioci, który mieszka w Londynie. Na swojej drodze napotyka rodzinę Brownów, którzy bez wahania oferują misiowi schronienie w swoim domu. Ta decyzja zmienia ich spokojne życie o 180 stopni. 

Komedia o dzieciach

Nic tak nie angażuje najmłodszych jak komedie o rówieśnikach. Przy takich filmach mogą rzeczywiście wczuć się w fabułę i lepiej zrozumieć wszystkie wątki. Jeśli dodatkowo mamy do czynienia z komedią, to zyskujemy nie tylko gwarancję emocji i przeżywania, ale także mnóstwa śmiechu i radości u naszych pociech. Jaki śmieszny film dla całej rodziny wybrać? Sprawdź naszą listę i zainspiruj się.

“Kochanie, zmniejszyłem dzieciaki”

Komedie z dziećmi w roli głównej cieszą się ogromną popularnością już od bardzo dawna. “Kochanie, zmniejszyłem dzieciaki to produkcja z 1989 roku, ale mimo upływu lat, nadal bawi i zaskakuje. Film opowiada o zwariowanych przygodach rodziny Szalinskich. Wayne – pochłonięty swoją pracą wynalazca – buduje maszynę do zmniejszania przedmiotów. Urządzenie przypadkowo zostaje uruchomione przez dwójkę jego nastoletnich dzieci, które, wraz ze swoimi sąsiadami, zmniejszają się do mikroskopijnych rozmiarów. Wszyscy oni trafiają do przydomowego ogródka, który dla miniaturowych dzieciaków okazuje się prawdziwą dżunglą, a niegroźne owady stają się wielkimi potworami. Czy uda im się dotrzeć do domu i wrócić do ludzkich rozmiarów?

Komedie dla dzieci – seria “Hotel Transylwania”

Kolejna komedia dla najmłodszych w naszym zestawieniu to “Hotel Transylwania”. W tej produkcji dzieciaki występują tuż obok najstraszniejszych potworów rodem z kina grozy, ale spokojnie – zamiast strachu dominuje tu dobry humor. W trosce o swoją dorastającą córkę, hrabia Dracula zakłada hotel, w którym potwory mogą wypoczywać z dala od ludzi. Spokój tego miejsca zostaje zburzony, gdy pewnego dnia mury zamczyska przekracza śmiertelnik – chłopak imieniem Johnny. Nieoczekiwana wizyta niesie z sobą poważną konsekwencję – córka wampira zakochuje się w przybyszu, zresztą ze wzajemnością. Łamie tym samym podstawową zasadę potworów, która zakazuje kontaktów ze śmiertelnikami.  

Śmieszne komedie dla dzieci i dorosłych

Szukając dobrej komedii dla rodziny, warto oczywiście sięgnąć po ofertę Disneya czy DreamWorks, ponieważ wśród ich propozycji znajdziemy naprawdę prawdziwe, familijne hity i kultowe już produkcje, które – chociaż powstawały z myślą o najmłodszych – bawią całe pokolenia, niezależnie od wieku.

“Shrek”

Mówiąc o komediach, które zainteresują nie tylko dzieci, ale i ich rodziców, na pierwszym miejscu należy wymienić opowieść o zielonym ogrze i jego wesołych towarzyszach. Tytułowy Shrek jest samotnikiem mieszkającym na bagnie. Baśniowy stwór próbuje unikać towarzystwa nieprzychylnych mu ludzi, którzy panicznie boją się ogrów. Okazuje się, że kraina, w której rządzi człowiek, nie jest przychylna także innym bajkowym stworom. Wygnane z królestwa lorda Farquaada, próbują znaleźć schronienie na bagnie Shreka. Ogr -pustelnik zrobi wszystko, by tylko odzyskać święty spokój. Wyrusza na niebezpieczną wyprawę, by wyzwolić uwięzioną w zamkowej wieży księżniczkę. Towarzyszy mu wyjątkowo wygadany osioł.

“Epoka lodowcowa”

“Epoka lodowcowa” to kolejna klasyczna komedia familijna dla dzieci, która jednak rozśmiesza do łez widzów w każdym wieku. 20 tysięcy lat temu świat stanął w obliczu zagłady, zmuszającej ludzi i zwierzęta do wielkiej migracji. Na tym tle poznajemy trójkę głównych bohaterów – mamuta Manny’ego, wiecznie ironizującego sceptyka, leniwca Sida, niezbyt bystrego, za to nadzwyczaj wygadanego, oraz tygrysa szablozębnego Diego, podstępnego drapieżnika, który z czasem odkrywa, że jest obdarzony sercem większym niż jego kły. Trójka przyjaciół ma przed sobą trudną misję – muszą oddać ludzkie niemowlę jego rodzicom. 

Najlepsze komedie dla dzieci i młodzieży

Nie tylko najmłodsze dzieci przepadają za wspólnym oglądaniem komedii. Taką rozrywkę śmiało można zaproponować także starszym pociechom i nastolatkom, szczególnie na wyjątkowe okazje takie jak: sylwester, popołudnie w Nowy Rok czy święta albo uroczystości rodzinne.

“Powrót do przyszłości”

Kolejny tytuł w naszym zestawieniu to dobra komedia rodzinna, typowo młodzieżowa, ale warto ją obejrzeć bez względu na wiek. Ekscentryczny naukowiec Emmett Brown buduje wehikuł czasu. Postanawia przedstawić swój wynalazek swojemu nastoletniemu przyjacielowi – Marty’emu McFly. Okazuje się, że machina jest zasilana plutonem, który Emmett ukradł Libijczykom. Terroryści wpadają na trop naukowca, gdy ten próbuje przetestować swoje odkrycie. Brown ginie, a Marty przenosi się do roku 1955.

Komedie dla dzieci “Rodzinka Robinsonów”

Naszą ostatnią propozycją na rodzinny seans jest “Rodzinka Robinsonów” – ciekawa i zabawna animacja. 12-letni Lewis jest genialnym wynalazcą. Pewnego dnia konstruuje machinę przywracającą utracone wspomnienia. Okazuje się, że wynalazek chłopca otwiera korytarz czasoprzestrzenny. Niespodziewanie, genialny wynalazek zostaje wykradziony przez podstępnego Bowlera. Lewis ma jednak silnego sprzymierzeńca, który pomoże mu w odzyskaniu maszyny. Jest nim Wilbur – chłopiec z przeszłości. W krainie jutra na Lewisa czeka wiele niesamowitych przygód. Komedie dla dzieci zawsze mają ukryty morał i tak jest też w tym przypadku, ale nie będziemy zdradzać zakończenia. 

Zobacz też:

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo