Koronkowe suknie ślubne

Koronkowe suknie ślubne są piękne i romantyczne. Moda na koronki przychodzi i przemija, ale nawet za 50 lat oglądając zdjęcia ze ślubu będziesz uważała, że wyglądałaś stylowo. To dlatego, że koronkowe suknie ślubne są ponadczasowe!

Typy koronek

Jest kilka rodzajów koronek. W sukniach ślubnych i welonach często stosuje się koronkę francuską, która jest zakończona bardzo dekoracyjnym brzegiem. Koronką o wyrazistej fakturze jest koder. Efekt ten uzyskuje się dzięki obszyciu motywu koronki delikatnym sznurkiem. Ten typ koronki może być matowy lub wyszywany kryształami albo cekinami. Zdarza się, że na tiulu pojawia się jedynie haft. Takie motywy mogą być ozdobione koralikami, perełkami czy kryształkami. Stosunkowo rzadko spotyka się koronkowe suknie ślubne z gipiury. Nie ma ona tiulowego podkładu, a haft jest bardzo wypukły.

Koronkowe suknie ślubne

Koronkowe suknie ślubne występują w wielu fasonach. Niektóre modele mają jedynie wstawki z koronki, które są rodzajem ozdobnika sukni. Inne suknie ślubne z koronki są nią pokryte na całej powierzchni. W tym przypadku suknia często ma bardzo prosty krój i podszycie na całej długości koronki. W niektórych sukniach koronka miejscami nie jest podłożona materiałem, dzięki czemu tworzą się prześwity. Takie suknie ślubne z koronką są bardzo ciekawe, ponieważ odsłaniają jednocześnie zakrywając fragmenty ciała. Stosuje się to często na dekolcie lub na plecach.

Koronkowa suknia ślubna to ciekawy czy staromodny pomysł na kreację ślubną? A może kupiłyście właśnie taką suknię?

Dodaj komentarz

Zdrowie w ciąży, Leki w ciąży

Domowa apteczka przyszłej mamy

Pomimo tego, że przyszłe mamy dbają o siebie, by ciąża przebiegała prawidłowo i maluszek dobrze się rozwijał, choroby ich nie omijają. Jakie leki przyjmować, gdy dopada Cię przeziębienie? Jakie witaminy? Które...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo