Kosmetyki pod choinkę – sprawdzony sposób na prezent świąteczny?

Kiedy opadną już wszystkie liście z drzew, a noc swoją długością znacznie dominuje nad dniem aż chciałoby się zaśpiewać “Coraz bliżej święta, coraz bliżej święta” razem z jedną z polskich piosenkarek. Święta Bożego Narodzenia to bez wątpienia najbardziej magiczny okres w roku. Czas, kiedy wszyscy z zasiadamy do stołów, spotykamy długo niewidzianych członków rodziny, dziecięce śmiechy towarzyszą każdej czynności, zwaśnieni wrogowie na kilka dni zaprzestają sporów, a zwierzęta (według opowiadań) mówią ludzkim głosem. Święta grudniowe to też czas sprawiania mniejszych i większych radości tym, których kochamy.

Co warto podarować najbliższym pod choinkę? 

Tradycja dawania prezentów sięga czasu starożytnych Rzymian, którzy obdarowywali się drobiazgami z okazji najważniejszego święta – Saturnaliów. Później ten zwyczaj związany był ze Świętym Mikołajem z Miry. Dziś obdarowujemy się zazwyczaj na Boże Narodzenie, a 6 grudnia prezenty dostają głównie dzieci. Radość można podarować co najmniej kilka sposobów. Dla wielu osób wybór prezentu gwiazdkowego bywa problematyczny. W głowie mogą kłębić się pytania: z czego byłby zadowolony? Czego jeszcze nie ma? Co jeśli się jej nie spodoba? Może lepiej postawić na praktyczną rzecz?

A co jeśli coś może być zarówno praktyczne jak i przyjemne? 

Jest pewna kategoria przedmiotów, której używają wszyscy bez względu na wiek czy płeć. Kosmetyki dają szerokie pole wyboru. Perfumy, wszelkiego rodzaju kremy, szampony i odżywki do włosów, balsamy i peelingi do ciała, żele pod prysznic, zestawy do golenia zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn, specyfiki do dbania o zęby – z tych rzeczy korzysta każdy. Biorąc pod uwagę ich zastosowanie i walory zmysłowe takie jak zapach czy konsystencja, można uzyskać odpowiedzieć na pytanie dlaczego kosmetyki to często dobry i sprawdzony pomysł na prezent świąteczny dla bliskich.

Jak dobrać kosmetyki tak, aby były trafione, uniwersalne, a obdarowany je wykorzystał?

Przede wszystkim musimy mieć podstawową wiedzę o osobie, której chcemy podarować prezent. Jeśli wiemy, że nasza koleżanka z pracy interesuje się świadomą pielęgnacją włosów lub przykładowo kompleksem naszego męża jest powiększająca się łysina zapewne dobrym podarunkiem będzie kosmetyk pobudzający ukrwienie skóry głowy np. wcierka do skóry głowy, szampon kofeinowy, co nie praktyczne byłoby dla mamy – miłośniczki krótkich włosów. Dla osoby z tłustym rodzajem skóry i problemami trądzikowymi nie będzie odpowiednia pianka myjąca dla skóry suchej i podrażnionej. Kupując prezent kosmetyczny czy każdy inny rodzaj prezentu, przede wszystkim należy mieć na uwadze potrzeby i zainteresowania danej osoby. To, co nam się podoba i nas śmieszy, niekoniecznie rozśmieszy drugą osobę, a może ją np. zażenować.

Warto pamiętać, że prezent jest symbolem, że na kimś nam zależy. Kosmetykiem można również kogoś urazić. Prezent dla siostrzenicy w postaci zestawu przeciw wszom, nawet jeśli wiemy, że w jej szkole panuje aktualnie epidemia wszyscy nie jest dobrem pomysłem. Co niektórzy, mogą oburzyć się np. żelem pod prysznic, więc znajomość drugiej osoby jest bardzo ważna. Co jeśli nie mamy pewności co do kosmetycznych preferencji obdarowywanej osoby? Wtedy najlepiej wybrać coś bardziej uniwersalnego. Świetne pomysły na prezenty świąteczne w formie kosmetyków można znaleźć: https://www.apo-discounter.pl.

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo