Kosztuje 2 zł i nie ma sobie równych. Posyp tym plamę z kawy. Zabrudzenia znikną raz-dwa!

Wielu z nas nie wyobraża sobie rozpoczęcia dnia bez filiżanki porządnej kawy, która stawia na nogi i dodaje mnóstwa energii. Zdarza się jednak, że trunek wyleje nam się na koszulę, spodnie czy dywan, a standardowe pranie w pralce  i wywabianie plam preparatami ze sklepu nie przynosi odpowiednich rezultatów. Na szczęście istnieją sprytne triki na rozwiązanie problemu.

Plamy z kawy są nieodłącznym elementem towarzyszącym fanom tego rodzaju napojów. Potrafią zniszczyć nawet najlepszą stylizację i wystrój wnętrza, a pozbycie się ich bywa nie lada wyzwaniem. Okazuje się, że nie trzeba inwestować w drogie pralnie czy specjalistyczne, sklepowe preparaty. Rozwiązaniem problemu plam z kawy jest to, co masz już w domu. Co należy zrobić?

Czy plama z kawy się spierze? Tak, ale dobrze, jeśli zadziałasz szybko

Skuteczne spranie plamy z kawy zależy od tego, jak szybko podejmiesz odpowiednie działania. Wszystko ze względu na to, że zaschnięte plamy są o wiele trudniejsze do wywabienia. Pierwszym, po co możesz sięgnąć w przypadku nieprzewidzianego wypadku z udziałem kofeiny, jest biały ocet z kuchennej szafki. Wystarczy, że rozrobisz go z zimną wodą. W jaki sposób? Połącz 1 łyżeczkę kwasu z 1 litrem wody. Zanurz w cieczy gąbkę i energicznie pocieraj plamę, aż zniknie. Jeśli pobrudziłaś ubranie, wypierz je później w pralce standardowym sposobem. Metoda sprawdzi się również na plamach po czekoladzie.

Innym trikiem jest wykorzystanie sody oczyszczonej. Nałóż ją na wilgotną gąbeczkę lub ściereczkę i pocieraj plamę, dzięki czemu pozbędziesz się nie tylko zabrudzeń po kawie, ale również i po herbacie.

Zaschnięta plama z kawy na dywanie? Pozbędziesz się jej prostym trikiem

Choć usunięcie zaschniętej plamy z kawy jest trudniejsze, nie znaczy to, że niemożliwe. W przypadku dywanu możesz wykorzystać działanie… jasnego piwa. Wystarczy, że wetrzesz delikatnie alkohol w plamę i będziesz energicznie ją pocierać. Po pewnym czasie zauważysz, że zabrudzenie jest o wiele mniejsze lub całkowicie znika.

Jeśli masz małe dzieci, z pewnością w twoim domu nie brakuje chusteczek nawilżanych. Choć mogą wydawać się nieodpowiednie do walki z plamami na dywanie, okazuje się, że dobrze radzą sobie z tego rodzaju zabrudzeniami. Pocieraj nimi energicznie zabrudzenia. Choć trik może wymagać nieco czasu i cierpliwości, po chwili zauważysz, że brud zmniejsza się i znika.

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo