Kot pozbawił dziecko życia! Tej tragedii można było uniknąć.

Wystarczyło kilka minut nieuwagi matki, by domowy kot dostał się do wózka i położył na twarzy małego chłopca. Mimo natychmiastowej pomocy rodzica i medyków czteromiesięczne dziecko zmarło.

Do tragicznych wydarzeń doszło 8 marca w obwodzie rówieńskim na Ukrainie. Czteromiesięczny chłopczyk przebywał w wózku na podwórku pod opieką swojej matki. Kobieta oddaliła się na kilka minut, by po powrocie z przerażeniem stwierdzić, że do wózka dostał się kot, który położył się na twarzy jej syna. Dziecko nie wykazywało oznak życia.

Rodzice starali się je ratować, wezwano pogotowie, a przed jego przyjazdem ojciec chłopca wykonywał mu masaż serca. Niestety ani jego próby ratowania życia, ani interwencja medyków nie dały rezultatu. Zgon dziecka stwierdzono w szpitalu, jako jego przyczynę podając niedobór tlenu spowodowany zablokowaniem dróg oddechowych przez zwierze.

W 2019 roku także na Ukrainie doszło do prawie identycznego wydarzenia. Życie stracił 9-miesięczny chłopiec – z winy kota i nieuwagi opiekunów.

Dodaj komentarz

Niemowlę, Karmienie niemowląt

Czy piwo Karmi wpływa na laktację?

Piwo Karmi i bardziej obfita laktacja Pierwszą rzeczą jaką usłyszałem od mojej mamy gdy ta dowiedziała się o tym blogu było: Koniecznie napisz o odgazowanym Karmi, które wpływa na laktację....

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo