Kot pozbawił dziecko życia! Tej tragedii można było uniknąć.

Wystarczyło kilka minut nieuwagi matki, by domowy kot dostał się do wózka i położył na twarzy małego chłopca. Mimo natychmiastowej pomocy rodzica i medyków czteromiesięczne dziecko zmarło.

Do tragicznych wydarzeń doszło 8 marca w obwodzie rówieńskim na Ukrainie. Czteromiesięczny chłopczyk przebywał w wózku na podwórku pod opieką swojej matki. Kobieta oddaliła się na kilka minut, by po powrocie z przerażeniem stwierdzić, że do wózka dostał się kot, który położył się na twarzy jej syna. Dziecko nie wykazywało oznak życia.

Rodzice starali się je ratować, wezwano pogotowie, a przed jego przyjazdem ojciec chłopca wykonywał mu masaż serca. Niestety ani jego próby ratowania życia, ani interwencja medyków nie dały rezultatu. Zgon dziecka stwierdzono w szpitalu, jako jego przyczynę podając niedobór tlenu spowodowany zablokowaniem dróg oddechowych przez zwierze.

W 2019 roku także na Ukrainie doszło do prawie identycznego wydarzenia. Życie stracił 9-miesięczny chłopiec – z winy kota i nieuwagi opiekunów.

Dodaj komentarz

Zakupy, Bezpieczeństwo dzieci

Jak wybrać fotelik samochodowy dla dziecka?

Zakup fotelika samochodowego to bardzo często problematyczna kwestia dla wielu rodziców, przede wszystkim ze względu na bardzo bogatą i zróżnicowaną ofertę dostępnych producentów, modeli i parametrów technicznych fotelików. Czym zatem...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general