Krzesełko uczydełko: czy warto je kupić i jakie najlepiej wybrać?

Krzesełko uczydełko to zabawka, która łączy w sobie świetną zabawę i rozwój dziecka na wielu płaszczyznach. Takie krzesełko to świetny prezent, który nie tylko przyniesie maluchowi wiele radości, ale również wpływa na rozwój dziecka. Krzesełko uczydełko to świetna alternatywa dla innych zabawek, których Twój maluch ma pewnie mnóstwo. Warto kupić je na prezent, zamiast kolejnych klocków, maskotek czy puzzli. Krzesełka uczydełka zazwyczaj nie są tanie, więc wielu rodziców zastanawia się czy w ogóle warto wydawać pieniądze na taką zabawkę, a jeśli już postanawiają zakupić krzesełko, nie chcą wybierać pierwszego modelu, na który natrafią. Do czego może służyć krzesełko uczydełko i na co trzeba zwrócić uwagę kupując je?

Co to jest krzesełko uczydełko?

Krzesełko uczydełko to interaktywna zabawka, która posiada wiele różnorodnych funkcji wspomagających rozwój zdolności manualnych i rozwój umysłu malucha. Takie krzesełko świetnie aktywizuje dziecko, daje możliwość nauki za pomocą wszystkich zmysłów, a wszystko poprzez doskonałą zabawę. Podstawowymi funkcjami krzesełek są między innymi nauka alfabetu, kształtów, kolorów, liczb, nazw przedmiotów, nazw zwierzątek oraz ich odgłosów. Krzesełka są zwykle wyposażone w kolorowe książeczki, karteczki oraz kredki lub pisaki. Krzesełka zazwyczaj mają funkcje muzyczne, na przykład grają melodyjki oraz piosenki, które możesz śpiewać wspólnie z dzieckiem. Niektóre krzesełka są dodatkowo wyposażone w lampki, które świecą na różne kolory. Krzesełko uczydełko, dzięki temu, że jest kolorowe, ma wiele obrazków i wzorów atrakcyjnych dla dzieci, może zainteresować malucha przez dłuższy czas.

Oprócz krzesełek uczydełek, w sklepach możesz znaleźć również stoliki interaktywne i maty edukacyjne, którymi mogą się bawić nawet niemowlaki.

Jakie krzesełko uczydełko wybrać?

W sklepach dostępnych jest wiele różnych modeli krzesełek uczydełek, przez co naprawdę trudno podjąć decyzję o zakupie. Wybierając krzesełko trzeba zwrócić uwagę na kilka kwestii. Przede wszystkim, zabawka powinna być wykonana z bezpiecznych tworzyw, które nie zawierają toksycznych substancji i mają odpowiednie certyfikaty, które gwarantują bezpieczeństwo dziecka podczas zabawy. Materiały muszą być wytrzymałe i naprawdę wysokiej jakości, tak żeby posłużyły przez dłuższy czas. Niektóre krzesełka są wykonane z plastiku, a niektóre zamiast zwykłego krzesełka mają miękki fotelik. Oprócz samego materiału, ważny jest również sposób wykonania. Zabawka nie może mieć ostrych krawędzi i kantów, o które dziecko mogłoby się zranić.

Poza jakością materiałów i wykonania, zwróć uwagę na wagę i rozmiar krzesełka. Zastanów się, gdzie będziesz je przechowywać i czy będziecie mieli w domu wystarczająco dużo miejsca. Przy zakupie krzesełka upewnij się, że będzie się ono komunikowało z dzieckiem w języku polskim, tak żeby maluch wszystko rozumiał. Niektóre krzesełka są dwujęzyczne, dzięki czemu mogą służyć do nauki języka obcego.

Dobrą opcją, na którą decyduje się wielu rodziców, jest zakup używanego krzesełka. Ze względu na to, że maluchy rosną bardzo szybko, krzesełko jest dobre przez kilkanaście miesięcy, a później staje się zbyt małe i niewygodne. W związku z tym, że krzesełko to niestety nie zabawka, która będzie używana przez kilka lat, wielu rodziców woli kupić używaną zabawkę, która jest o wiele tańsza niż nowa. Kupując używane krzesełko zwróć uwagę na to, czy jego konstrukcja nie jest uszkodzona. Takie krzesełka są bardzo wytrzymałe, więc większość z nich nawet nie będzie miała śladów użytkowania. Po zakupie dokładnie wyczyść krzesełko, zanim maluch zabierze się do zabawy.

Krzesełko uczydełko Fisher Price

Jednym z najbardziej popularnych krzesełek uczydełek jest to, które produkuje marka Fisher Price. Krzesełko to nie tylko rozwija zdolności manualne, ale także oswaja dziecko z językiem angielskim (jest dwujęzyczne).


Porównaj: Ceny krzesełka uczydełka od Fisher Price >>


Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo