Księga gości weselnych na butelkach wina

Chciałabyś mieć unikalną pamiątkę ze swojego przyjęcia weselnego? Rozważałaś zakup księgi gości, ale wydaje Ci się to nudne? A co powiesz na bardziej kreatywne podejście do księgi wpisów? Tradycyjna książka gości jest w Polsce często stosowana, ale z praktyki wiemy, że potem rzadko się do niej zagląda.
A co jeśli przygotujemy “księgę” do której będziemy zaglądali w czasie rocznic (wszystkich lub okrągłych)? Dodatkowo zaglądając do życzeń będziemy mogli zajrzeć do kieliszka z winem lub szampanem? Czytanie życzeń i porad przy lampce wina lub szampana w rocznicę ślubu brzmi atrakcyjnie prawda?

 

Materiały partnerów

 

Jak to zrobić?

Życzenia ślubne na butelce

Wersja dla tych, którzy lubią wino i nie boją się, że weselnicy opróżnią im butelki.
Jeśli chcielibyście, żeby razem z życzeniami czekało na Was wino zakupione przed ślubem to przygotujcie markery do pisania na szkle. Najlepiej w metalicznych kolorach. Poproście gości, żeby na konkretnych butelkach (na daną rocznicę) wpisywali Wam życzenia lub porady.
Możecie także do butelki dołączyć kopertę, a przy niej rozłożyć karteczki. Goście będą mogli na karteczce napisać dłuższe życzenia i włożyć je do koperty. Na koniec wesela koperty należy zakleić. Otworzyć je będziecie mogli w rocznicę. Wówczas otworzycie także wino i przy jego lampce przeczytacie (najlepiej na głos) życzenia i porady Waszych gości.

Oryginalna księga gości

Oryginalna księga gości | Źródło

Życzenia w butelce

Wersja dla tych, którzy nie przepadają za winem lub jest im wszystko jedno ile ma lat.
W tej wersji goście karteczki z życzeniami zamiast wrzucać do koperty będą umieszczali w pustej butelce po winie. Na koniec wesela butelki trzeba zakorkować i otwierać w konkretne rocznice.
Te życzenia także możemy czytać przy lampce wina, ale już z innej butelki.

Niestandardowe etykiety na butelki z winem

Butelki wina (lub po winie) warto, żeby były przeznaczone na konkretną rocznicę ślubu.
Będziecie potrzebować niestandardowych etykiet żeby goście wiedzieli jakie porady na konkretną rocznicę wpisać, a Wy żebyście wiedzieli w którą rocznicę spożyć lub otworzyć w celu wyciągnięcia karteczek odpowiednią butelkę.

Wykonanie etykiet nie jest trudne, wystarczy ładny papier, następnie wpisujecie liczbę oznaczającą rocznicę ślubu i gotowe. Oczywiście możecie zamówić specjalne etykiety, które będą nawiązywały do motywu ślubu.

Materiały partnerów

Instrukcja dla gości weselnych

Położenie butelek i markerów, kartek i długopisów na stoliku gdzieś w kącie prawdopodobnie nie będzie wystarczająca, aby goście wiedzieli, co powinni zrobić.
Wydrukuj instrukcję, umieść ją w ramce i ustaw ramkę obok butelek. Poproś także wodzireja, żeby wspomniał kilkukrotnie weselnikom o Waszej nietypowej księdze gości.

 

Instrukcja do butelkowej księgi wpisów

Instrukcja do butelkowej księgi wpisów | Źródło zdjęcia

 

Przykładowe teksty do instrukcji:

 1. Wpisz się do naszej Księgi Gości!
  Zamiast tradycyjnej księgi gości prosimy o podpisanie się na tych butelkach wina. Planujemy otworzyć je na naszej pierwszej, drugiej, dziesiątej i dwudziestej rocznicy.
  Zostaw nam swoje życzenia lub porady.
  * Proszę uważać, aby nie dotknąć każdego wcześniejszego podpisu gościa aż do całkowitego wyschnięcia. 
 2. Wpisz się do naszej Księgi Gości!
  Zamiast tradycyjnej księgi gości prosimy o wpisanie życzeń i wrzucenie ich do koperty przyklejonych na butelkach wina.
  Planujemy otworzyć je na naszej pierwszej, drugiej, dziesiątej i dwudziestej rocznicy.
  Zostaw nam swoje życzenia lub porady.
  * Proszę uważać, aby nie dotknąć każdego wcześniejszego podpisu gościa aż do całkowitego wyschnięcia. 
 3. Wpisz się do naszej Księgi Gości!
  Zamiast tradycyjnej księgi gości prosimy o wpisanie życzeń i wrzucenie ich do odpowiednich butelek po winie.
  Planujemy otworzyć je na naszej pierwszej, drugiej, dziesiątej i dwudziestej rocznicy.
  Zostaw nam swoje życzenia lub porady.
  * Proszę uważać, aby nie dotknąć każdego wcześniejszego podpisu gościa aż do całkowitego wyschnięcia.

 

Kilka przykładowych zdjęć

Księga gości w butelce po winie

Księga gości w butelce po winie
Źródła zdjęć (od góry): 1, 2, 3, 4

Sprawdź:  Jakie rajstopy do czarnej sukienki?

Dodaj komentarz

Sukienki na wesele dla gości
Sukienki na Wielkanoc
W jaki sposób ubieracie się na Święta? Czy stroicie się elegancko na śniadanie wielkanocne? Jeśli w tym roku chciałybyście wyglądać stylowo to powinnyście wybrać białą sukienkę. Sukienki Wielkanocne Wielkanoc to czas rodzinnych
Czytaj dalej
Ślub cywilny Suknie Ślubne
Sukienka na ślub cywilny
Sukienka na ślub cywilny ... nie musi spełniać wymagań dress code'u. Najważniejsze, abyś czuła się w niej dobrze! To, że zdecydowałaś się na ślub cywilny nie oznacza, że nie będzie dotyczył
Czytaj dalej
Atrakcje weselne
Prezenty dla gości weselnych
Coraz częściej Państwo Młodzi chcąc podziękować swoim gościom za przybycie na wesele i za dobrą zabawę ofiarowują im małe upominki. Jakie upominki dla gości weselnych? Prezentami dla gości zwykle są niedrogie drobiazgi,
Czytaj dalej
Atrakcje weselne Muzyka na wesele Planowanie ślubu oraz wesela
Orkiestra
Jeszcze niedawno na Kujawach dziewczyny wkładały orkiestrze jedzenie do ust, żeby nie przestawała grać. Wierzono, że jakie wesele takie całe życie. Obecnie orkiestra nie musi grać non stop, ale odpowiednia
Czytaj dalej
Atrakcje weselne
Ciekawe pomysły na podziękowanie dla rodziców
Coraz częściej wśród znajomych i wśród użytkowniczek wielu for weselnych obserwuję antypatię do standardowych podziękowań dla rodziców, czyli dla oklepanego utworu "Cudownych rodziców mam" i tańczenia w kółeczku, podczas, gdy
Czytaj dalej
Atrakcje weselne Toasty weselne
Weselny alkohol
Jak wspominałam już wcześniej na stole weselnym powinien znajdować alkohol. Obowiązkowym alkoholem weselnym jest szampan. Zwykle pierwszy toast weselny wznoszony za Parę Młodą jest właśnie szampanem. Inne alkohole powinny trafiać
Czytaj dalej