Laktator, który ułatwi Mamom codzienne funkcjonowanie i zapewni komfort. Dlaczego warto w niego zainwestować?

Laktator jest jednym z tych elementów wyprawki, bez którego część mam nie wyobraża sobie życia. Odpowiednio dobrany zapewnia bezcenne wsparcie w codziennych obowiązkach i wysiłku związanym z opieką nad maluszkiem. Przy wyborze należy zwrócić uwagę przede wszystkim na jakość materiałów, z których został wykonany, oraz na komfort użytkowania. Właściwy sprzęt nie tylko pomaga stymulować laktację i przynosi ulgę w przypadku nawału pokarmu, ale także może zapewnić karmiącej mamie większą swobodę związaną z planowaniem posiłków. Sprawdź, dlaczego warto zainwestować w odpowiedni laktator oraz poznaj nowość marki Neno, czyli laktator Neno Perfetto. Na końcu tekstu znajdziesz także specjalny kod rabatowy.

Dlaczego warto zainwestować w dobry laktator?

W momencie kompletowania wyprawki dla noworodka i przyszłej mamy czasami pojawiają się pewne wątpliwości dotyczące zakupu laktatora. Niekiedy rodzice wahają się, czy jest to rzeczywiście niezbędny sprzęt i czy naprawdę taka inwestycja jest konieczna. Warto jednak wyraźnie podkreślić, że przygoda z laktacją nie zawsze jest zgodna z wyobrażeniami i niestety zdarza się, że znacząco odbiega od oczekiwań świeżo upieczonej mamy. W przypadku rozmaitych komplikacji, problemów czy dolegliwości związanych z karmieniem maluszka, porządny i odpowiednio wybrany laktator może okazać się prawdziwym wybawieniem. Dlatego umieszczenie go w wyprawce do szpitala jest zalecane również bardzo często przez położne. Czerpiąc z własnych doświadczeń, wskazują, że w razie trudności jego brak może być przyczyną dodatkowego stresu i kłopotu po porodzie, a tego każda mama z pewnością chciałaby uniknąć.

Laktator może okazać się niezbędny właściwie już w pierwszych godzinach po powitaniu noworodka na świecie. Zdarza się, że z różnych powodów trzeba przyspieszyć proces laktacji i nie można czekać, aż rozpocznie się naturalnie. Urządzenie może także stymulować produkcję pokarmu w sytuacji, gdy dziecko z jakiejś przyczyny nie może ssać piersi (np. ze względu na słabo rozwinięte napięcie mięśni twarzy). Niekiedy może się również okazać, że organizm wytwarza niewystarczającą ilość pokarmu. Nie jest to jednak powód do stresu i nerwów – regularne używanie laktatora może pobudzić piersi do intensywniejszej produkcji. U niektórych mam w 3-6 dobie od porodu może pojawić się stan zwany nawałem mlecznym – objawia się on gwałtowną nadprodukcją pokarmu w piersiach, co skutkuje powiększeniem, napięciem, a nawet bólem. Odciągnięcie niewielkiej ilości mleka (nigdy nie odciąga się wszystkiego!) za pomocą laktatora może złagodzić dolegliwości i zmniejszyć dyskomfort.

Zanim mama i maluszek przyzwyczają się do procesu laktacji i opanują optymalną dla siebie technikę, może minąć trochę czasu. Odpowiedni laktator nie tylko pomoże łatwiej przez to przejść, ale także może nieco przyspieszyć cały proces. Warto jednak dodać, że oczekiwane efekty przyniesie wyłącznie laktator dobrej jakości – byle jaki sprzęt może tylko frustrować i okazać się marnotrawstwem pieniędzy. Już wkrótce swoją premierę będzie miał najnowszy produkt firmy Neno – laktator Perfetto, który wyróżnia się na rynku przede wszystkim jakością, komfortem użytkowania i efektywnością w odciąganiu pokarmu – właśnie te wymienione czynniki powinny być szczególnie brane pod uwagę podczas zakupów.

W czym tkwi sekret nowego laktatora Neno Perfetto?

Przy wyborze laktatora jednymi z najważniejszych cech powinny być jego skuteczność oraz wygoda odciągania pokarmu. Świeżo upieczonej mamie nie brakuje obowiązków, w związku z czym cały proces nie może trwać zbyt długo. Dodatkowo piersi w okresie laktacji potrafią być bardzo napięte, ociężałe i bolesne – warto więc wybrać takie urządzenie, które zapewni łagodne odciągnięcie mleka, bez wywoływania większego dyskomfortu. Wskazane kryteria spełnia laktator Neno Perfetto, który został tak zaprojektowany, że zapewnia wydajny, szybki i bezbolesny pobór pokarmu. Za komfort odpowiada w dużej mierze technologia Air Suction, która odwzorowuje odruch ssania dziecka, jest łagodna i chroni przed uciskaniem przewodów wyprowadzających mleko. Laktator wyposażono w trzy tryby pracy – w pierwszej fazie delikatnie stymuluje piersi do produkcji mleka, kolejny etap to skuteczne i szybkie odciąganie pokarmu dzięki pogłębionym ruchom, natomiast pod koniec urządzenie przechodzi w tryb odpuszczania, który znakomicie imituje naturalną siłę i prędkość ssania niemowlaka. Dzięki temu przyczynia się również do ewentualnego zwiększenia produkcji mleka. Dodatkowo możliwe jest także dopasowanie działania do indywidualnych potrzeb – laktator posiada bowiem aż 9 poziomów regulacji.

Niezwykle ważna jest także odpowiednia jakość materiałów użytych przy produkcji. Laktator Neno Perfetto został wyposażony w lejek wykonany z najlepszego gatunku miękkiego, japońskiego silikonu. Co istotne, każda mama znajdzie w zestawie dwa rozmiary, dzięki czemu będzie mogła jak najlepiej dopasować go do kształtu własnych piersi. Warto pamiętać, że źle dobrany lub zbyt twardy lejek będzie tylko zniechęcał do korzystania z laktatora. Wraz z urządzeniem otrzymujemy także specjalną butelkę wykonaną z materiału premium PPSU, która jest w pełni bezpieczna dla maluszków.

Laktator od Neno charakteryzuje się również wysoką klasą wodoodporności, dzięki czemu utrzymanie go w czystości nie stanowi żadnego problemu – spokojnie można myć go pod bieżącą wodą lub korzystać z niego pod prysznicem. Producencie wzięli także pod uwagę jak ważna jest częsta sterylizacja w przypadku tego typu urządzenia – można to zrobić tradycyjnie przy pomocy wrzątku lub wyposażyć się profesjonalny sprzęt do odkażania, który również znajdziemy w ofercie Neno.

Nowość, która jest idealnym gadżetem dla każdej karmiącej mamy

Dobry laktator to idealny i sprawdzony pomysł na prezent np. z okazji baby shower czy dla świeżo upieczonej mamy. Warto jednak zainwestować w porządny i elegancki sprzęt, który rzeczywiście przyda się podczas przygody z laktacją. Przy tworzeniu nowego laktatora firma Neno zadbała nie tylko o najwyższą jakość, ale także atrakcyjny design, co sprawia, że może stać się naprawdę uroczym podarunkiem.

Warto dodać, że wręczając karmiącej mamie w prezencie laktator, możemy podarować jej nie tylko wsparcie w codziennym funkcjonowaniu i pomoc w laktacji, ale także większą swobodę i możliwość odpoczynku. Urządzenie umożliwia odciągnięcie większej ilości pokarmu, niż maluszek aktualnie potrzebuje, dzięki czemu mama może przygotować pewien zapas i np. wyjść odetchnąć, spotkać się ze znajomymi i odpocząć, nie martwiąc się o pokarm dla dziecka. W pełnym zestawie od marki Neno znajdziemy – obok laktatora, dwóch rozmiarów lejków (21 i 24 mm) oraz butelki z podstawą i smoczkiem – dwa specjalne woreczki do przechowywania pokarmu wraz z konektorem. Co więcej, laktator Neno Perfetto niewiele waży i przy swoim kompaktowym rozmiarze pozwala bez problemu mieć go zawsze przy sobie – np. podczas ważnego spotkania, w pracy czy na wyjeździe.

Produkty od marki Neno zapewniają wysoką jakość i – co za tym idzie – gwarantują także bezpieczeństwo zarówno dla mamy, jak i dla maluszka. Od lat polecają je nie tylko doświadczone położne i doradczynie laktacyjne, ale także tysiące zadowolonych mam.

Kod rabatowy na wszystkie produkty marki Neno

Oszczędź 15% na produktach marki Neno. Wykorzystaj kod: nenomama na cały asortyment marki Neno na stronie www.neno.pl.

NA ZAKUPACH

Ile pieluch zużywa noworodek?

Prawdziwy temat-rzeka, który zajmuje myśli młodych rodziców to temat pieluch. Każda rozmowa ze szczęśliwą mamą czy ze świeżo upieczonym ojcem wcześniej czy później o ten temat zahaczy. Wybór producentów i...

Czytaj dalej →
NA ZAKUPACH

Wanienka dla dziecka

Wanienka dla dziecka to jeden z zakupów, których młodzi rodzice dokonują jeszcze przed przyjściem dziecka na świat. To jeden z podstawowych elementów wyprawki dla niemowlaka. W sklepach wybór wanienek jest...

Czytaj dalej →
Planowanie ślubu oraz wesela

Stół weselny

Wczoraj pisałam o tym co powinno znajdować się na wiejskim stole weselnym i jak ten stół wiejski powinien wyglądać. Dzisiaj skoncentruję się na zwykłych stołach weselnych. Jak powinny wyglądać stoły...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general