Lista prezentów ślubnych

Tworzenie listy prezentów ślubnych to zwyczaj, który przywędrował do nas ze Stanów Zjednoczonych. Nie zawsze tworzymy pełną listę. Możemy jedynie zasugerować gościom weselnym, jakie prezenty ślubne będą spełnieniem naszych marzeń.

“Pragnąc przełamać tradycje stare,
by nie mieć na przykład żelazek pare
i zaoszczędzić przemiłym Gościom
łamania głów nad pomysłów mnogością
podpowiadamy:
mile widzianym i bardzo wygodnym
będzie bilecik ze znakiem wodnym.
Narzeczeni” (autor nieznany)

Można zdecydować się na rozwiązanie problemu listy prezentów ślubnych i samego ich kupowania tak jak mówi powyższy wierszyk. Możemy więc zdecydować się na poproszenie gości o prezenty w formie “kopert”, które to przeznaczymy na zakupy i potrzebne nam rzeczy wedle własnego uznania i bieżących potrzeb. Swoją prośbę najlepiej jest zawrzeć na zaproszeniach i wyrazić w zabawnej i uprzejmej formie. Jakie są inne możliwości?

Reklama

Lista prezentów ślubnych

Tradycyjna lista prezentów ślubnych polega na wyborze jednego lub kilku sklepów, w których młoda para zostawia listę wybranych do kupienia przez gości prezentów. Młodzi po zostawieniu takiej listy, orzymują w sklepie specjalne bileciki z odpowiednią informacją, które to dołączają do zaproszeń ślubnych. Młoda para może również sama przygotować takie bileciki i dołączyć do zaproszeń.

Bilecik zawiera konkretną listę prezentów ślubnych wraz z ich cenami oraz adres sklepu, w którym można je kupić. Można też zamieścić tam informację o możliwości wspólnego zakupu danego prezetu przez kilku członków rodziny. Takie rozwiązanie stosuje się w przypadku drogich prezentów. Dodatkowo można również wyznaczyć osobę odpowiedzialną za koordynację listy prezentów oraz udzielanie wszelkich informacji ze strony gości lub sklepów. Taką osobą może być świadek lub świadkowa.

Reklama

Stworzenie listy prezentów ślubnych to niezawodny sposób na otrzymanie rzeczy, o których marzymy i które będą nam przydatne. Niestety jest to zwyczaj, który jest stosowany w Polsce od niedawna i nie zawsze spotyka się ze zrozumieniem ze strony gości. Zanim podejmiecie decyzję o stworzeniu listy prezentów, zastanówcie się, jak na pomysł zareagują Wasi goście.

Lista prezentów ślubnych online

Nowoczesna lista prezentów to lista prezentów ślubnych online. Możemy stworzyć listę prezentów ze wszelkimi potrzebnymi danymi i zamieścić ją w internecie z prawem dostępu do niej tylko naszych gości. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie będziemy musieli obarczać siebie i innych osób dodatkowymi obowiązkami oraz będziemy mogli na bieżąco wraz z gośćmi śledzić zmiany na liście prezentów.

W internecie znajdziesz wiele portali, które oferują możliwość przygotowania wirtualnej listy prezentów.  Wystarczy skorzystać z ich oferty i poinformować o tym gości.

Reklama

Zastanawialiście się już nad prezentami ślubnymi? Chcecie podpowiedzieć gościom, o czym marzycie, czy zdajecie się na ich inicjatywę?

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo