Makijaż kota na Halloween – jak go wykonać? Sprawdź inspirujące pomysły na kocią stylizację!

Jednym z częściej wybieranych pomysłów na hallloweenowy makijaż jest… kot. Swoją popularność zawdzięcza przede wszystkim temu, że jest łatwy i szybki w wykonaniu, a dodatkowo nie wymaga ani specjalnych zdolności plastycznych, ani wyszukanych akcesoriów. Jednocześnie prezentuje się ciekawie i może nas uratować, jeśli w ostatniej chwili brak na inspiracji na halloweenową imprezę. Jak zrobić makijaż kota na Halloween? Odpowiedź w poniższym artykule.

Makijaż kota na Halloween

Namalowanie pyszczka kota na twarzy to jeden z łatwiejszych makijaży do wykonania na imprezę halloweenową. Wystarczy mieć pod ręką czarną kredkę do oczu lub czarny eyeliner. Tak naprawdę nie trzeba nawet wydawać pieniędzy na specjalne farbki do twarzy (chociaż oczywiście można wykonać makijaż również. z ich pomocą).

Jak wiadomo, najbardziej charakterystycznym elementem kociego pyszczka są okazałe wąsy, więc w każdym tego typu makijażu to właśnie one odgrywają główną rolę. Można je wykonać, rysując kilka dłuższych, ale cienkich kresek na policzkach oraz jednej grubszej kreski na ustami. Całości dopełnia duży, czarny nos. Poniżej umieściliśmy kilka fotografii dla inspiracji.

elements.envato.com
elements.envato.com
elements.envato.com
elements.envato.com
elements.envato.com
elements.envato.com

Sprawdź: Makijaż na Halloween dla dzieci. Jak stworzyć oryginalną charakteryzację na upiorną zabawę?

Jak namalować kota na twarzy?

Na początek najlepiej przygotować sobie wszystkie niezbędne akcesoria do wykonania makijażu. Może to być eyeliner o precyzyjnym pędzelku lub kredka do oczu, dobrze wcześniej zatemperowana. Jeśli malujemy farbkami do twarzy, pamiętajmy o zakupie dość cienkiego pędzelka.

Najlepiej zacząć od grubszej kreski nad ustami, ale czarną farbkę/eyeliner warto przeciągnąć również na górną wargę dla wzmocnienia efektu. Następnie malujemy czubek nosa na czarno i łączymy do czarną kreską z obrysowaną wcześniej górną wargą. Na koniec wystarczy domalować cienkie wąsy po obu stronach nosa, na policzkach – mniej więcej po 4-5 na każdej stronie. Niżej umieszczamy przykładowe filmy instruktażowe, dzięki czemu cały proces może być łatwiejszy.

Zobacz: Zabawy na Halloween dla dzieci i nie tylko. Najlepsze atrakcje na imprezę z dreszczykiem!

Czytelnicy pytają o makijaż – kot

Kotek rysunek na twarzy – jak go wykonać najprościej?

Wystarczy pomalować na czarno czubek nosa, górną wargę i jej obramowanie oraz domalować cienkie wąsy na policzkach.

Malowanie twarzy kot – czego użyć?

Wystarczy czarna kredka do oczu lub czarny eyeliner w pędzelku. Taki makijaż można wykonać również specjalnymi farbkami do twarzy.

Sprawdź też:

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo