Makijaż ślubny

Makijaż ślubny musi wiele przejść: składanie życzeń przez wszystkich gości, łzy wzruszenia, czasem deszcz, a na koniec całonocną zabawę. Zobacz, co zrobić, by makijaż ślubny był trwały!

Makijaż ślubny wykonaj pędzlami

To jak długo przetrwa makijaż ślubny zależy od sposobu jego wykonania oraz od użytych kosmetyków. Chcąc przedłużyć trwałość makijażu wykonuj go za pomocą pędzli. Choć mogłoby wydawać się to mało istotne, ma bardzo duże znaczenie.

Przygotowanie cery do makijażu

Trwałość make-upu w dużym stopniu zależy od kondycji cery i przygotowania jej do makijażu. Na początek należy gruntownie zmyć makijaż używając płynu micelarnego bądź mleczka. Następnie przemywamy twarz tonikiem i nakładamy krem nawilżający. Teraz możemy wykonać makijaż ślubny…

Najważniejsza jest baza

Coraz więcej kobiet słyszało o bazie pod makijaż. Najczęściej jest to produkt na bazie silikonów, który wygładza drobne zmarszczki i nierówności oraz przedłuża trwałość podkładu. Niektóre z tych kosmetyków mają dodatkowe funkcje. Mogą rozświetlać, wyrównywać koloryt, ukrywać naczynka… To jaką bazę pod fluid wybierzesz zależy od potrzeb Twojej cery. Baza spełni swoją funkcję tylko wtedy, gdy nałożysz jej minimalną ilość. Po nałożeniu kosmetyku odczekaj chwilę i dopiero nakładaj podkład.

Drugą (nieco mniej znaną) jest baza pod cień do powiek. Dobra baza sprawi, że cienie nie będą gromadzić się w załamaniach powieki, ich kolory będą bardzo intensywne a makijaż oka przetrwa nienaruszony przez wiele godzin. Tak samo jak w przypadku bazy pod podkład, również tego kosmetyku nakładamy mało: mniej więcej objętość łepka od szpilki na obie powieki.

Utrwalenie make-upu ślubnego

Wizażyści korzystają ze specjalistycznego produktu, jakim jest fixer. Może on mieć postać aerozolu lub pudru fixującego. Możesz użyć obu kosmetyków na raz bądź tylko aerozolu. Sam puder fixujący nie utrwali makijażu ślubnego wystarczająco.

Fixer w spreyu jest kosmetykiem, który tworzy na twarzy coś w rodzaju powłoki nie pozwalającej na ścieranie się make-upu. Dzięki niemu makijaż wykonany zwykłymi kosmetykami staje się wodoodporny. Niestraszny mu deszcz ani łzy, a jedynie woda z mydłem lub preparaty do demakijażu. Jego plusem jest to, że nie musi być zmywany dwufazowym płynem do demakijażu.

Fixera używa się zawsze zgodnie ze wskazówkami podanymi przez producenta na opakowaniu. Najczęściej rozpyla się go z odległości około 30 centymetrów. Bardzo ciężko jest to zrobić samemu i warto poprosić kogoś o pomoc. Pamiętajcie, że jest to profesjonalny kosmetyk, którego używamy jedynie na naprawdę wyjątkowe okazje.

Makijaż ślubny wykonany dobrej jakości kosmetykami i zgodnie z powyższymi wskazówkami powinien bez problemów przetrwać aż do białego rana.

Czy masz już pomysł na makijaż ślubny? Wykonasz go sama, czy skorzystasz z pomocy wizażystki?

Dodaj komentarz

Rozrywka

Problemy młodych rodziców

W ostatni piąteczek na naszym ołpen spejsie zasłyszałem ten oto rodzicielski suchar:   Przypomniał mi on wpis, który czytałem na jakimś blogu rodzicielskim. Wpis dotyczył rzeczy, które rodzice robią TYLKO przy pierwszym dziecku. Było...

Czytaj dalej →
Dieta w ciąży, Co jeść podczas karmienia piersią?

Kawa w ciąży i przy karmieniu piersią

Kaaaaaawy! Tym słowem witają się o poranku pracownicy większości firm. Pewnie Was zaskoczę, ale nigdy nie piłem kawy. Fakt ten zaskoczy Was zapewne mocniej gdy dowiecie się, że pracuję od 7:00, a...

Czytaj dalej →
Planowanie ślubu oraz wesela

Kameralne przyjęcie weselne

Kameralne obiady weselne tylko dla najbliższych również mają swoje zalety. Wcale nie musisz wynajmować sali weselnej na sto lub dwieście osób. Kameralne przyjęcia weselne w domu lub w ogrodzie miewają...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo