“Mały Saj i wielka przygoda” już w Biedronkach!

To kolejna akcja Biedronki skierowana do dzieci. Słyszeliście o niej? Jeśli tak jak my lubicie w zimowe wieczory przenosić się w odległe krainy i przeżywać niekończące się przygody, mamy dla Was propozycję! Książka “Mały Saj i wielka przygoda” pozwoli Wam zanurzyć się w kolorowym świecie Indii.

Piórko2018: niezwykły konkurs Biedronki

26 listopada do sklepów Biedronka trafiła książka “Mały Saj i wielka przygoda” autorstwa Magdaleny Wiśniewskiej. Autorka oraz książka ilustrowana przez Marcina Macięgę zwyciężyły w konkursie organizowanym przez Jeronimo Martins Polska S.A. mającym na celu popularyzację czytelnictwa wśród najmłodszych. Debiutujący pisarze, którzy chcą wziąć udział w konkursie stają przed wyzwaniem, jakim jest napisanie książki dla dzieci w wieku 4-10 lat. Na zwycięzców konkursu, tj. na autora książki oraz ilustracji do niej czeka nagroda w wysokości 100 tys zł! To jedna z najatrakcyjniejszych nagród w świecie literackim i naprawdę jest o co walczyć. Tym bardziej, że zwycięska książka trafia do sprzedaży, co niewątpliwie jest ważną nagrodą dodatkową. Honorowy patronat nad inicjatywą sprawuje Rzecznik Praw Dziecka, Marek Michalak.

Kolorowe ilustracje autorstwa Marcina Macięgi przenoszą nas w barwny świat Indii.

“Mały Saj i wielka przygoda” Magdaleny Wiśniewskiej

Wraz z małym Sajem przenosimy się daleko od szarej polskiej zimy, aż do wibrujących kolorami i dźwiękami Indii. Dawno temu żył tam chłopiec o imieniu Saj. Mieszkał z siostrą i rodzicami na skraju wioski. I choć wydawał się być zupełnie zwykłym chłopcem, czekały na niego niezwykłe przygody. Bo czy ktoś słyszał kiedyś skradającego się za oknem tygrysa albo rozmawiał z ptasznikiem wielkiego i bogatego maharadży? Dopełnieniem tych niesamowitych historii są barwne ilustracje, dzięki którym jeszcze łatwiej wyobrazimy sobie pełen tajemnic świat małego Saja.

 

 

Dodaj komentarz

Muzyka na wesele

15 pytań do DJa weselnego

DJ na weselu to coraz bardziej popularna forma oprawy muzycznej na tego rodzaju przyjęciach. Coraz częściej można spotkać oferty w których DJ prowadzi imprezę na przykład z akordeonistą, gitarzystą lub...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo