“Mamo, ja nie jestem terrorystką! Ja nikogo bym nie zabiła!”

Dzieci są chłonne jak gąbka. Niestety tyczy się to zarówno tych dobrych, jak i tych złych zachowań. Kryzys migracyjny, terroryzm, Islam. Tym żyje telewizja, tym żyje internet. To widzą mniejsze i większe dzieci. To przenoszą do swojego, z pozoru niewinnego, dziecięcego świata.

“Mamo, ja nie jestem terrorystką! Ja nikogo bym nie zabiła!”

Na jednym z Warszawskich placów zabaw doszło do bardzo przykrej sytuacji. 8-letnia dziewczynka, której tata pochodzi z Arabii Saudyjskiej, a której karnacja jest nieco ciemniejsza niż rówieśników, została zwyzywana przez inne dzieci. Całą sytuację opisała na Facebooku mama dziewczynki, a jej post udostępniono już prawie 5000 razy.

Dziewczynka bawiła się na osiedlowym placu zabaw na którym wszyscy się znają. Do tej pory nikomu nie przeszkadzała (lub nawet nikt nie zwrócił uwagi) jej ciemniejsza karnacja. Tym razem jednak trzech chłopców, których zapewne “nakręciła” telewizja lub internet, zaczęło dopytywać o jej pochodzenie. Gdy dziewczynka powiedziała o pochodzeniu taty, posypała się na nią fala wyzwisk.

Mimo, że w obronie dziewczynki stanęła jedna z mam, to chłopcy nie przeprosili dziewczynki.
Nie trudno sobie wyobrazić jak przyjęła to dziewczynka.

“Mamo, ja nie jestem terrorystką! Ja nikogo bym nie zabiła!”
~ Powiedziała po powrocie do domu.

Kryzys migracyjny to poważny problem, ale przypadek tej dziewczynki pokazuje, że nie ma nic gorszego niż skrajności. Paranoja na punkcie ciemnego koloru skóry nie służy niczemu dobremu.

Znamy internet i wiemy, że zaraz pojawią się głosy, że to wina mamy, bo mogła szukać “polish boyfrienda”, a nie zachciało jej się egzotyki. Tylko jakim prawem możemy decydować za kogoś co jest dla niego dobre? Dlaczego tak łatwo przychodzi nam ocenianie i generalizowanie?

Jak wytłumaczyć tej dziewczynce co się stało? Czemu ta konkretna 8-latka musiała zderzyć się z obelgami, mimo, że nie ma nic wspólnego z kryzysem, terroryzmem?

Pojawią się także zapewne głosy, że to lewacka prowokacja, a dziewczynka sama się zaczynała i awanturowała niczym obywatel Togo, który niedawno nie został wpuszczony do autobusu ponieważ miał za dużo bagażu, a nie z powodu koloru skóry (jak wskazywały liberalne media).

Dołączamy do apelu mamy:

APELUJĘ do wszystkich rodziców, aby uczyły dzieci tolerancji, aby je uświadamiali od najmłodszych lat, że INNOŚĆ NIE JEST ANI GORSZA, ANI LEPSZA!!! Po prostu nikt nie jest taki sam! I nie ma znaczenia, czy różni nas kolor skóry, wiara, czy wygląd… APELUJĘ do szkół, o to, aby w ramach godziny wychowawczej przeprowadzały pogadanki z dziećmi i młodzieżą na temat innych kultur, religii, tolerancji… Przecież w polskich szkołach jest coraz więcej uczniów, których rodzice są obcokrajowcami lub mieszanym małżeństwem. Żyjemy w Europie, w świecie, gdzie od dawna zacierają się granice między narodami, gdzie inność po prostu wpisała się w codzienność.

Dodaj komentarz

Co jeść w ciąży? Co jeść podczas karmienia piersią?
Czereśnie w ciąży i podczas karmienia piersią
Czereśnie to owoce, które nieodłącznie kojarzą się ciepłymi, letnimi dniami. Sezon na nie zaczyna się na początku czerwca. Wedle niektórych nazwa tego miesiąca może pochodzić właśnie od nazwy tych pysznych
Czytaj dalej
Zakupy
Balerinki dla dziewczynki: dlaczego warto je mieć?
Czy balerinki do idealne buty dla dziewczynki? Oczywiście! Powodów, by tak sądzić jest wiele. Dlaczego balerinki są idealne dla dziewczynki? Po pierwsze buty balerinki mają sporo wspólnego z baletem. Dla każdej dziewczynki
Czytaj dalej
Edukacja Turystyka Newsy
Ferie mazowieckie 2020. Kiedy wypadają ferie w mazowieckim 2020? Jakie są terminy ferii w województwie mazowieckim 2019/2020?
Jakie są terminy ferii 2020? Kiedy wypadają ferie mazowieckie 2019/2020? Termin ferii mazowieckich 2020, podobnie jak w minionych latach, ustalony został po podzieleniu Polski na cztery obszary. Mazowieckie ferie zimowe
Czytaj dalej
Edukacja Turystyka Newsy
Jakie są terminy ferii 2020. Sprawdź kiedy wypadają ferie zimowe 2020? W jakim terminie zaplanować wyjazd na ferie 2020?
Ferie zimowe 2020 niektóre województwa zaczną chwilę po feriach świątecznych. Kiedy wypadają ferie zimowe 2020 i kiedy wyjechać na zimowisko? Jakie są terminy ferii dla poszczególnych województw? Sprawdź już teraz!
Czytaj dalej
Newsy
Mamy dziewczynek pokochają list tej matki: “Nie przepraszaj!”
"Nie przepraszaj, gdy ktoś na Ciebie wpadnie". Zdanie to wygląda na uniwersalną poradę, której powinniśmy się trzymać każdego dnia. Te mądre słowa pochodzą z listu pewnej mamy, która radzi swojej córeczce,
Czytaj dalej
Finanse Newsy
5 rodzajów dofinansowania przysługujących rodzicom uczniów
Program 500+ jest najbardziej znanym programem rządowym. Ale nie jedynym. Rodzice uczniów mogą liczyć na różne rodzaje wsparcia finansowego. Jakie? Darmowe podręczniki 2019/2020 Rodzice uczniów szkół podstawowych i klas gimnazjalnych nie muszą
Czytaj dalej
Przedszkolak Newsy
Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka 2019
Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka jest stosunkowo "młodym" świętem, a mimo to jest hucznie obchodzony przez wszystkie maluchy wraz z rodzicami i opiekunami. Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka: historia święta Skąd się wziął w ogóle pomysł
Czytaj dalej