Matura rozszerzona angielski 2024. Mamy arkusz i prawidłowe odpowiedzi! Sprawdź, ile masz punktów

Co roku matura z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym jest jednym z najpopularniejszych przedmiotów dodatkowych wybieranych przez uczniów. Dobry wynik z tego egzaminu może ułatwić zakwalifikowanie się na wymarzone studia, dlatego arkusz i prawidłowe rozwiązania budzą tak duże zainteresowanie. Matura rozszerzona angielski 2024 – sprawdź odpowiedzi i przelicz punkty!

Angielski rozszerzony matura 2024 – arkusz

Egzamin z angielskiego na poziomie rozszerzonym cieszy się dużą popularnością wśród maturzystów. W tym roku chęć przystąpienia do niego również zadeklarowało wielu uczniów. Jak podaje CKE, było to aż 69,8 proc. absolwentów, czyli 183 688 osób.

Egzamin w terminie głównym został przeprowadzony 13 maja 2024 r, o godzinie 9:00. Na rozwiązanie wszystkich zadań oraz stworzenie wypowiedzi pisemnej zdający mieli 150 minut, a za cały arkusz mogą uzyskać aż 60 punktów.

W 2023 średni wynik matury z rozszerzonego angielskiego wyniósł 69 procent. Dobry rezultat z tego egzaminu może otworzyć drzwi na wiele na różnych uczelni, ponieważ język obcy jest brany pod uwagę niemal na każdym kierunku.

Zobacz: Jak „synkretyzm” pokazał prawdziwy bezsens rozszerzonej matury z polskiego

Matura rozszerzona angielski 2024 – sprawdź odpowiedzi

Arkusz matury rozszerzonej z języka angielskiego został opublikowany niedługo po zakończeniu egzaminu – 13 maja po godzinie 14:00. Można go znaleźć pod tym linkiem. Na oficjalny klucz odpowiedzi od Centralnej Komisji Egzaminacyjnej trzeba będzie jednak jeszcze trochę poczekać, ponieważ zazwyczaj są one publikowane w okolicach terminu ogłoszenia wyników (w tym roku będzie to 9 lipca). Poniżej znajdziesz pytania wraz z prawidłowymi odpowiedziami, które przygotowali eksperci z Angielski Gryzie.

Matura rozszerzona angielski 2024 - odpowiedzi
Matura rozszerzona angielski 2024 odpowiedzi
Matura rozszerzona angielski 2024 odpowiedzi
Matura rozszerzona angielski 2024 odpowiedzi
Matura rozszerzona angielski 2024 odpowiedzi

Sprawdź też:

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo