Misie szumisie: o co ten szum? Misie szumisie

Misie Szumisie: o co ten szum?

Misie Szumisie to zdaniem wielu rodziców najlepszy patent na usypianie niemowląt. Dlaczego? Jak działa biały oraz różowy szum Szumisia? I czy misiek jest lepszy od polecanej prze rodziców na forach włączonej suszarki lub odkurzacza?

Jak usypiają Misie Szumisie?

Każdy z Misi Szumisi emituje aż pięć rodzajów szumów: biały szum przypominający dźwięk suszarki, szum o niższych częstotliwościach, szum fal morskich, padającego deszczu oraz szum wód płodowych z bijącym sercem. Misiek szumi przez godzinę, po czym sam się powoli wycisza i przechodzi w stan czuwania. Gdy niemowlę zacznie się budzić albo wokół niego ktoś zacznie hałasować, Miś Szumiś znowu wkracza do akcji i delikatnie szumi. Dla nieutulonych maluszków stworzono Misie Szumisie w wersji z Czujnikiem Snu z Systemem Non-Stop, dzięki któremu misiek szumi nawet do 12 godzin!

Co więcej Szumisia można podłączyć do wygodnej aplikacji, która pozwala sterować nim z drugiego pokoju. Można go też prać. Czy potrzeba nam czegoś więcej? Oczywiście: ładnego wyglądu i miłej w dotyku tkaniny, z której wykonany jest miś. I to również otrzymamy kupując Misie Szumisie! Tylko czy one na pewno działają?

Biały szum Misia Szumisia

Rodzice niemowląt wykorzystywali biały szum do usypiania dzieci na długo przed pojawieniem się pierwszego Misia Szumisia. W ukołysaniu dziecka do snu pomagało im szumiące w tle radio nie nastawione na żadną stację, włączona suszarka czy pracujący bez wytchnienia silnik samochodu. Na szczęście chcąc uśpić dziecko nie musimy już objeżdżać kilkakrotnie miasta wokół, wystarczy wykorzystać Misie Szumisie, które także emitują biały szum. Czym on właściwie jest?

Biały szum to dźwięk o jednolitej intensywności na całej swojej długości. Nie ma w nim żadnych pików fal dźwiękowych, przez co wprowadza umysł w rodzaj transu. Dodatkowo biały szum maskuje inne dźwięki w tle: rozmowy w pokoju obok, wycie psa sąsiadów czy krzyki z ulicy. Uwaga niemowlęcia skupia się tylko na tym dźwięki i przestaje się koncentrować na innych dźwiękach.

Misie szumisie: o co ten szum? Misie szumisie bialy szum
Widmo szumu białego (źródło: Wikipedia)

Co to jest różowy szum?

Oprócz białego szumu, Misie Szumisie emitują również różowy.  Zgodnie z Wikipedią jest to sygnał, którego „widmo częstotliwościowe, a także widmowa gęstość mocy są proporcjonalne do odwrotności częstotliwości. Widmowa gęstość mocy szumu różowego opada 10 dB na dekadę (ok. 3 dB na oktawę). Poziom ciśnienia akustycznego w kolejnych pasmach oktawowych jest zatem stały, co znajduje zastosowanie w badaniach i pomiarach akustycznych.”

Niewiele Wam to mówi? Nie jesteście sami! W uproszczeniu moc różowego szumu jest taka sama w każdej oktawie, czyli szumu jest „tyle samo” między 100Hz a 200 Kz oraz np 1 kH a 2 kHz.

Misie szumisie: o co ten szum? Misie szumisie rozowy szum
Widmo różowego szumu (źródło: Wikipedia)

Szumisie: cena

Misie Szumisie można kupić w sklepie na stronie producenta, ale warto też porównać ceny na Ceneo oraz zajrzeć na AllegroCena Szumisia zależy m.in. od tego, czy kupujesz pojedynczego misia, czy wybierzesz cały zestaw. Pojedyncze miśki kosztują od 129 zł do 199 zł. Droższe wersje wzbogacono o czujnik snu oraz system Non-Stop. Na stronie producenta znajdziecie również misie sprzedawane w zestawie z mięciutkim kocykiem oraz śliczną apaszką.

O co tyle szumu?

Jednak do sedna! Naukowcy mają swoje zdanie, ale nie od dziś wiadomo, że dzieci nie zawsze chętnie poddają się ogólnym prawom i zasadom i co niemowlę, to nowe reguły. A więc czy Misie Szumisie działają?

U nas sie sprawdził. Dziecko nie zaśnie oczywiście, gdy jest zdenerwowane, płacze itd, ale szumiś zdecydowanie je relaksuje i wydłuża sen. Dobra inwestycja, używamy do usypiania i w ciagu dnia rownież. 9 miesięcy szumu w brzuchu i kontynuacja w pierwszych miesiącach adaptacji – polecam. – pisze jedna z mam na forum.trojmiasto.pl

u nas w dalszym ciągu suszarka lepiej się sprawdza niż mis szumiś – ripostuje ABa na tym samym forum.

u nas szumiś to największy skarb, mała nie akceptuje smoka a szumiś ładnie ją usypia i wydłuża czas snu
zaczęliśmy od 3 mca i żałuję że tak późno, teraz ma 4 miesiące i zasypia sama w łózeczku z szumisiem w 15min, wcześniej było bujanie od 1 do 3godz na rękach – opowiada kalka na forum.trojmiasto.pl

A jak jest u Was? Sprawdziliście już, jak działają Misie Szumisie?

[Zdjęcie główne: Kolaż, instagram misie_szumisie]

 

Post navigation

1 Comment