„Muzyka Łączy” – Rodzinne Warsztaty Muzyczne, które musicie odwiedzić! #Relacja

„Muzyka Łączy” – lepszej nazwy dla warsztatów, w których braliśmy niedawno udział, wymyślić nie można. Jeżeli lubicie muzykę i chcecie nią zarazić swoje dzieci, to koniecznie sprawdźcie naszą relację. Najpierw jednak zarezerwujcie bilety na kolejną edycję, ponieważ za chwilę może ich już nie być.

„Muzyka Łączy” – Rodzinne Warsztaty Muzyczne, które musicie odwiedzić!   #Relacja

Po kolei:
Od jakiegoś czasu przymierzaliśmy się do cyklu filmów, w których wspólnie z Zuzią będziemy odwiedzali różne miejsca polecane dla dzieci poniżej trzeciego roku życia. Wbrew pozorom można ich znaleźć całkiem sporo. Idealnym źródłem inspiracji, zwłaszcza dla mieszkańców Warszawy jest facebookowa grupa Dziecięca Mapa Warszawy, czyli mama i dziecko w stolicy założona, jeśli się nie mylę przez autorkę bloga Moi Mili. Na nim również znajdziecie mnóstwo ciekawych miejsc, które warto odwiedzić z dzieckiem.

To właśnie na grupie „Mapa Warszawy…” znaleźliśmy informację o warsztatach „Muzyka Łączy”. (Nie)stety dowiedzieliśmy się o nich 2 dni przed wydarzeniem. Spontanicznie więc i bez większego przygotowania chwyciliśmy za kamerę i pojechaliśmy zrobić swoją pierwszą relację. Możecie ją obejrzeć tutaj:

Dla tych, którzy wolą czytać

W oficjalnej zapowiedzi wydarzenia napisano, że podczas warsztatów dzieci wspólnie z rodzicami poznają różne instrumenty, grają na nich, śpiewają i nie tylko.
Brzmiało to na tyle interesująco, że postanowiliśmy w ciemno spróbować. Nie bez znaczenia był fakt, że Zuzia praktycznie od urodzenia wykazuje ogromne zainteresowanie muzyką. Już jako kilkumiesięczne dziecko, podczas usypiania sama sobie nuciła kołysanki. Przy okazji każdej imprezy rodzinnej pierwsza jest pod sceną i ostatnia schodzi z parkietu.

Z wypiekami na twarzy pojechaliśmy więc do teatru Baza. Pierwszy wspólny warsztat muzyczny i pierwsza wspólnie nagrana relacja w ramach vloga. Emocje sięgały zenitu.

fot. Krzysiu Turowski

Warsztaty za każdym razem odbywają się o dwóch porach. Pierwszy o 10:00, a drugi o 11:30. My kupiliśmy bilety na 11:30, ale byliśmy na miejscu trochę wcześniej. Z daleka, przez otwarte okno dobiegł nas śpiew poprzedniej grupy, który robił ogromne wrażenie. W oczekiwaniu na nasz warsztat udaliśmy się na placu zabaw, który usytuowany jest bardzo blisko teatru. Mimo, że plac nie jest zbyt duży, to warto z niego skorzystać przed lub po warsztatach.

Gdy wróciliśmy do teatru, to w jego korytarzu czekało już kilkanaścioro dzieci wraz z rodzicami. Zaskoczyła mnie rozpiętość wiekowa maluchów. Wśród nich były kilkumiesięczne maleństwa, które ledwo odrywały główkę od swoich leżaczków.
Na wejściu otrzymaliśmy śpiewniki i powędrowaliśmy na poduszki ułożone w dużym kole na środku sali.

warsztat muzyczny dla dzieci

fot. Krzysiu Turowski

Powitały nas trzy przemiłe dziewczyny – dwie Anie oraz Ewa. Wytłumaczyły, co będziemy robić przez najbliższą godzinę oraz poprosiły o zaangażowanie ze strony rodziców. Później rozdały pierwsze instrumenty i zaczęła się nasza wspólna podróż w świat muzyki. Na początku tylko graliśmy, później nuciliśmy, śpiewaliśmy, żeby ostatecznie zacząć tańczyć. Dla Zuzi (oraz innych dzieci) hitem okazał się układ taneczny do piosenki „Head, Shoulders, Knees & Toes”, do której często tańczymy także w domu. Wizualnie pięknie wyglądały zabawy w rytm muzyki z chustami.
Co jakiś czas dziewczyny wymieniały nam instrumenty. Dzięki temu dzieci miały okazję grać na grzechotkach, trójkątach, bębenkach i wielu innych instrumentach, których nazw nie udało mi się zapamiętać.
Prowadzące warsztat akompaniowały nam na pianinie, skrzypcach oraz instrumentach perkusyjnych. Uczyły także wykorzystywania własnego ciała jako instrumentu.

Podczas warsztatu dobry humor udzielał się wszystkim, niezależnie od wieku. Super obserwowało się tatusiów, którzy tańczyli ze swoimi pociechami, mamy które za nimi biegały i same maluchy uśmiechnięte od ucha do ucha.

To co dla mnie jest najważniejsze, to fakt, że coś nam z warsztatów zostało. Afrykańska muzyka dla dzieci. Przez kilka dni po warsztatach, co wieczór Zuzia słuchała (wiele razy) piosenki „Olélé Moliba Makasi”. Dzięki niej trafiliśmy także na mnóstwo innych dziecięcych piosenek z terenów Afrykańskich. Niektóre z nich to prawdziwe perełki, do których chętnie wracamy. Posłuchajcie sami, ale ostrzegamy – to uzależnia:

Podsumowując

Warsztaty „Muzyka Łączy” to moim zdaniem pozycja obowiązkowa na dziecięcej mapie Warszawy. Polujcie na te wydarzenia i przybywajcie tłumnie, bo warto. Pokażcie swoim maluchom, jak piękny jest świat dzięki muzyce i jak różnorodna potrafi ona być. Pozwolę sobie zacytować komentarz dotyczący warsztatów, który znalazłem na facebooku. Cieszę się, że mój entuzjastyczny odbiór tego wydarzenia nie jest odosobniony.

Dziękujemy za dzisiejsze warsztaty. Byliśmy z naszą 3cą 🙂 Było wspaniale! Nawet niepełnosprawny Miłek się roztańczył 🙂 Polcia oczywiście też 🙂 Oboje byli wyraźnie aktywni. A Michał… Powiem tak… wydawał się być gdzieś daleko. Po zajęciach Mąż mówi, że Michał był niezainteresowany. Odpowiedziałam, że moim zdaniem był skupiony i wszystko kodował, mimo iż zdawał się nie brać aktywnie udziału. I co? Wróciliśmy do domu, a to właśnie Michał po jakimś czasie zaczął śpiewać afrykańską piosenkę, którą poznaliśmy na zajęciach 😉 I przypomniał mi melodię której za nic nie mogłam sobie przypomnieć.
~ Agnieszka

Do zobaczenia już 20 maja na kolejnej odsłonie warsztatów!
Aha, warsztaty skierowane są dla dzieci poniżej 6 roku życia.

Dodaj komentarz

Ciąża Zakupy
Modne sukienki ciążowe w 2018 roku
Jeśli spieszysz się i nie masz czasu na przemyślenie, co na siebie włożyć, nie ma nic prostszego niż zarzucenie na siebie sukienki. Dlatego warto mieć w swojej szafie co najmniej
Czytaj dalej
Dzień Matki Rozrywka
Reklama Skittles na Dzień Matki: widzieliście kiedyś coś równie obrzydliwego?
O ile reklama, w której rastafarianin doi żyrafę, a ona zamiast mleka daje owocowe Skittles, może dziwić, o tyle spot marki przygotowany z okazji Dnia Matki jest zwyczajnie niesmaczny. Wprawdzie marka
Czytaj dalej
Gry i zabawy dla dzieci
Zagadki dla dzieci – Zgadywanki nie tylko dla najmłodszych
Zagadki dla dzieci, krótkie zgadywanki i łamigłówki słowne są idealną rozrywką - w ten sposób można bawić się niemal wszędzie i zawsze. To "zapełniacz czasu" na podróż i poczekalnię u
Czytaj dalej
Rozrywka dla dzieci
Wróżka Zębuszka: Kiedy przychodzi? Co przynosi? Gdzie mieszka Zębowa Wróżka?
Prawdopodobnie każdy rodzic małego dziecka słyszał lub niebawem usłyszy o tajemniczej wróżce, która kolekcjonuje mleczne zęby, a co więcej płaci za każdego zostawionego pod poduszką mleczaka, prawdziwą gotówką. Kim jest
Czytaj dalej
Rozrywka dla dzieci
Jak się gra w Państwa Miasta? Sprawdź kategorie + odpowiedzi na cały alfabet!
Państwa Miasta, gra z naszego dzieciństwa, wciąż bawi kolejne pokolenia. I to nie tylko tych najmłodszych: świetnie bawią się podczas niej zarówno dzieci, jak i dorośli. Nie pamiętasz, jak się
Czytaj dalej
Gry i zabawy dla dzieci
Jak zrobić płyn do baniek mydlanych?
Puszczanie baniek mydlanych to wspaniała zabawa dla całej rodziny - wiedzą o tym i mali i duzi. Czy da się przygotować dobry płyn do baniek w domu? Przedstawiamy domowe sposoby
Czytaj dalej
Kolorowanki
Kolorowanki świąteczne dla dzieci: Boże Narodzenie
Choć do Bożego Narodzenia został jeszcze miesiąc, większość dzieci już teraz zaczyna pisać listy do świętego Mikołaja. Na pewno równie chętnie sięgną one po kolorowanki świąteczne na Boże Narodzenie. Kolorowanki świąteczne
Czytaj dalej
Rozrywka dla dzieci
Nauka jazdy na łyżwach: Kiedy zacząć? Jak uczyć?
Niemal wszyscy przynajmniej raz próbowali tego sportu, nie wszystkim jednak przypadł do gustu. Nic dziwnego, jazda na łyżwach nie należy do najłatwiejszych. Nauka jazdy na łyżwach bywa żmudna, jednak instruktorzy
Czytaj dalej
Zabawki
Prezent dla 8 latki
Bycie rodzicem, dziadkiem lub wujkiem, a w szczególności chrzestnym to ciągłe zagwozdki związane z prezentami. Urodziny, dzień dziecka, święta i wiele innych okazji przy których człowiek chce sprawić dziecku przyjemność.
Czytaj dalej
Boże Narodzenie Kolorowanki
Choinka do wydruku i kolorowania
Zbliżają się Święta, więc to idealny czas, żeby rozpocząć przygotowania i wprowadzić siebie  oraz rodzinę w świąteczny nastrój. To również doskonała okazja, aby pokazać dziecku wigilijne tradycje i poprzez wspólną
Czytaj dalej