Mycie włosów odżywką – jakie daje efekty?

Mycie włosów odżywką to propozycja, którą wybieramy coraz częściej. Faktem jest, że w połączeniu z odpowiednim szamponem do włosów, odżywka może dawać pożądane efekty. Włosy stają się zdrowsze, łatwiej się układają i są bardziej odporne na czynniki zewnętrzne. Proces doboru odżywki nie zawsze jest łatwy, dlatego trzeba dokładnie przemyśleć zakup. Jakie efekty daje mycie włosów odżywką? Dlaczego warto postawić na takie rozwiązanie?

Mycie włosów odżywką

Warto zauważyć, że odżywka do włosów to jeden z najpopularniejszych produktów w kompleksowej pielęgnacji włosów. Każdy z nas marzy o lśniących i zdrowych włosach, przy czym samo mycie szamponem może nie wystarczać. Jeśli zmagamy się z szorstkimi i matowymi włosami, warto bliżej przyjrzeć się metodzie mycie włosów o nazwie OMO. Ten skrót wskazuje na to, że pielęgnacja to odżywka-mycie-odżywka. Na początku myjemy włosy odżywką, następnie sięgamy po szampon i na końcu znowu wybieramy odżywkę. Taka propozycja cieszy się coraz większym uznaniem wśród kobiet. Przyjrzyjmy się bliżej, dlaczego warto postawić na metodę OMO. 

Dla kogo OMO?

Kto może skorzystać z metody OMO w pielęgnacji włosów? Ta metoda znajduje zastosowanie zwłaszcza u kobiet z włosami średnio i wysokoporowatymi. Te drugie mają łuski, które są rozhcylone i nieszczelne. To oznacza, że kosmyki łatwo pochłaniają wilgoć, które niestety szybko z nich uchodzi. Włosy przez to plączą się i są bardzo suche. Większość kobiet posiada włosy średnioporowate, które mogą być uszkodzone przez różne zabiegi fryzjerskie. Najczęściej są falowane i łatwo można pogorszyć ich stan. 

Najważniejsze zalety

Jakie zalety ma mycie włosów odżywką? Pamiętajmy o tym, że taka czynność ma bardzo dobry wpływ na kondycję włosów. Nasze włosy stają się miękkie w dotyku, wygładzone, nie przesuszają się i zachowują blask. Metoda ta powinna być stosowana regularnie, dzięki czemu zadbamy o odpowiednie nawilżenie włosów. Plusem jest także to, że kosmyki stają się bardziej odporne na wszelkie czynniki zewnętrzne (suszenie suszarką, wiatr, słońce). 

Co jeszcze warto wiedzieć? Metoda OMO doskonale wydobywa skręt z naszych włosów. Pielęgnacja kosmyków kręconych bywa trudna, dlatego świadoma pielęgnacja ma kolosalne znaczenie. Poprawia bowiem sprężystość włosów i sprawia, że cieszymy się ich blaskiem. Mycie włosów z podwójnym odżywieniem nadaje kosmykom zdrowego blasku i naturalnie podbija ich skręt. 

Jeśli chcemy zadbać o swoje włosy, nie bez znaczenia jest także regularne podcinanie końcówek. Na końcach włosy są najbardziej zniszczone, gdyż są narażone na wiele czynników zewnętrznych. Mycie włosów odżywką zapewnia odpowiednią ochronę, dzięki czemu rzadziej będziemy odwiedzać salon fryzjerski. Odżywka do włosów powinna bazować na składnikach naturalnych, które wykazują zbawienne właściwości. Na szczęście oferta jest niezwykle szeroka, dlatego każda kobieta znajdzie to, czego potrzebuje. Topowi producenci zapewniają atrakcyjne ceny i skuteczne działanie takich kosmetyków. Każda kobieta w tym wypadku ma inne oczekiwania i posiada inny rodzaj włosów, dlatego zwróćmy uwagę na to, czego najbardziej potrzebuje nasza fryzura. 

Dodaj komentarz

Rozwój niemowląt, Rodzice

Ojcowskie “Bucket List”

Jak tylko Sylwia zaszła w ciążę zacząłem przeglądać blogi parentingowe, głównie ojców. Mój znajomy twierdzi, że blogowanie powinno być zakazane, a mnie za tatasap.pl chciał zastrzelić.:) Blogowanie według niego zabija...

Czytaj dalej →
Tata, Rodzice

Jak być dobrym ojcem?

Dobry tata, czyli jaki? Jak być dobrym tatą? Jeszcze kilkanaście lat temu panowie zadawali sobie to pytanie jedynie w myślach i nieco wstydliwie. Gdzieś w ich otoczeniu dominowało przecież przekonanie,...

Czytaj dalej →
Porady Kulinarne, Rodzice

Co można jeść po terminie ważności?

Co można jeść po terminie ważności? To pytanie, które zapewne zadaje sobie każdy z nas, kiedy zdecyduje się zrobić porządki w lodówce i spiżarni. Spoglądając na nadruki i grawery umieszczone...

Czytaj dalej →
Prawo, Rodzice

Przysposobienie dziecka

Przysposobienie dziecka, czyli inaczej adopcja, jest długotrwałym procesem wiążacym się z wieloma rozmaitymi formalnościami, które trzeba wypełnić. Czy łatwo da się przysposobić dziecko? Na czym to polega i kim jest...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo