Na co zwrócić uwagę przy wyborze kurtki zimowej dla dziecka?

Każda dziecięca kurtka zimowa ma spełniać swoją podstawową funkcję, jaką jest zapewnienie odpowiedniego ciepła i bezpieczeństwa w najbardziej mroźnych miesiącach roku. Niemniej jednak idealny wybór powinien być podyktowany zdecydowanie większą liczbą parametrów. Warto zwrócić uwagę na kilka pozostałych czynników, które powinny stanowić podstawę do podjęcia decyzji o zakupie. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy wyborze kurtki zimowej dla dziecka.

Odpowiedni rozmiar i dopasowanie 

Poza ciepłotą, która w naturalny sposób powinna płynąć z noszenia zimowej kurtki, warto zwrócić uwagę na dobór odpowiedniego rozmiaru. Niekoniecznie mamy tu nawet na myśli to, co widnieje na metce, choć oczywiście powinniśmy to wziąć pod uwagę. Pojęcie odpowiedniego dopasowania jest o wiele szersze i sprowadza się do wykonania dodatkowych czynności.

Niezależnie od płci, starajmy się, aby rękawy były na tyle długie, żeby dosięgać do nadgarstków. W ten sposób będziemy w stanie odpowiednio ochronić ręce naszego dziecka i bez problemu założyć rękawiczki. Z drugiej strony miejmy na uwadze to, że zbyt duże rękawy mogą powodować o wiele większy dyskomfort, przyczyniając się np. do zbierania niepotrzebnej warstwy śniegu, która następnie będzie zalegać pod odzieżą.

Ponadto, dobrze, jeżeli np. chłopięca kurtka zimowa będzie wyposażona w ściągacze, które pozwolą na odpowiednią regulację w pasie, talii czy rękawach. To przydatna funkcja, która stanowi dodatkową barierę ochronną przed mrozem i śniegiem. Dodatkowo, pamiętajmy o tym, aby kurtka była odpowiednio dopasowana. Oznacza to, że dziecko powinno bez skrępowania zmieścić się w nią nawet wtedy, gdy ubierze ulubioną, grubą bluzę czy sweter. Dobrze dobrany rozmiar to nie tylko odpowiednia ochrona przed mrozem i śniegiem, ale też komfort, jaki płynie z noszenia tego rodzaju odzieży.

Dobierz kolor i fason 

Dziecięca moda zmienia się równie szybko, jak trendy wśród dorosłych osób. W związku z tym, starajmy się podążać z duchem czasu. Dzieci w wielu przypadkach zwracają na to, co noszą ich rówieśnicy, a tym samym nie chcą pozostawać w tyle. Szczególnie wrażliwe na tym punkcie są młode panie. Pamiętajmy, że dla naszych pociech dziewczęca kurtka zimowa to coś więcej niż zwykła odzież. W wielu przypadkach to styl bycia, wyrażania siebie. Poza tym, wymarzony strój może zapewniać lepszy nastrój każdego dnia i sprawiać, że dziecko będzie gotowe stawiać czoła wyzwaniom. 

Stojąc przed dylematem związanym z wyborem, z pewnością zastanawiamy się, gdzie znajdziemy odpowiednią ofertę. Dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z asortymentu HalfPrice – to firma, która posiada w swojej ofercie wiele ciekawych produktów, na których możemy zawiesić oko. Dodatkowo, powinna skusić nas atrakcyjna cena i wysoka jakość wielu przedmiotów.

Na co zwrócić jeszcze uwagę przy wyborze kurtki dziecięcej? 

Fason, kolor, dopasowany krój i zapewnienie odpowiedniej ciepłoty – na pierwszy rzut oka można zapytać się, czego jeszcze więcej chcieć od zimowej kurtki dziecięcej? Otóż okazuje się, że możemy wyróżnić zdecydowanie więcej parametrów, na które powinniśmy zwrócić uwagę. Do tej pory nie wspomnieliśmy jeszcze chociażby o kapturze. Warto, aby kurtka posiadała ten element. Pozwoli on dodatkowo chronić nasze dziecko przed zimnem. Najlepiej, jeżeli wspomniany kaptur będzie posiadał funkcję odpinania. Dzięki temu zawsze będziemy mogli go np. osobno wyprać. 

Poza tym, zwróćmy uwagę na to, czy kurtka jest odporna na wiatr i mróz. Producenci często zamieszczają takie informacje na metkach bądź nawet na samym kurtkach. Dodatkowa ochrona przed warunkami atmosferycznymi przyda się szczególnie w najmroźniejsze dni. 

Dodaj komentarz

Niemowlę, Pielęgnacja niemowląt

Olej Kokosowy dla niemowląt i nie tylko

Legendy o Oleju Kokosowym Olej Kokosowy jest tak popularny, że doczekał się serii memów na swój temat. Pod niemalże każdym pytaniem w internecie o specyfiki do włosów, skóry i paznokci...

Czytaj dalej →
Planowanie ślubu oraz wesela

Błogosławieństwo rodziców

Błogosławieństwo od rodziców to jedna z najważniejszych tradycji w dniu ślubu dla osób, które są katolikami. Symbolizuje przekazanie przez rodziców tuż przed ślubem władzy rodzicielskiej mężowi kobiety i zgodę na...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo