Na komunię przyjechała karocą. W ręku trzymała berło, a na głowie miała diadem

W ostatnim czasie w sieci pojawia się coraz więcej filmików, na których widać, że dziewczynki przystępujące do pierwszej komunii świętej, wyglądają niczym małe panny młode. Nie tylko ekstrawaganckie dodatki przykuwają uwagę.

W Polsce okres komunijny przypada najczęściej na maj i czerwiec. Przygotowania trwają oczywiście znacznie dłużej – od konieczności uczęszczania na spotkania w kościele po organizację przyjęcia. Rodzice zazwyczaj już z wielomiesięcznym wyprzedzeniem rezerwują sale oraz dbają o dekoracje i ubiór dziecka.

Kreacja dziewczynki przykuwa wzrok. Nietypowy wybór do kościoła

W większości parafii dzieci, które przystępują do sakramentu pierwszej komunii świętej, są ubrane jednakowo. Po uzgodnieniu z proboszczem cała grupa zakupuje takie same alby lub ewentualnie obowiązują białe i skromne sukienki dla dziewczynek, a garnitury dla chłopców. Najwidoczniej nie wszędzie stosuje się ten zwyczaj, co można dostrzec coraz częściej na TikToku. Na profilu @rbcwedding pojawił się filmik, na którym widać dziewczynkę ubraną niczym panna młoda. Poza obszerną suknią w stylu księżniczki i długim welonem, jej głowę zdobi diadem, a także trzyma berło, parasolkę i torebkę z kokardą.

@rbcwedding

♬ original sound – RBC Wedding Dance Party Page

Limuzyna to przeżytek. Sukienka mamy też robi wrażenie

Ostatnio głośno było o sytuacji spod jednego z poznańskich kościołów. Pod świątynię zajechała limuzyna, do której został rozwinięty czerwony dywan. Okazuje się, że takie pojazdy powoli odchodzą do lamusa. Na powyższym filmiku widać bowiem, że dziewczynka z mamą podjechały.. karocą, która stoi z tyłu.

Nie można także nie zauważyć bogato zdobionej sukni mamy. Opinający fason o długości mini ma nie tylko mocno wycięty dekolt, ale też liczne zdobienia i zwisający z tyłu tren.

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo