Prezenty z czerwonym paskiem. Najlepsze prezenty na zakończenie roku dla dzieci w różnym wieku

Każdy koniec roku szkolnego to wyjątkowy moment radości i świętowania z dziećmi bez względu na osiągnięte wyniki. To doskonała okazja, by nagrodzić dzieci za ich ciężką pracę i wysiłek w nauce, a także poświęcić im czas i okazać bliskie zainteresowanie ich sprawami. Jakie można kupić prezenty na zakończenie roku dla dzieci? Jaki wybrać prezent na pożegnanie 8 klasy?

Najlepsze prezenty na zakończenie roku dla dzieci z klas I-III

Wybór idealnego prezentu na zakończenie roku szkolnego dla dzieci z klas I-III bywa sporym wyzwaniem. Maluchy w tym wieku mają nie tylko ogrom energii, ale także mnóstwo ciekawości świata i chęci do odkrywania nowych rzeczy. W związku z tym zdecydowanie najlepiej będzie stawiać na podarunki, które nie tylko bawią, ale rozwijają umiejętności, zainteresowania czy kreatywność.

Pamiętajmy, że prezent z okazji zakończenia roku nie musi mieć koniecznie wymiaru materialnego. Najważniejszy jest, aby spędzić wspólnie, rodzinny i wartościowy czas, poświęcony w stu procentach dziecku i dopasowany do jego potrzeb. Może to być zwykłe wyjście na lody, przejażdżka rowerowa czy wizyta w zoo. Byleby dać dziecku do zrozumienia, że okazja jest naprawdę wyjątkowa.

prezenty na zakończenie roku dla dzieci

Gra planszowa

Gry planszowe to doskonały wybór na prezent na zakończenie roku szkolnego. Wspólna rodzinna rozgrywka nie tylko daje wiele frajdy, ale pozwala także zacieśniać więzi i budować umiejętności społeczne. Kreatywne i wartościowe gry są także świetnym narzędziem do wspierania logiczne myślenie, umiejętności komunikacyjne i zdolności planowania. Stanową więc znakomitą alternatywę dla zabawy przed ekranem.


prezenty na zakończenie roku dla dzieci

Kreatywny zestaw LEGO

Zestawy LEGO to ponadczasowa zabawka dla dzieci w różnym wieku, która nie tylko umożliwia świetną zabawę, ale także pomaga rozwijać wyobraźnię, logiczne myślenia i zdolności manualne. Oprócz budowania klocki LEGO oferują także wiele godzin radości, satysfakcję z tworzenia i ogromne możliwości kreatywnej zabawy.


prezenty na zakończenie roku dla dzieci

Wizyta w parku trampolin

Wizyta w parku trampolin to idealny prezent na zakończenie szkoły dla dziecka, które dysponuje niespożytymi pokładami energii i lubi aktywność fizyczną. W tym miejscu można się naprawdę porządnie wyszaleć, a przy tym świetnie się bawić z najbliższymi.

Zobacz: Ile trwa zakończenie roku szkolnego? Uczniowie czekają na wakacje, a uroczystość potrafi się dłużyć

Prezenty dla dzieci na koniec roku szkolnego dla starszych dzieci

Zarówno młodsze, jak i starsze dzieci mają mocną potrzebę akceptacji. Dlatego też wspólne świętowanie z pociechami zakończenia roku bez względu na wyniki na świadectwie to doskonały pomysł, aby podbudować ich pewność siebie i sprawić, że będą czuć się akceptowane bezwarunkowo. Podkreślenie wyjątkowości tego dnia i docenienie uwagi całego szkolnego wysiłku wysyła dziecku jasny, ale jakże ważny komunikat: “jesteś wystarczający/a, jesteś kochany i akceptowany taki, jaki/a jesteś”.

Dlatego wspólne celebrowanie nie powinno sprowadzać się do dawania “nagrody” (szczególnie za tzw. czerwony pasek). Powinno mieć głębszy wymiar i opierać się w głównej mierze na wspólnie spędzonym miło czasie.

prezenty na zakończenie roku dla dzieci

Sprzęt sportowy, np. rolki

Różnego rodzaju sprzęt czy akcesoria sportowe to niebanalny, a jednocześnie rozwijający pomysł na prezent. Niejednokrotnie narzekamy, że dzieci spędzają za dużo czasu w domu, najczęściej przed ekranem. Najlepiej więc zaproponować im ciekawą alternatywę, np. w postaci rolek czy hulajnogi na wspólne przejażdżki w ciepłe letnie popołudnia.


Wizyta w Escape room

Zabawy w Escape roomach cieszą się w ostatnich latach sporą popularnością, zwłaszcza wśród młodzieży. Chodzi o tzw. pokoje zagadek, w których uczestnicy są zamknięci i muszą w odpowiednim czasie rozwikłać serię łamigłówek, aby się wydostać i wygrać. To doskonały sposób na rozwijanie umiejętności analitycznego myślenia, komunikacji, współpracy i spostrzegawczości.


prezent na Mikołajki dla 12-latki

Bilety do Energylandii

Wizyta w Energylandii to wyjątkowa propozycja na rodzinną celebrację końca roku i rozpoczęcie wakacji z przytupem. To świetny także pomysł na prezent dla ósmoklasisty, który właśnie stoi przed ogromnym wyzwaniem i stresem, czyli startem przygody w szkole średniej. Wycieczka do Energylandii zapewni całej rodzinie niesamowite wrażenia i mnóstwo radości, ponieważ park oferuje szeroki wachlarz atrakcji dla osób w każdym wieku.

Sprawdź: Wzruszające podziękowania dla wychowawcy na zakończenie roku

Upominki na zakończenie roku szkolnego dla uczniów szkół średnich

Młodzież uczęszczająca do szkół średnich jest już w tym wieku, gdy zainteresowania i potrzeby człowieka są mocno zróżnicowane i zindywidualizowane. Kluczem do sukcesu jest znalezienie prezentu, który będzie zarówno praktyczny, jak i atrakcyjny, a jednocześnie kreatywny i – być może – zachęcający do dalszego rozwoju i nauki.

Jeśli zależy nam na celebrowaniu zakończenia roku w bardziej niebanalny i niematerialny sposób, to z pewnością ciekawą propozycją będzie wspólna wycieczka w ciekawe miejsce, uroczysta kolacja (w domu lub w ulubionej restauracji) czy wyjście do kina.

Bilety do kina

Voucher do wykorzystania na wybrany seans w dowolnym dniu to z pewnością jeden z najbardziej uniwersalnych podarunków. Niezależnie od tego, czy dziecko jest miłośnikiem kina czy chodzi na filmy raczej sporadycznie, to z pewnością bilety przydadzą się w wakacje, kiedy czasu wolnego jest pod dostatkiem, a młodzież często narzeka na nudę.


Wymarzony kurs

Wakacje to przede wszystkim czas odpoczynku i odprężenia po ciężkich miesiącach nauki. Warto jednak przekazać dziecku, że można te chwile wykorzystać również nieco bardziej pożytecznie, np. na kursie czy na nauce nowych umiejętności. Jedną z ciekawych opcji na prezent dla dziecka na zakończenie roku szkolnego jest wymarzony kurs, np. makijażu, kulinarny, plastyczny, fotograficzny i wiele, wiele innych.


Tablet do nauki

Elektronika otacza nas dzisiaj już zewsząd, dlatego tego typu prezenty nie wywołują entuzjazmu rodziców. Wbrew pozorom jednak porządny tablet może zapewniać naprawdę duże wsparcie w nauce. Świetnie sprawdza się m.in. do sprawnego tworzenia ciekawych, graficznych notatek, które przydają się do powtórek materiału. Może służyć do również czytania e-booków, oglądania edukacyjnych filmów, uczestniczenia w zdalnych lekcjach, rysowania, a nawet programowania.

Czytelnicy pytają o prezenty na zakończenie roku dla dzieci

Jaki wybrać prezent dla ósmoklasisty?

Ciekawym pomysłem na prezent dla ósmoklasisty będzie np. pamiątkowy album ze wszystkich najważniejszych wydarzeń z okresu szkoły podstawowej.

Jaki prezent za czerwony pasek?

Pamiętajmy, aby nie wręczać dziecku nagród wyłącznie za czerwony pasek, ale doceniać przede wszystkim jego wysiłek i zapewniać, jak jesteśmy z niego dumni. W ten sposób skuteczniej niż za pomocą materialnych przedmiotów będziemy wspierać w nim pewność siebie.

Co mogę sobie życzyć za czerwony pasek?

Prezent za świadectwo z paskiem powinie być ciekawy i kreatywny, może to być np. wycieczka w ciekawe miejsce, bilety na koncert wymarzonego zespołu lub kurs językowy.

Jaki prezent na zakończenie szkoły dla uczniów?

Książki, bilety do kin, wycieczka etc.

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo