Najlepszy prezent? To dla nas odpoczynek. Czy da się go podarować bliskim w Święta?

W poszukiwania prezentu dla naszych bliskich na Święta wkładamy co roku mnóstwo serca i zaangażowania. Chcemy, aby upominek był nie tylko wyjątkowy i piękny, ale także przyniósł im dużo radości. Jednym z najlepszych prezentów, jakie można otrzymać jest gwarancja spokoju, pełnego komfortu i głębokiego odprężenia. Nic nie cieszy bardziej niż chwila relaksu w domowym zaciszu. Czy da się go podarować bliskim na Święta? Sprawdź, jak sprezentować ukochanym osobom niezapomniany odpoczynek.

Co roku staramy się wybrać dla naszych bliskich najbardziej wyjątkowe prezenty na Święta. Poświęcamy nieraz mnóstwo czasu, energii i zaangażowania, aby znaleźć ten odpowiedni podarunek. Za jego pośrednictwem pragniemy wyrazić miłość, sympatię i uznanie oraz pokazać, jak wiele osoba obdarowywana dla nas znaczy. Istnieją również takie upominki, których nie da się przeliczyć na żadne pieniądze. Są nimi komfort, relaks, dobre samopoczucie i spokój. Czy jesteśmy w stanie obdarować nimi naszych bliskich? Poniżej odnajdziesz kilka propozycji produktów, które zostały stworzone właśnie z myślą o zapewnieniu użytkownikom głębokiego odprężenia, a także o poprawie jakości snu i wypoczynku. Sprawdź, w jaki sposób możesz podarować niezwykły i zdrowy odpoczynek.

Gwarancja pełnego odprężenia

Obciążeniowa kołdra Gravity dla dorosłych

Wysokiej jakości kołdra obciążeniowa ze zdejmowaną poszewką pomaga przy stresie, lękach i zaburzeniach snu. Ciężar rozkłada się równomiernie na całym ciele i tworzy głęboki nacisk, który zapewnia relaks i lepszy sen. Obciążenie stanowi około 10% wagi ciała osoby użytkującej.

Kołdra obciążeniowa jest wypełniona wysokiej jakości mikrokuleczkami ze szkła, które znajdują się w małych kieszeniach.

Kołdry Gravity możesz testować przez 28 nocy, jeżeli nie spełnią Twoich oczekiwać możesz je wymienić lub oddać. W ten sposób dowiesz się, czy wybrana waga i model są dla Ciebie odpowiednie. 


Szlafrok obciążeniowy Balance

Szlafrok jest idealną alternatywą dla kołdry obciążeniowej, zapewniając wspaniałe rozpoczęcie dnia jak i koi nasze ciało po trudach całego dnia. Jest rewelacyjnym elementem rytuału przygotowującego do snu. 

Szlafrok obciążeniowy Balance odpręża, wycisza, relaksuje i zapewnia odpowiednią postawę ciała. Podczas noszenia wywiera lekki nacisk na ciało, przynosząc spokój i odprężenie.

Szlafrok zapewnia lepszy sen oraz przeciwdziała uczuciu stresu i niepokoju. Odpowiedni krój, duży kołnierz oraz pasek powodują, że szlafrok jest bardzo wygodny podczas noszenia i dobrze przylega do ciała. Świetnie nadaje się do terapii sensorycznej. Jego obciążenie znajdujące się w kołnierzu, które można w razie potrzeby wyjąć, dzięki czemu z powodzeniem możemy stosować jako zwykły szlafrok bądź szlafrok kąpielowy.


Opaska obciążeniowa

Opaska obciążeniowa jest produktem przeznaczonym przede wszystkim dla osób często borykających się z uporczywymi bólami głowy. Efektem jej stosowania jest wyciszenie, odprężenie, poczucie relaksu. Jest to szczególne pomocne dla osób pracujących pod presją, zmagających się ze stresem, hałasem czy pracujących wiele godzin przed ekranem komputera.

Opaska obciążeniowa ułatwia zasypianie, dlatego polecana jest także dla osób borykających się z problemami ze snem. 

Opaskę można nosić przewiązaną zarówno na czole, jak i na oczach. Szklane kuleczki, wypełniające wnętrze opaski sprawiają, że działa odprężająco i daje poczucie przyjemnego ucisku. Poprzez delikatny nacisk na kości czaszki, ułatwiają przewodzenie kostne na poziomie słuchowym, ale również pozwalają się wyciszyć i odpocząć od nadmiaru bodźców. Stymulacja propriocepcji działa terapeutycznie także niemal na nasz cały układ nerwowy, dzięki czemu pozwala odprężyć się także naszemu wzrokowi.


Ulga dla organizmu przy pracy zdalnej

Praca zdalna wpisała się w naszą rzeczywistość. Nasze biuro w domu często nie spełnia oczekiwanych standardów. Pracujemy przy nieodpowiednim biurku, nie posiadamy ergonomicznego krzesła, pochylamy się nad komputerem, często nawet nie mamy własnej przestrzeni. Dzielimy miejsce pracy z partnerem, dziećmi, zwierzętami. To wszystko składa się na dodatkowy stres, hałas, zdenerwowanie. W efekcie jesteśmy permanentnie zmęczeni, doskwiera nam ból pleców, karku, barków, głowy. Właśnie z myślą o poprawie codziennego komfortu wszystkim mierzącym się z pracą z domu powstały produkty Gravity, a dokładnie specjalny zestaw “Home Office”. Każdy z akcesoriów pomoże Ci w walce o prawidłową postawę podczas pracy zdalnej


Set Home Office

Kołnierz obciążeniowy rozluźni mięśnie barku, szyi i karku, będzie stymulował mięśnie podczas statycznej pozycji oraz pomoże Ci w niwelowaniu bólu głowy. Poduszka obciążeniowa położona na kolanach wspomagać będzie koncentrację uwagi, a Twoja praca stanie się bardziej efektywna.

Opaska obciążeniowa pozwoli Ci na walkę z bólem głowy, odpręży, da azyl od świata dźwięków, a założona na oczy pozwoli szybko zasnąć. Czytanie książki, oglądanie filmu czy zabawa z dzieckiem lub pupilem staną się jeszcze przyjemniejsze dzięki selektywnemu obciążeniu. 


Recepta na spokój i dobre samopoczucie dzieci

Kołdra Gravity Kids

Czy jesteś zmartwionym rodzicem, który chce pomóc dziecku cierpiącemu na problemy ze snem, autyzm, ADHD, zespół Aspergera lub inne schorzenia neurologiczne? Kołdra obciążeniowa pomaga w łagodzeniu objawów, a także uzupełnia leczenie zaburzeń integracji sensorycznej i rozwojowej.

Pozytywny wpływ kołdry obciążeniowej na sen i łagodzenie dolegliwości fizycznych został naukowo udowodniony, co doprowadziło do zaklasyfikowania go jako wyrobu medycznego.

Kołdra obciążeniowa poprzez swoją wagę aktywuje głęboko osadzone receptory w ciele człowieka. Dziecko staje się bardziej świadome swojego ciała, czuje się bardziej odprężone i bezpieczne poprzez wrażenie otulenia. Uczucie to ma pozytywny wpływ na umysł i samopoczucie. Z właściwości kołder obciążeniowych mogą korzystać dzieci powyżej 1. roku życia. Dziecko powinno móc w każdej chwili samodzielnie zrzucić kołdrę i wyrazić swoje odczucia. Zalecamy, aby kołdry obciążeniowej używać stopniowo. Na początku optymalny czas to 15 minut, gdy Twoje ciało poczuje się komfortowo, możesz ten czas wydłużyć. Kieruj się swoimi odczuciami. Poszewkę dla dzieci można wybrać z kilku autorskich wzorów, rysowanych specjalnie dla nas, które z pewnością spodobają się najmłodszym użytkownikom.


Kołdra medyczna Sensorex

W ciepłe, letnie noce użyj jak koca, a zimą razem ze zwykłą kołdrą. Kołdra medyczna Sensorex zapewnia także odpowiedni relaks dziecku pomiędzy zabawą, a drzemką. Kołdra nie posiada zdejmowanej poszewki i nie musi być używana ze zwykłą poszewką. Kołdra wykonana jest w 100% z bawełny z autorskim nadrukiem wykonywanym specjalnie dla nas. Jest to najczęściej używana kołdra w gabinetach Terapii Sensorycznej, a także w terapii domowej. 


Kamizelka obciążeniowa

Kamizelka obciążeniowa pozwala zachować równowagę psychiczną i poprawić poziom koncentracji u dzieci. Ciężar kamizelki wywiera nacisk na mięśnie, stawy i ścięgna. W odpowiedzi do mózgu przesyłane są impulsy, które regulują pracę ciała i uspokajają je. Z kamizelką obciążeniową dziecko lepiej skupia się podczas nauki. Ponadto kamizelka obciążeniowa pomaga w zasypianiu i sprawia, że sen jest dłuższy i głębszy.

Zdolność koncentracji jest szczególnie potrzebna w szkole lub przy odrabianiu lekcji, dlatego używanie kamizelki obciążeniowej w prostych czynnościach domowych pozwoli dziecku na skupienie się na zadaniu bez krępowania jego ruchów. Kamizelka terapeutyczna pozwala na kontrolowane obciążenie dziecka podczas ruchu, w przeciwieństwie do kołderki medycznej można w niej wykonywać proste zadania domowe, czy zabawy w pozycji stojącej i siedzącej.

Zobacz też: Gadżety technologiczne na prezent dla nastolatków i dzieci. Co kupić na święta?
Zobacz też: Prezent na mikołajki dla dzieci w szkole

Atrakcje weselne

Stół wiejski na weselu

Przygotowujesz tradycyjne, wiejskie wesele? Pamiętaj o wiejskim stole, który ostatnio coraz częściej pojawia się nie tylko na wiejskich weselach. Stół wiejski to nie tylko smaczne jedzenie, ale również dodatkowy wystrój...

Czytaj dalej →
Atrakcje weselne

Prezenty dla gości weselnych

Coraz częściej Państwo Młodzi chcąc podziękować swoim gościom za przybycie na wesele i za dobrą zabawę ofiarowują im małe upominki. Jakie upominki dla gości weselnych? Prezentami dla gości zwykle są...

Czytaj dalej →
Wieczór kawalerski i panieński

Wieczór kawalerski

Zostałeś poproszony przez swojego najbliższego przyjaciela o to byś został świadkiem na jego ślubie? Takie wyróżnienie jest dla Ciebie niezwykle ważne. Zdajesz sobie jednak sprawę z tego, że ten wybór...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo