Najpopularniejsze imiona dla dziewczynek 2021. Zmiana liderki rankingu!

Wiadomo już, jakie są najpopularniejsze imiona dla dziewczynek w 2021 roku. Według danych opublikowanych w serwisie dane.gov.pl ranking najczęściej nadawanych córkom imion uległ znaczącym zmiano względem zeszłego roku. Mamy nową liderkę zestawienia, a zeszłoroczna triumfatorka spadła z podium. Sprawdź TOP 10 imion dla dziewczynek 2021.

Najważniejsze w poniższym artykule:
 • W serwisie dane.gov.pl opublikowano najnowsze zestawienie najpopularniejszych imion dla dziewczynek nadawanych w pierwszej połowie 2021 roku.
 • Ranking zyskał nową liderkę, a zeszłoroczna spadła dopiero na 4. miejsce.
 • Zuzanna – zdecydowana triumfatorka tegorocznej klasyfikacji.

Najpopularniejsze imiona dla dziewczynek 2021

Z opublikowanych niedawno informacji na stronie dane.gov.pl można dowiedzieć się, które imiona dla dziewczynek były w tym roku najchętniej nadawane. Zestawienie powstało na podstawie danych z pierwszej połowy 2021 roku, z okresu od stycznia do czerwca. Jak wynika z komunikatu, ranking uległ znaczącym przekształceniom względem poprzedniego roku.

Nową liderką najpopularniejszych imion dla dziewczynek została Zuzanna, która awansowała z drugiego miejsca. Na to imię dla córki zdecydowało się w tym roku aż 3251 rodziców. Tuż za nią na podium znalazła Zofia (imię to wybrane aż 3178 razy), która w zeszłym roku zajmowała 3. lokatę. Pierwszą trójkę zamyka Hanna (z wynikiem 3064), rok wcześniej znajdująca się poza podium.

Dużym zaskoczeniem jest pozycja poprzedniej liderki zestawienia – Julii. Zeszłoroczna najpopularniejsza propozycja imienia dla dziewczynki w tym roku zajęła miejsce tuż za podium. Piątą lokatę niezmiennie zajmuje Maja.

Zobacz też: Najpopularniejsze imiona dla chłopców 2021

Najpopularniejsze imiona żeńskie nadawane w 2021 – TOP 10:

 1. Zuzanna – 3251 (awans z 2. miejsca)
 2. Zofia – 3178 (awans z 3 miejsca)
 3. Hanna – 3064 (awans z 4. miejsca)
 4. Julia – 3022 (liderka zestawienia z połowy 2020 r.)
 5. Maja – 2812 (to samo miejsce również w ubiegłym roku)
 6. Laura – 2679 (awans z 10. miejsca)
 7. Oliwia – 2377 (awans z 8. miejsca)
 8. Alicja – 2362 (7. w 2020 r.)
 9. Lena – 2309 (6. w 2020 r.)
 10. Pola – 2190 (awans z 11. miejsca)

Najrzadziej wybierane imiona dla dziewczynek 2021 – nietypowe propozycje

Nie wszyscy rodzice decydują się jednak na najpopularniejsze imiona dla dziewczynek. W tym roku, podobnie jak w poprzednich latach, pojawili się również tacy, którzy postanowili nadać swoim córkom dość nietypowe i oryginalne imiona. Wśród najrzadszych i najbardziej unikatowych propozycji znalazły się Ligia, Mercedes i Nia.

Sprawdź też: Słowiańskie i staropolskie imiona: Piękne i (nie)zapomniane 

BRAIAN – Bezkonkurencyjny Retrospektywny Asystent Imion Aplikowanych Noworodkom

BRAIAN to aplikacja rządowa udostępniona w kwietniu tego roku. Z pewnością zainteresuje ona przyszłych rodziców, szczególnie tych, dla których wybór imienia dla dziecka jest wyjątkowo trudnym dylematem. W aplikacji udostępniane są statystyki i rankingi najpopularniejszych imion, ale także spis tych bardziej unikatowych i nietypowych propozycji.

W aplikacja BRAIAN można znaleźć m.in.:

 • zestawienia najbardziej popularnych imion dla chłopców i dziewczynek od 2000 do 2021,
 • statystyki imion cieszących się coraz większym powodzeniem, a także tych rzadszych i bardziej oryginalnych,
 • wyszukiwarkę, dzięki której można wyszukać imiona według kategorii, np. pochodzenia (słowiańskie, greckie, łacińskie, perskie, semickie, germańskie).
Źródła:

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo