Korzyści z letnich programów nauki języka angielskiego online dla małych dzieci

„Summer slide” to angielskie określenie na spadek umiejętności szkolnych u dzieci, które pozbawione regularnej edukacji, wpadają w stagnację. W przypadku języków obcych obserwowany jest nawet regres! Co zrobić, aby wysiłek twojego dziecka w roku szkolnym nie został zmarnowany w czasie wakacji? Co zrobić, aby nauka angielskiego była latem przyjemnością?

Regularność a nauka języka angielskiego

Eksperci są zdania, że nauka dodatkowego języka jest najbardziej efektywna w dzieciństwie. W tym czasie doskonale przyswajamy informacje. Mózg dziecka jest znacznie bardziej plastyczny i połączenia neuronalne powstają w nim szybciej niż u dorosłych.

Jeśli próbowałeś się czegoś nauczyć na pamięć po trzydziestce, zapewne tego doświadczyłeś. Natomiast dzieci „łapią” nowe słówka i idee w mgnieniu oka!

Jeśli chcesz, aby twoje dziecko było dwujęzyczne już w liceum, daj mu możliwość regularnej nauki angielskiego przez cały rok. W ten sposób konstrukcje zdaniowe, a także rozszerzone słownictwo będą przychodzić mu naturalnie.

Im częściej mamy kontakt z językiem, tym szybciej się uczymy. Proste. Dłuższe przerwy w nauce (np. dwa miesiące wakacji) mogą znacznie obniżać sprawność językową. 

Nauka jest nuuuuuuuuuudna. Czy na pewno?

Zagonienie dzieci do nauki w lipcowe popołudnie wydaje ci się niemożliwe? Faktycznie, brzmi jak olbrzymie wyzwanie! Jednak uczenie się języka daje wiele możliwości do zabawy. 

Dlaczego warto się uczyć angielskiego z Novakid?
Nauka angielskiego może być zabawna!

Novakid

Dla dzieci od 4 do 12 lat. Nauka z native speakerami, gry i quizy dostosowane do wieku i poziomu dziecka. Lekcja próbna za darmo!

Połącz przyjemne z pożytecznym i skorzystaj z opcji letnich programów do nauki języka angielskiego online. To idealny sposób ma to, aby twoje dziecko rozwijało swoje umiejętności językowe w sposób angażujący i przyjemny.

Jakie są zalety nauki angielskiego latem?

Nauka online jest możliwa w dowolnym miejscu i czasie, co jest szczególnie ważne podczas wakacji, kiedy podróżujemy, a codzienna rutyna zostaje zmieniona.

Dzieci mogą uczyć się w domu, nad morzem, czy nawet w podróży, korzystając z komputera, tabletu lub smartfona.

Programy online, takie jak przygotowane przez Novakid, oferują spersonalizowane plany nauki. Dlatego twoje dziecko dostaje lekcje przystosowane do jego wieku i poziomu zaawansowania.

Dziecko, które może się uczyć w swoim własnym tempie, osiąga większą pewność w używaniu obcego języka. 

W przeciwieństwie do tradycyjnych podręczników programy online wykorzystują różnorodne narzędzia i materiały, które najmłodsi uwielbiają! 

Mały uczeń nigdy się nie nudzi, gdy ma do dyspozycji piosenki, filmy, gry, quizy czy interaktywne, zabawne ćwiczenia. 

Dlaczego grywalizacja w nauce angielskiego jest tak skuteczna?

Nauka angielskiego online może obejmować również interakcje z native speakerami, co daje dzieciom możliwość praktyki ze specjalistami. Eksperci w Novakid stosują ciekawe metody, co sprawia, że dzieci spotkanie ze swoim nauczycielem traktują jak świetną zabawę! To szczególnie ważne na wakacjach, gdy jest tak wiele atrakcyjnych rzeczy do robienia.

Na koniec: nauka online wymaga od dzieci większej samodzielności i organizacji, co może pomóc im w rozwijaniu ważnych umiejętności życiowych, takich jak planowanie, zarządzanie czasem i wyznaczanie celów.

Nauka angielskiego online: jak wybrać najlepszy program dla dziecka?

Upewnij się, że program jest dostosowany do wieku i poziomu zaawansowania dziecka. Zbyt proste zadania mogą znudzić małego ucznia, a zbyt trudne — pogrzebać jego motywację. W Novakid możesz zasięgnąć opinii ekspertów, aby sprawdzić, który program będzie najlepszy.

Sprawdź, jakie metody nauczania stosuje program. W wakacje warto postawić na metody skuteczne, ale jednocześnie utrzymane w konwencji zabawy. 

Przeczytaj opinie innych rodziców i uczniów na temat programu. To często najlepsze źródło do pozyskania informacji. Pamiętaj, że w niektórych szkołach online możesz skorzystać z darmowej lekcji próbnej.

Trzymamy kciuki za twój research i naukę twojego dziecka! 

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo