Niezbędnik mamy i taty – 4 produkty które doceni każdy rodzic

W życiu każdego dziecka, dzieje się naprawdę sporo. Nic dziwnego, że rodzice starają się dołożyć wszelkich starań, by ich pociechom niczego nie zabrakło. Co warto kupić dziecku od pierwszych dni jego narodzin? Sprawdź w tym niezbędniku!

Intensywny rozwój dziecka tuż po urodzeniu oznacza mniej więcej tyle, że praktycznie każdego dnia możemy zauważyć istotne zmiany w jego zachowaniu. Gdy dziecko jest niespokojne przejawia swoje potrzeby płaczem lub energicznymi ruchami. Jeśli natomiast jest wyciszone i dużo śpi to oznacza, że akurat w tym momencie nie potrzebuje niczego więcej, by być szczęśliwym. Niemowlaki w czasie swojego rocznego rozwoju mają sporo rzeczy do zrobienia. Po pierwsze muszą nauczyć się mówić, po drugie chodzić. A do tego dochodzi jeszcze kwestia socjalizacji, czy chociażby rozszerzania diety.

Nie sposób wyręczyć dziecka z konieczności podjęcia wyzwań uczenia się świata i poznawania otoczenia. Można jednak próbować ułatwić mu stymulację bodźców i kupować gadżety, dzięki którym każdy jego dzień, będzie bezpieczny. Do niezbędnika każdego rodzica warto dorzucić kilka egzemplarzy przedmiotów z odpowiednim certyfikatem. Sprawdźmy, co należy mieć na uwadze podczas zakupów.

Dobre krzesełko do karmienia – co to oznacza w praktyce?

Krzesełko do karmienia potrzebne będzie każdemu maluchowi. Ten bezpieczny i dostosowany do potrzeb dziecka produkt umożliwia sadzanie malucha, a następnie karmienie, bez obawy, że ten wypadnie. Odpowiednie i z możliwością dopasowywania szelki, zawsze niosą pomoc w odpowiednim zamocowaniu malucha, a materiał wykonany z tworzywa sztucznego jest łatwy do utrzymania w czystości. Krzesełko do karmienia powinno mieć ponadto podstawkę na nóżki, koniecznie z funkcją regulacji oraz wyjmowane siedzisko. Pamiętaj, że maluch podczas swoich pierwszych przygód z posiłkiem będzie się brudził, a krzesełko po niemal każdym karmieniu będzie się nadawało do całkowitego umycia. Im łatwiejszy w szorowaniu model wybierzesz, tym więcej czasu zaoszczędzisz. Sprawdź, bezpieczne modele krzesełek do karmienia tutaj: https://bamboli.pl/461-krzeselka-do-karmienia

Bujaczek, leżaczek – co kupić?

Bujaczki to przedmioty, dzięki którym nasz maluch może swobodnie się kołysać, a jednocześnie my mamy pewność, że znajduje się w komfortowej dla niego pozycji. Z bujaczków można korzystać już w pierwszych miesiącach życia dziecka. To niezwykle przydatny przedmiot dla wszystkich tych rodziców, którzy potrzebują chwili wytchnienia w ciągu dnia. Dziecko zapięte w bujaczku czuje się na tyle dobrze, że spokojnie może zająć się sobą, gdy rodzic odpoczywa lub zajmuje się czymkolwiek innym. Sprawdź dostępne modele: https://bamboli.pl/775-lezaczki-babybjorn

Co jeszcze warto kupić w pierwszych miesiącach życia dziecka?

Tu może się przydać stacjonarna huśtawka, z której dziecko będzie miało prawdziwą frajdę lub pałąk z matą edukacyjną. Trzeba przyznać, że jeden i drugi przedmiot staje się powoli must have każdej mamy i taty, a mnogość wzorów oraz dostępność produktów z różnej półki cenowej umożliwia dokonanie zakupu dopasowanego do indywidualnych preferencji.

Co powinno się znaleźć na top liście 4 ważnych produktów dla mamy i taty? Postaw na krzesełko do karmienia, leżaczek bujaczek oraz matę edukacyjną i huśtawkę. Każdy z tych produktów przyniesie frajdę dziecku i rodzicowi.

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo