Novakid – czy to dobry wybór dla rodziców poszukujących szkoły językowej dla dziecka? Szczera recenzja mamy, która nie pozostawia złudzeń!

Każdy rodzic chce dla swojego dziecka jak najlepiej, zwłaszcza w zakresie edukacji. Interesujące i rozwijające zajęcia, a także rozmaite dodatkowe pomoce naukowe to doskonała inwestycja w przyszłość naszego dziecka. Wybór wartościowych lekcji nie jest jednak łatwym zadaniem, szczególnie jeśli szukamy opcji dla małych dzieci. Jak znaleźć idealne zajęcia dla najmłodszych? Czy Novakid to dobry wybór dla rodziców poszukujących szkoły językowej dla dziecka? Poznaj szczerą opinię jednej z mam, której dziecko rozpoczęło tą językową już 2,5 roku temu.

Uczciwa recenzja mamy o Novakid. Przedstawiamy fakty i obalamy mity!

W dzisiejszych czasach nikogo nie trzeba przekonywać, jak wiele korzyści płynie z nauki języków obcych już od wczesnych lat dzieciństwa. Małe, kilkuletnie dzieci cechuje wyjątkowa plastyczność i chłonność umysłu, dzięki temu w mgnieniu oka przyswajają podstawowe umiejętności komunikacyjne. Znacznie szybciej zapamiętują słownictwo, rozbudowane zwroty, a przy tym posiadają naturalną zdolność do opanowania prawidłowej wymowy i akcentu.

Rozpoczęcie nauki języka angielskiego we wczesnym dzieciństwie to jednak tylko połowa sukcesu. Jeśli zależy nam na tym, aby zajęcia przyniosły oczekiwane efekty, konieczne będzie wybranie odpowiedniej szkoły, która oferuje nie tylko dopasowany do wieku program nauczania, ale także profesjonalne podejście nauczycieli.

Jak znaleźć właściwe zajęcia dla dziecka? Najlepiej opierać się na opiniach i radach innych rodziców, którzy przeszli podobną drogę. Swoim doświadczeniem postanowiła podzielić się Mirosława Trenerowska, mama, autorka bloga Blond Pani Domu. Jej syn już od ponad dwóch lat uczestniczy w zajęciach z języka angielskiego prowadzonych przez Novakid, dlatego może przekazać całkiem sporo ciekawych uwag, obalając jednocześnie wiele mitów.

Przede wszystkim rozwiewa wątpliwości chyba w najważniejszej kwestii, która często niepokoi rodziców, czyli w kwestii zajęć online. Niektórzy obawiają się, że lekcje przez internet nie będą tak samo efektywne co te stacjonarne. Okazuje się, że w Novakid działa to zupełnie odwrotnie! Jak zaznacza autorka bloga Blond Pani Domu, zajęcia prowadzone są przez native speakerów, którzy zwracają się do uczniów wyłącznie w języku angielski. Dziecko siłą rzeczy “zanurza się” więc w języku i chłonie go znacznie szybciej niż z polskimi nauczycielami, do których zawsze może zwrócić się w języku ojczystym.

Mama korzystająca z pomocy Novakid wymienia także szereg innych zalet takiej formy edukacji. Są to m.in.:

  • zajęcia w trybie 1:1, kiedy dziecko ma nauczyciela tylko dla siebie,
  • forma przekazu ściśle dopasowana do wieku i możliwości dziecka,
  • bezpośrednia interakcja i indywidualny tryb nauczania zapewniające pełne skupienie na potrzebach tylko tego jednego ucznia – o czym nie ma mowy podczas nauki w tradycyjnym modelu.

“Co więcej – stwierdza autorka bloga Blond Pani Domu – program nauki w Novakid jest niesamowicie bogaty, a same lekcje usystematyzowane i realizowane przy wsparciu specjalnego systemu motywującego, a także metody TPR. Polega ona na tym, że nauczyciel nie tylko pokazuje slajdy i wykonuje z dzieckiem zadania, ale jednocześnie prezentuje cały materiał za pomocą gestów, wyrazy twarzy i ruchów. Dzięki takiemu podejściu dzieci chętnie je powtarzają, rozumieją, a co za tym idzie – opanowują materiał o wiele szybciej”.

Nauka online mniej angażuje? Kolejny mit!

Z doświadczenia pani Mirosławy wynika również, że dziecko wcale nie ma problemu – jak mogłoby się wydawać – ze skupieniem podczas takich zajęć. A to wszystko dlatego, że lekcje nie przypominają tradycyjnej szkoły! Są zdecydowanie bardziej interesujące i angażujące dla dziecka. “Dzięki estetycznej dla oka oprawie graficznej oraz urozmaiconej formie prowadzenia zajęć dziecko podczas zajęć czuje się jakby właśnie grało w jakąś przyjemną gierkę. Nauka to dla niego wówczas kwestia poboczna, która dzieje się bardziej przy okazji“.

Cała konstrukcja lekcji jest tak przemyślana, aby dziecko jak najwięcej z niej wyciągnęło i ani przez chwilę się nie nudziło. W swojej recenzji autorka bloga Blond Pani Domu, że lekcja rozpoczyna się 5-minutowym wideo-wprowadzeniem na rozgrzewkę, następnie odbywa się 25-minutowa lekcja/rozmowa/zabawa z native speakerem, a na zakończenie na dziecko czeka 10-minutowa przyjemna zabawa rozluźniająca. “Moim zdaniem – stwierdza pani Mirosława – taki podział pozwala na określenie stałych ram zajęć, dziecko wie jakie etapy będą po sobie postępować, a dzięki ich zmienności – uwaga naszej pociechy będzie przez cały czas w pełni skupiona”.

Zobacz: Systematyczność i konsekwencja – dlaczego są tak ważne w procesie poznawania języka obcego?

Czy Novakid to dobry wybór dla Twojego dziecka?

Oprócz skuteczności metod Novakid pani Mirosława Trenerowska podkreśla także zalety związane z logistyką. Jej zdaniem taka forma zajęć jest znacznie wygodniejsza nie tylko dla dzieci, które lepiej i swobodniej czują się w zaciszu własnego pokoju niż w grupie w obcym miejscu, ale także dla rodziców, którzy z kolei oszczędzają mnóstwo czasu na dojazdy. Nie trzeba również dostosowywać swojego terminarza do zajęć, ponieważ grafik lekcji możemy dopasować do swoich potrzeb w pełni elastycznie – z poziomu panelu rodzica na stronie Novakid. 

“Na początku swojej przygody z nauką online nasza pociecha może oczekiwać, że będziemy w pobliżu (w pobliżu, to nie znaczy siedzieć razem z dzieckiem czy tłumaczyć mu omawiane zagadnienia), ale właściwie to dziecko bierze udział w 40-minutowych sesjach angielskiego zupełnie samodzielnie”.

Po ponad dwóch latach przygody z Novakid pani Mirosława, matka dwójki dzieci, stwierdza, że korzyści płynących z nauczania języka online w tej formie jest naprawdę mnóstwo. Wymienia wśród nich szczególnie:

  • interaktywność oraz bezpośrednią interakcję z nauczycielem,
  • bogaty program i efektywne formy nauczania,
  • naukę przez zabawę jako podstawową metodę edukacyjną, bez żadnej presji,
  • otrzymywanie na bieżąco informacji zwrotnych na temat aktualnych postępów,
  • brak konieczności organizowania dojazdów dziecka na zajęcia,
  • możliwość elastycznego ustalania harmonogramu zajęć.

“Moim zdaniem, poruszanie się w sposób naturalny w środowisku cyfrowym jest ogromnie istotne i mam świadomość, że dla dzisiejszego pokolenia ta umiejętność już staje się tą natywną. Dlatego też zależy mi, by moje dzieci czuły się w obsłudze komputera jak rybki w wodzie, a rozwijanie tak przydatnej umiejętności jaką jest znajomość języka angielskiego traktuję jako inwestycję w ich przyszłość” – podkreśla pani Mirosława.

5 darmowych lekcji próbnych! Newsletter z materiałami dla rodziców.

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj eksperckie materiały na temat wychowania dzieci. Na dobry początek otrzymasz od nas 5 darmowych lekcji próbnych!

Zgody:

Sprawdź też:

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo