Nowy bon turystyczny od czerwca 2023 będzie wynosił aż 1000 zł na dziecko?

Rodzice, którzy wykorzystali bony turystyczne dla swoich dzieci, przyznane im przez rząd, z niecierpliwością wyczekują kolejnej możliwości, która pozwoliłaby im opłacić letnie wakacje dla swoich pociech. W tym roku, 31 marca minął termin ważności poprzedniego Bonu Turystycznego, który stanowił jednorazowe wsparcie dla rodzin z dziećmi. Okazuje się jednak, że wkrótce na jego miejsce zastąpi podobne świadczenie, nawet w wyższej wysokości. Minister sportu Kamil Bortniczuk zapowiedział, że być może rozpoczną się prace nad ustawą. Czy będzie nowy bon turystyczny 2023 od 1 czerwca 2023?

Gotowi na kolejny Bon Turystyczny? Planowany termin wprowadzenia i wartość świadczenia

Na każde dziecko przysługiwało 500 zł, a w przypadku dzieci niepełnosprawnych dwa razy tyle. Środki te można było wykorzystać na noclegi podczas rodzinnych wakacji, wyjazdy na kolonie, obozy, czy bilet wstępu do parku rozrywki. Niestety, dla tych, którzy nie wykorzystali Bonu Turystycznego na czas, środki przepadły bezpowrotnie.

W takiej sytuacji nie jest trudno zrozumieć, dlaczego wiele rodzin marzy o kolejnym Bonie Turystycznym. W Internecie pojawiły się już informacje, że rząd planuje wprowadzić kolejne tego typu świadczenie. Wiceminister Sportu i Turystyki, Andrzej Gut-Mostowy, jakiś czas temu zapowiedział, że rząd pracuje nad nowym wsparciem dla rodzin z dziećmi, jednak na razie nie ujawniono żadnych konkretów w tej sprawie. Według informacji publikowanych na niektórych portalach internetowych, nowy Bon Turystyczny ma obowiązywać od 1 czerwca bieżącego roku i być ważny do końca 2024 roku.

Zobacz: Od kiedy 700 plus zamiast 500 plus? “Decyzja o tym już zapadła”. Waloryzacja jeszcze przed wyborami?

Czy będzie nowy bon turystyczny od 1 czerwca 2023?

Po roku funkcjonowania poprzedniego Bonu Turystycznego, szef Ministerstwa Rozwoju i Technologii stwierdził, że był to znakomity pomysł, który pozwolił przetrwać, a w wielu przypadkach nawet rozwinąć się polskim firmom turystycznym nastawionym na turystykę krajową. Dlatego też, rodziny z dziećmi mają nadzieję, że doniesienia o planowanym wprowadzeniu kolejnego Bonu Turystycznego zostaną potwierdzone.

Sprawdź: Donald Tusk zapowiada nowe świadczenie “babciowe”, czyli 1500 zł miesięcznie. Kto mógłby otrzymać dodatek?

Czy bon turystyczny na sezon 2023 2024 wyniesie 1000 zł?

Jeśli rząd rzeczywiście wprowadzi nowy Bon Turystyczny, można przypuszczać, że będzie funkcjonował podobnie jak poprzednio. Tym razem jednak, świadczenie ma wynosić 1 tys. zł na dziecko, czyli dwa razy więcej niż poprzednio. Warto jednak pamiętać, że ta informacja nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona.

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo