Obrączki ślubne są symbolem Waszej miłości, wierności oraz zawartego małżeństwa. Będą Wam towarzyszyć przez całe życie. Dlatego warto poświęcić sporo uwagi wyborowi obrączek.

Obrączka jest symbolem szlachetnych i trwałych uczuć. Jej okrągły kształt stanowi metaforę niekończącej się miłości. Przyjęło się, ze obydwie obrączki powinny być takie same albo bardzo podobne, co symbolizuje jedność, którą stają się małżonkowie po ślubie. Kupując obrączki musicie założyć, że będziecie je nosić przez całe życie, dlatego warto poświęcić trochę czasu ich wyborowi.

Kiedy kupić obrączki?

Zacznijcie szukać obrączek na około dwa miesiące przed planowaną datą ślubu. Na realizację zamówienia trzeba będzie czekać prawdopodobnie około trzech-czterech tygodni. Może się okazać, że gotowe do odbioru obrączki są za małe albo za duże i trzeba będzie ponowić zamówienie, dlatego najlepiej zostawić sobie rezerwę jednego miesiąca.

Jakie obrączki wybrać?

Obrączka powinna się podobać wam obydwojgu. Często typowo kobiece, bardzo ozdobne obrączki źle wyglądają na męskim palcu, chociaż narzeczona niewątpliwie jest zachwycona swoją. Dlatego niezbędny okazuje się kompromis. W sklepach znajdziecie mnóstwo najróżniejszych propozycji: od bardzo prostych i jednokolorowych po niesamowicie wymyślne, zrobione nawet z czterech różnych kolorów złota.

Ostatnio coraz większa popularnością cieszą się obrączki z białego złota. Tak samo jak w przypadku złota żółtego, mogą one mieć różne odcienie. Można spotkać całkowicie białe albo o delikatnej, żółtawej poświacie. Właściwości fizyczne i chemiczne białego złota nie różnią się od żółtego, więc nie musicie się obawiać, że np. takie obrączki będą mniej trwałe.

Możecie również wybrać obrączki z dwóch, trzech a nawet czterech kolorów złota. Różne odcienie kruszcu uzyskuje się poprzez dodanie w odpowiednich proporcjach innych metali, takich jak srebro czy miedź. Wadą tych obrączek jest to, że trudno skorygować ich rozmiar. Można je powiększyć jedynie poprzez rozciąganie, podczas którego wewnątrz obrączki powstają ogromne naprężenia, które mogą być przyczyną pęknięcia albo deformacji.

Jeśli jakiś model się wam spodoba, powinniście sprawdzić, jak wygląda na waszych palcach. Może się okazać, że jedno z was nie czuje się najlepiej w takiej obrączce. Jeśli już wybierzecie model, powinniście zapytać czy jest możliwość powiększenia albo zmniejszenia obrączki, ponieważ rozmiar palca może się zmienić.

Na czym nie oszczędzać podczas zakupu obrączek?

Ważna jest również masa obrączki. Może wam się wydawać, że trafiliście na okazję, bo obrączki, które wybraliście są dużo tańsze niż u innych jubilerów. Prawdopodobnie jest to związane z tym, że mają mniejszą masę, czyli są albo puste w środku, albo bardzo cienkie. Wówczas obrączka nie jest odporna na uszkodzenia mechaniczne. Zbyt cienkie obrączki mogą być też niewygodne podczas codziennego użytkowania.

Rozmiar

Wybierając rozmiar obrączki należy brać pod uwagę fakt, że pod wpływem zmian temperatur palce mogą się zwężać i rozszerzać. Należałoby przypomnieć o tym przyszłemu panu młodemu. Panie najczęściej wiedzą o tej zasadzie, ponieważ noszą pierścionki. Panowie natomiast mogą chcieć kupić luźną obrączkę, bo twierdzą, że jest wygodniejsza. Nie biorą pod uwagę, że podczas mrozów mogą ją zgubić wyjmując rękę z kieszeni płaszcza.

Ceny obrączek

Ceny obrączek są bardzo różne. Wahają się w przedziale od 300zł do 4000 zł za jedną. Koszt zależy od ciężaru obrączki, materiału, z którego została wykonana oraz tego, czy zawiera jakieś kamienie i jakie.

Grawer

Na obrączkach można wygrawerować tekst. Jeśli jubiler, u którego zamawiacie obrączki nie oferuje takiej usługi, możecie pójść do grawera. Może to być imię małżonka, data ślubu albo cokolwiek innego. Jedynym ograniczeniem waszej pomysłowości jest to, że tekst musi się zmieścić na obrączce.

Wybierając obrączki ślubne pamiętajcie o tym, że muszą być dobrej jakości, ponieważ gwarantuje to ich trwałość. Noszone codziennie przez wiele lat są wystawione na różne uszkodzenia, dlatego ich jakość jest niezmiernie ważna. Jakie modele obrączek się Wam podobają?

Dodaj komentarz

Obrączki ślubne

Obrączki ślubne

Obrączki ślubne – dwa małe kółeczka, jedno z nich będziesz nosiła do końca swojego życia. Obrączki ślubne są symbolem każdego małżeństwa. Muszą być tak jak każde dobre małżeństwo wyjątkowe i...

Czytaj dalej →
Obrączki ślubne, Pierścionki zaręczynowe

Biżuteria na zawsze

Obrączki oraz pierścionek zaręczynowy nosi się – przynajmniej z założenia i tradycji – przez całe życie. Należy więc starannie dobierać tę biżuterię ślubną. U każdego jubilera znaleźć można kilkadziesiąt wzorów...

Czytaj dalej →
Obrączki ślubne

Obrączki ślubne

Wybór obrączek ślubnych nie należy do najłatwiejszych podczas przygotowań ślubnych. Obecnie mamy ogromny wybór zarówno wzorów, kolorów jak i materiałów z których tworzone są obrączki. Osoby, które nie mają sprecyzowanego...

Czytaj dalej →
Rozwój niemowląt, Pierwszy rok życia dziecka

Drugi miesiąc życia dziecka

Drugi miesiąc życia dziecka Drugi miesiąc życia dziecka to czas, gdy maluch jest już przyzwyczajony do życia poza brzuszkiem mamy. W tym czasie następuje jego szybki rozwój, zarówno fizyczny, jak...

Czytaj dalej →
Edukacja i psychologia

Scenariusz na Dzień Nauczyciela

Dzień Edukacji Narodowej, zwany również Dniem Nauczyciela. Obchodzimy go 14 października, który w 2021 roku przypada w czwartek. Z okazji Dnia Nauczyciela na bohaterów tego dnia czeka zazwyczaj kilkadziesiąt miłych...

Czytaj dalej →
Rozszerzanie diety niemowlaka

Rozszerzanie diety alergika

Żywienie małego alergika Problem alergii jest coraz bardziej pospolity, a rozszerzanie diety alergika nadal powoduje wiele wątpliwości i nasuwa sporo pytań ze strony rodziców. Choć wszyscy alergolodzy przekonują, że nie...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general