Pierścionki zaręczynowe

Pierścionki zaręczynowe bywają złote, platynowe, a czasem srebrne. Tradycyjne zdobi je brylant, ale czy nie może zastąpić go inny kamień? Jak wybrać rozmiar? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziesz poniżej…
Wybór i zakup pierścionka zaręczynowego to dla każdego mężczyzny wielkie i często stresujące wydarzenie. Zanim udasz się do sklepu warto jest poczynić kilka obserwacji. Przyjrzyj się, jaką biżuterię nosi Twoja dziewczyna. Czy są to małe i delikatne ozdoby, duża etniczna biżuteria, a może bardzo oryginalna i ręcznie robiona? Zastanów się również, jakie kolory ubrań przeważają w jej szafie. Uzbrojony w tę wiedzę możesz wyruszyć na poszukiwania.

Oprawa pierścionka zaręczynowego

Przyjęło się, że pierścionki zaręczynowe są zazwyczaj złote. Może to być tradycyjne żółte złoto lub uzyskiwane syntetycznie białe złoto. Bardziej szlachetna i trwalsza jest platyna. W zależności od swojego budżetu możesz również rozważyć zakup srebrnego pierścionka. Zanim zdecydujesz się na konkretny kruszec zastanów się, który z nich przyszła narzeczona wybiera na co dzień. Dzięki temu łatwiej trafisz w jej gust.

Kamień

Arcyksiąże Maksymilian w 1477 roku ofiarował Marii Burgundzkiej pierścionek z brylantem. Od tego czasu jest on uznawany za najbardziej właściwy kamień w pierścionku zaręczynowym. Wynika to po części z właściwości brylantów. Są to najtrwalsze i najczystsze kamienie na świecie. Dzięki temu stały się alegorią miłości.

Cyrkonie są uzyskiwaną syntetycznie imitacją diamentów. Czy można gołym niewprawnym okiem poznać różnicę? Raczej nie… Nie chodzi jednak o to, by już na wstępie oszukiwać ukochaną, lecz by dostosować wartość pierścionka do zasobności portfela. Nie warto zbierać na niego latami lub zaciągać kredytu, bo dla Twojej dziewczyny oświadczyny będą tak samo wielkim wydarzeniem jak dla Ciebie. Wątpliwe by ich nie przyjęła lub obraziła się z powodu cyrkonii…

Oczywiście istnieją wyjątki od tej zasady. Jeśli wiesz, że Twoja ukochana od lat marzy o konkretnym pierścionku zaręczynowym, warto się postarać, by jej nie urazić. Możesz zdecydować się na trochę mniejszy kamień. Ceny pierścionków z małymi brylantami zaczynają się już od 500 zł…

Można też wybrać zupełnie inny kamień: szafir, szmaragd czy nawet rubin. W tym wypadku przyda Ci się wiedza o ulubionych kolorach przyszłej narzeczonej. Najlepiej jest dostosować kamień do najczęściej noszonych przez nią odcieni ubrań i dodatków.

Rozmiar pierścionka zaręczynowego

Sprawdzenie rozmiaru pierścionka zaręczynowego wymaga często podchodów. Możesz spróbować “pożyczyć” jeden z pierścionków i zmierzyć go u jubilera. W chwili nieuwagi możesz również przymierzyć pierścionek swojej dziewczyny i zapamiętać, w którym miejscu palca się zatrzymuje.

Na wszelki wypadek przed zakupem spytaj jubilera, czy dany model można zwężać lub poszerzać. Jest to cenna wiadomość nawet gdy jesteś pewien rozmiaru. W ciągu wielu lat szerokość palców może się zmieniać i trzeba będzie dostosować do tych zmian również pierścionek zaręczynowy.

Czy nasze rady pomogły Ci w wyborze pierścionka zaręczynowego? A może masz pytania, na które moglibyśmy odpowiedzieć?

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo