Piniata komunijna z krzyżem lub twarzą Jezusa. Szykuje się nowy hit? “Mocne jak wino mszalne”

Coraz bardziej huczne nie tylko prezenty dla dzieci, ale i przyjęcia komunijne nie są już zaskoczeniem. Niektóre trendy mogą jednak szokować. Na rynku wzrasta bowiem zainteresowanie piniatami w kształcie krzyża, a nawet z twarzą Jezusa.

Sezon komunijny trwa zazwyczaj od kwietnia do czerwca. Jest to czas wyjątkowy zarówno dla dzieci, które po raz pierwszy będą przyjmowały Eucharystię, jak i dla rodziców. Obchody tego dnia z pewnością wyglądają jednak nieco inaczej niż jeszcze kilka lat temu, co widać nie tylko po prezentach wręczanych młodzieży, ale i najnowszych trendach na organizowanych przyjęciach.

Co to jest piniata? Nie wszyscy znają jej symbolikę

Rozbijanie piniaty to zwyczaj, który dużą popularnością cieszy się w Hiszpanii czy też Meksyku. Kojarzy się przede wszystkim z dobrą zabawą, a dla dzieci również ze słodkościami. Coraz częściej również w Polsce możemy spotkać się na przyjęciach z taką formą rozrywki. Niewiele osób zdaje sobie natomiast sprawę, że niegdyś piniata była symbolem szatana. Zazwyczaj zwisało z niej siedem serpentyn, które miały oznaczać 7 grzechów głównych. Uderzanie kijem w wykonaną przeważnie z papieru ozdobę było zaś symbolem walki człowieka z pokusami. Wypadające ze środka słodycze traktowano jako nagrodę zesłaną przez Boga.

Piniata na komunię? Nowy trend zawitał do Polski

O ile nawet na polskich przyjęciach urodzinowych piniata jest już coraz popularniejsza, o tyle figurki do rozbijania w kształcie krzyży, hostii czy też twarzy Jezusa budzą mieszane uczucia. Trend ten cieszy się jednak sporą popularnością, a piniaty komunijne można znaleźć już w ofertach wielu sprzedawców.

Nie wszystkim podoba się natomiast pomysł bicia kijem krzyża czy innych religijnych symboli, co można zauważyć w dyskusjach pod jednym z fanpage’y na Facebooku:

Mocne jak wino mszalne

Tragedia, brak mi słów. Że też ktoś to wyprodukował, a potem ktoś inny, o zgrozo, kupił.

Gdzie ta religijność

Nie wierzę co widzę.

Dodaj komentarz

Niemowlę, Pielęgnacja niemowląt

Olej Kokosowy dla niemowląt i nie tylko

Legendy o Oleju Kokosowym Olej Kokosowy jest tak popularny, że doczekał się serii memów na swój temat. Pod niemalże każdym pytaniem w internecie o specyfiki do włosów, skóry i paznokci...

Czytaj dalej →
Planowanie ślubu oraz wesela

Sala weselna

Sala weselna to jeden z podstawowych aspektów realizacji wesela. Od poszukiwań sali weselnej najlepiej jest zacząć planowanie uroczystości. Sala weselna a liczba gości Przede wszystkim na początku oszacujcie mniej więcej liczbę...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo