Plac Zabaw nad Balatonem (Warszawa) – VLOG#5

Jest takie miejsce na warszawskim Gocławiu, które niemalże teleportuje. Może nie jest równie duże jak jego imiennik z Węgier, ale i tak jest super. Mowa oczywiście o jeziorku Balaton, które pełne jest atrakcji dla dzieci i nie tylko.

Plac Zabaw nad Balatonem (Warszawa) – VLOG#5

Nie wierzycie? Zobaczcie sami:

Plac zabaw nad Balatonem

Zacznijmy od najważniejszego, czyli placu zabaw. Jest to jeden z niewielu stylizowanych placów zabaw w Warszawie. Jego motywem przewodnim są statki oraz stworzenia wodne. Super komponuje się to z jeziorkiem, które jest na wyciągnięcie ręki.
Plac zabaw jest ogrodzony i w teorii dzieci nie mają jak wydostać się do wody, ale należy bardzo uważać. Furtki często są otwarte, a jedna nie ma nawet zamka.

plac zabaw goclaw warszawa

Plac zabaw (Gocław / Warszawa)

Atrakcji dla dzieci na balatońskim placu zabaw jest całkiem sporo. Do dyspozycji dzieci są wspomniane wcześniej statki i maszty po których można się wspinać. Można w nich także bawić się w chowanego. Najfajniejszy statek wyposażony jest w zjeżdżalnie, lunetę, ster i liny do wspinaczki. Oprócz tego mamy tutaj bujaki w kształcie stworzeń morskich. Mimo, że to morska kraina, to znajdziemy tu także ciuchcię, która jest jednocześnie tunelem, samochód terenowy i dużą trampolinę.

Najbardziej wyróżniającym się elementem placu zabaw nad Balatonem jest niebieska zjeżdżalnia. To jedna z największych i najszybszych zjeżdżalni w Warszawie, przynajmniej z tych, które można spotkać na placach zabaw.
Drugim ciekawym elementem tego miejsca jest przestrzeń wydzielona dla maluchów do zabawy z piaskiem. Kubełki przyczepione na łańcuchach, stelaże do przesypywania piasku, foremki, łopatki i wiele więcej.

Ciekawie wygląda także podłoże tego placu zabaw. Miejsce w którym stoją huśtawki wyłożone jest miękkim podłożem tartanowym, a cała reszta wysypana piaskiem. Może nie do końca piaskiem, a raczej szutrem/małymi kamieniami, ale i tak zabawa nimi jest przednia.

Minusy

Dwie (małe) wady tego placu zabaw:

  1. Brak drzew/cienia – w słoneczny dzień ciężko tam wytrzymać w godzinach okołopołudniowych;
  2. Brak kibelka – w przeciwieństwie do placu zabaw przy pl Wilsona, który opisywaliśmy ostatnio, na Gocławiu nie mamy do dyspozycji nawet Toi Toia. Jedyny kibelek w okolicy znajduje się w Cafe Balaton. Na szczęście nie jest dostępny tylko dla klientów kawiarni i każdy może z niego bezpłatnie skorzystać. Przy okazji warto zajść na gofry.
Sprawdź:  Co robić zimą z dzieckiem?

Pozostałe atrakcje dla dzieci, które oferuje Balaton

Balaton to nie tylko plac zabaw. To teren o łącznej powierzchni ponad 7 hektarów. Znajdziemy na nim boisko do siatkówki, koszykówki, trasy rowerowe i dla biegaczy oraz kaskadę wodną, którą dzieci uwielbiają nie mniej niż wspomniany wcześniej plac zabaw. Połączona jest z dwoma fontannami (jedną na górze, a drugą na dole).
Obok kaskady znajduje się druga duża zjeżdżalnia z której rozciąga się piękny widok na całe jeziorko gocławskie.

Rowery wodne w Warszawie

Rowery wodne w Warszawie

Jeziorko Balaton to także jedno z niewielu miejsc w Warszawie, gdzie możemy popływać na rowerach wodnych. Wynajmuje je wspomniana wcześniej kawiarnia Cafe Balaton. Jeśli zastanawialiście się kiedyś, gdzie w Warszawie można popływać na rowerach wodnych, to teraz już wiecie!

Aaa i nie zapomnijcie nakarmić kaczki. Specjalnie w tym celu zamontowano automat ze specjalną karmą, na którym widnieje napis “Nie samym chlebem kaczka żyje”. Coś w tym jest. Nad Balatonem gocławskim dzieciaki także nie żyją samym placem zabaw. Jeziorko ma przygotowane dla nich znacznie więcej atrakcji.

Jeśli ktoś z Was jeszcze nie był nad warszawskim Balatonem, to niezależnie od wieku – musicie to nadrobić.

Dodaj komentarz

Newsy
500 Plus dla nauczycieli dzieli pedagogów. Pieniądze nie trafią do wszystkich
Nauczyciele zasługują na to, by być dobrze wynagradzani - deklaruje minister edukacji narodowej Anna Zalewska. Jednocześnie zapowiada wprowadzenie programu 500 plus dla części nauczycieli. 500 plus dla nauczycieli? 500 plus dla nauczycieli
Czytaj dalej
Newsy
Program 300 PLUS dla ucznia. Gdzie i od kiedy można składać wnioski? #ZASADY #TERMINY
300 plus to kolejny dodatek, na który mogą liczyć rodzice dzieci w ramach programu "Dobry start". Dostaną je niemal wszyscy uczniowie po spełnieniu określonych formalności. Jakich? Odpowiadamy! Program 300 plus: od
Czytaj dalej
Gry i zabawy dla dzieci
Gra w statki na kartce: klasyczna, prosta gra dla wszystkich
Choć początki gry w statki sięgają czasów pierwszej wojny światowej, wciąż cieszy się niesłabnącą popularnością. Można grać w nią wszędzie: wystarczy kartka i długopis. Jakie są zasady gry w statki?
Czytaj dalej
Gry i zabawy dla dzieci
Zabawy na dworze dla małych dzieci i nastolatków
Zabawy na dworze wpływają pozytywnie na całościowy rozwój dziecka. W artykule przedstawiamy ciekawe pomysły na gry i zabawy ruchowe na świeżym powietrzu. Proponujemy coś odpowiedniego zarówno dla maluchów, jak i
Czytaj dalej
Gry i zabawy dla dzieci
Państwa Miasta: roślina na “U” [+pozostałe kategorie]
Mimo pojawienia się gier online, te tradycyjne nadal cieszą się dużym zainteresowaniem. Jedną z takich tradycyjnych gier są z pewnością Państwa-Miasta. Ta gra potrafi wciągnąć na długie godziny nie tylko
Czytaj dalej
Gry i zabawy dla dzieci
Co robić z dzieckiem w domu? Sprawdzone sposoby na nudę!
W co się bawić z dziećmi w domu, gdy nie mamy możliwości wyjść na zewnątrz? Po kilku dniach nawet najbardziej kreatywnym rodzicom kończą się pomysły, a nierzadko również... cierpliwość. To
Czytaj dalej