Płetwy rekina do nauki pływania

Twoje dziecko uczy się pływać? Nie lubi dmuchanych rękawków? Chyba znaleźliśmy dla Ciebie, a raczej dla malucha alternatywę. Płetwy rekina, bo o nich mowa urzekły nas swoim wyglądem. Ich funkcjonalność także przypadła nam do gustu.

Płetwy rekina: Na basen i na kąpielisko

Okres zimowy to czas, kiedy tłoczno robi się na pływalniach zamkniętych. Do zeszłego roku 99% dzieci, które można było spotkać na basenie nosiło dmuchane rękawki. Ich problem jest taki, że utrzymują na powierzchni tylko górną część ciała malucha. Pływaki służą jedynie zabezpieczeniu przed utonięciem. Rola płetwy jest inna. Ma wspomóc dziecko w nauce pływania. Ośmielić go w kładzeniu się na wodę. Rola zabezpieczenia przed pójściem na dno nadal jest spełniana.

Przeczytaj także: Jak się przygotować do wyjścia na basen z niemowlakiem?

materiały dystrybutora

W jakim wieku dziecko może pływać z płetwą rekina?

To kwestia bardzo indywidualna. Zdarza się, że maluch, który ma 2-3 lata świetnie radzi sobie w wodzie, a czasem już nawet pływa samodzielnie. W innych przypadkach nawet 8-9 letnie dziecko może bać się wody i zwyczajnie nie będzie chciało uczyć się pływać. Według instrukcji producenta płetwa jest przeznaczona dla dzieci, które ważą między 15, a 30 kilogramów. W praktyce jednak korzystają z niej nie tylko dzieci, ale także dorośli.
Płetwa rekina wymaga od dziecka zaangażowania i chęci. Tylko te gwarantują owocne rezultaty z nauki.

Płetwa do nauki pływania - SwimFin
materiały prasowe

Jedno małe “ale”

Jedynym minusem jaki widzimy w przypadku płetwy są jej gabaryty. Każdy kto był z maluchem na basenie wie, że ilość rzeczy, które trzeba ze sobą zabrać jest ogromna. Z płetwy w przeciwieństwie do rękawków nie spuścimy powietrza i nie zmieścimy jej chociażby w kieszeni. Tutaj jednak mamy pewność, że nic się nie przedziurawi, a produkt będzie służył przez lata.
W sprzedaży są specjalne plecaki i torby basenowe z miejscem na płetwę rekina. Niestety nie znajdziemy ich w polskich sklepach. Jedyną opcją jest zakup za granicą w sklepie, który oferuje przesyłkę do naszego kraju.

pływanie na basenie

Ile kosztuje płetwa do nauki pływania?

Oryginalne płetwy marki SwimFin, w zależności od sklepu kosztują około 120-150 złotych. Warto też polować na promocje. Zdecydowanie nie polecamy czekać do maja lub czerwca. W tym czasie najczęściej ceny akcesoriów pływackich rosną.

Porównaj: Ceny płetw SwimFin we wszystkich sklepach

Dodaj komentarz

Imiona dla dzieci

Najpopularniejsze imiona 2020 [imiona męskie]

Jakie imię męskie będzie najpopularniejszym i najchętniej nadawanym imieniem w 2020 roku? Na takie statystyki musimy jeszcze poczekać. Informacje na ten temat publikują zarówno Urzędy Stanu Cywilnego w poszczególnych miastach,...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo