Podróż z małym dzieckiem – o czym warto pamiętać?

Podróżowanie z małym dzieckiem to bardzo duże wyzwanie dla rodziców. Na taki wyjazd należy się dobrze przygotować, uwzględniając wszystkie potrzeby malucha w wieku niemowlęcym. Lista rzeczy, które należy ze sobą zabrać, jest dosyć pokaźna i dlatego też należy podejść do sprawy niezwykle rzetelnie, aby niczego nie zapomnieć. Niech poniższy artykuł posłuży za miniporadnik, jakie rzeczy obowiązkowo należy zabrać na wyjazd z dzieckiem.

Podróżowanie z niemowlakiem – czego nie może zabraknąć w bagażu?

Podczas wyjazdu wakacyjnego maluch potrzebuje własnego miejsca do spania. Rozwiązaniem tego problemu jest łóżeczko turystyczne. Tego typu modele pozwalają na łatwe rozkładanie i składanie, a także komfortowe przenoszenie w specjalnym pokrowcu. Dzięki tym właściwościom możemy bez problemu rozłożyć łóżeczko turystyczne w hotelu, tuż obok naszego łóżka i mieć oko na to, co robi maluch.

Żaden wyjazd nie może obyć się bez zapasu pampersów oraz chusteczek nawilżanych. Są one przydatne nie tylko w hotelu, ale także podczas podróży. To podstawowe akcesoria, które pozwalają zachować higienę dziecka. A skoro już o przewijaniu mowa, nie można zapominać także o podkładach higienicznych do przewijania. Pozwolą one na komfortowe przeprowadzenie całej operacji. Warto posiadać ze sobą co najmniej kilka sztuk.

Co zabrać ze sobą na wakacje z małym dzieckiem?

Kolejnym punktem na naszej liście są produkty higieniczne. Mowa tutaj głównie o mydełku do pielęgnacji ciała, szamponie oraz kremie do opalania. Ten ostatni produkt ma szczególne znaczenie w momencie, kiedy podróżujemy latem. W tej dziedzinie nie ma miejsca na eksperymenty. Warto zabrać ze sobą produkty, których używamy na co dzień, aby nie narażać dziecka na reakcję alergiczną.

Na wyjeździe trzeba także zadbać o zapas ubranek. Muszą być one dobrze dopasowane do miejsca, w które podróżujemy. Zwykle na wakacje jeździ się w letnich, gorących miesiącach dlatego też kluczowe jest zadbanie o to, aby odzież dla dziecka była przewiewna i skutecznie chroniła je przed działaniem słońca. Do walizki warto spakować także ulubione zabawki naszej pociechy, aby była ona otoczona rzeczami, które dobrze zna.

Spakowanie się na wakacje z dzieckiem w wieku niemowlęcym to naprawdę duże wyzwanie. Jednym z najważniejszych elementów, które trzeba ze sobą zabrać, jest łóżeczko turystyczne. Pozwoli ono maluchowi poczuć się jak we własnym domu. Dużą grupę przedmiotów do zabrania stanowią również produkty higieniczne – akcesoria do mycia, ale także pampersy i chusteczki nawilżone. Zabierane ubrania trzeba dopasować do miejsca, w które się udajemy. Nie można również zapomnieć o ulubionych zabawkach swojej pociechy.

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo