Ciekawe pomysły na podziękowania dla rodziców na wesele

Coraz częściej wśród znajomych i wśród użytkowniczek wielu for weselnych obserwuję antypatię do standardowych podziękowań dla rodziców, czyli dla oklepanego utworu “Cudownych rodziców mam” i tańczenia w kółeczku, podczas, gdy wszyscy weselnicy obserwują Twój płacz. Szczerze? Wcale ta niechęć mnie nie dziwi. Poznaj sposoby na podziękowania dla rodziców na wesele.

Jak zatem przygotować oryginalne podziękowania dla rodziców na wesele?

No cóż, jeśli koniecznie chcemy zatańczyć z rodzicami w kółeczku, to przynajmniej wybierzmy inny utwór niż Sipińska.
Wiem, że tekstowo najbardziej pasuje on na moment podziękowań, jednak jest on tak oklepany, że bardziej niż wzruszenie, wywołuje znudzenie, a tego przecież nie chcemy.

W internecie znajduje się dużo list, które przedstawiają najciekawsze utwory na podziękowanie dla rodziców. Wystarczy je tylko przesłuchać i wybrać ten najbardziej odpowiedni.

Możemy także w zupełnie inny sposób rodzicom odwdzięczyć się za trud włożony w nasze wychowanie i w przygotowanie przyjęcia weselnego. Można to zrobić zarówno z zasobnym portfelem, jak i z niewielkimi środkami finansowymi.

Zobacz też: Wzruszające życzenia dla taty – piękne słowa na Dzień Ojca i nie tylko

Jak “na bogato” podziękować rodzicom?

Oczywiście, jeżeli fundusze nas nie ograniczają, to możemy dziękować rodzicom w dowolny sposób. Ja może nie zarabiam bardzo dużo, ale za to rodzicom zrobiłam dość kosztowną niespodziankę. Moi rodzice są osobami niezwykle oszczędnymi. Całe swoje oszczędności inwestują w dom w którym mieszkają oraz nowo pobudowany, który szykują dla mnie.
Praktycznie od własnego ślubu nie byli na żadnej dłuższej wycieczce i właśnie taki “prezent ślubny” im zrobiłam.
Razem z mężem wykupiliśmy dla moich rodziców oraz teściów dwutygodniowe wczasy we Włoszech. Oczywiście była to niespodzianka. Wszystko przygotowaliśmy przed weselem: urlopy, pranie, walizki. W dniu ślubu wręczyliśmy im bilety. Wylot był w poniedziałek. Mieli 24 godziny na spakowanie się.
Wzruszeniom nie było końca. Mimo, że wycieczka kosztowała mnie sporo, to nie żałuję ani złotówki. Wiem, że moi rodzice na to zasłużyli.

Sprawdź: 7 pięknych cytatów o mamie

Skromniejsze, ale za to ciekawe podziękowania dla rodziców na wesele

Jeśli natomiast nie chcemy i/lub nie możemy odłożyć dużej sumy, żeby coś wartościowego kupić rodzicom, to możemy podziękować im na kilka innych sposobów.

  • Coraz częściej ciekawą ofertę na podziękowanie dla rodziców mają fotografowie ślubni, którzy w trakcie wesela wymykają się do swoich laboratoriów i wywołują zdjęcia z pleneru np. w formie dużego plakatu i/lub puzzli. Ładnie je ozdabiają, dopisują dedykacje dla rodziców i przywożą na wesele.
    Rodzice są zaskoczeni, że już w czasie przyjęcia, jako pierwsi otrzymują z niego zdjęcia. Warto spytać zatrudnionego przez nas fotografa ślubnego, czy posiada taką ofertę.
  • Inną, często spotykaną formą podziękowań dla rodziców są prezentacje multimedialne na których umieszcza się zdjęcia młodej pary z dzieciństwa, okresu dojrzewania i narzeczeństwa. Zdjęcia rodziców z młodości również często w takich prezentacjach występują.Dodatkowo prezentacje są upiększane tekstami podziękowań, muzyką i wierszami dla rodziców.
    Im więcej pracy włożymy w przygotowanie takiej prezentacji, tym większe wrażenie zrobi ona na rodzicach i pozostałych weselnikach.
  • Ostatnio, na weselu, gdzie byłam gościem, młoda para przygotowała złote płyty w antyramach i wręczyła je swoim rodzicom za szczególne osiągnięcia, w tle leciał utwór “Złoty krążek”, który dodawał odrobinę humoru całej sytuacji. Z tyłu antyramy była przyklejona prezentacja multimedialna, którą wszyscy weselnicy obejrzeli na specjalnym projektorze.

Sprawdź: Życzenia ślubne: śmieszne, piękne i oryginalne [24 POMYSŁY!]

Nieważne jak i nieważne za ile. Ważne, że od serca. To najważniejsza myśl jeśli chodzi o podziękowanie dla rodziców. Pamiętajmy jednak, że to właśnie nim zawdzięczamy najwięcej, to od nich wszystko się zaczęło. Włóżmy trochę serca i pracy w wyjątkowe podziękowanie, pokażmy jak nam na nich zależy, z pewnością to docenią.

Jeśli nie chcecie rozczulać rodziców, gości, a przede wszystkim siebie to możecie podziękować rodzicom “na wesoło” organizując ślubowanie na idealnych teściów.

Dodaj komentarz

Rodzice

Kalendarz szczepień + analiza SWOT

We wpisie o wizycie pielęgniarki środowiskowej wspomniałem o szczepieniach dla niemowląt i wyborze programu, który nas czeka.   Trzy programy szczepień dla dzieci W czasie swojej wizyty pielęgniarka pokazała nam...

Czytaj dalej →
Tata, Prawo, Rodzice

Urlop ojcowski: Czemu tak krótko?

Urlop ojcowski 2017: Zmiany, zmiany, zmiany Dziś rano odczytałem wiadomość na Facbooku od jednego z czytelników bloga, który poinformował mnie o zmianach w urlopach ojcowskich, które zaszły 2 stycznia 2016...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo