Pokazała, jak wygląda poród. “Oglądam to ze łzami w oczach”

Wielu kobietom towarzyszą obawy przed zbliżającym się porodem. W sieci można znaleźć liczne porady, a jak się okazuje również filmiki, które mają pomóc przygotować się do tego wydarzenia. Jeden z nich wzbudził szczególne zainteresowanie użytkowników TikToka.

Dr Jennifer Lincoln jest położoną oraz konsultantką laktacyjną, która aktywnie prowadzi konta w mediach społecznościowych. Udostępniane przez nią filmiki mają pomóc kobietom zarówno przygotowującym się do porodu, jak i świeżo upieczonym mamom.

Jak wygląda poród? Jej filmik ma ponad 4,7 mln wyświetleń

Dr Lincoln już w 2020 roku postanowiła za pośrednictwem platformy TikTok, pokazać, jak przebiega poród. Filmik spotkał się z ogromnym odzewem ze strony internautów i wciąż cieszy się dużą popularnością. Został wyświetlony ponad 4,7 mln razy i znajduje się pod nim 185 tysięcy komentarzy. Wiele kobiet nie ukrywało, że nagranie nie uspokoiło ich obaw:

To przerażające, a jednocześnie fajne.

Wygląda boleśnie.

Oglądam to ze łzami w oczach.

W odpowiedzi na liczne komentarze dr Lincoln uspokoiła obserwatorów, że wbrew pozorom jest to wspaniały i ekscytujący moment.

@drjenniferlincoln Birth simulation: how we deliver babies ❤️ #obgyn #learnontiktok #tiktokpartner #birth #pregnant #laboranddelivery ♬ Up and Away (Vocalese) – GHOSTLAND

Na platformie można znaleźć więcej filmików stworzonych z myślą o ciężarnych. W tym także wskazówek

Filmiki publikuje znacznie więcej położnych. Do ich grona należy m.in. doula Krisha Crosley. Publikowane przez nią treści cieszą się dużą popularnością. Są to zazwyczaj materiały instruktażowe, które mają przygotować kobiety. Można się z nich dowiedzieć, chociażby jak ułożenie ciała wpływa na przebieg porodu.

Czy mogę po prostu powiedzieć dziękuję! Twoja twarz była w mojej głowie przez cały mój poród 4 tygodnie temu. Mój pierwszy trwał 17 godzin, drugi 4 godziny i dzięki twoim filmom był bardzo prosty.

Zawsze uczę się czegoś nowego z twoich filmów.


@serenitylifedoula #momtobe #birthing #birthingtips #trainforbirth #doulakrisha #havingababy #laboranddelivery #naturalbirth #naturalbirthtips #fypbirth #fyp #childbirth #birth #pregnancy #pregnant #34weekspregnant ♬ Time Is Now – Marc Adamo / Thomas Hill

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo