Polisa dla dziecka – jaką wybrać?

Każdy rodzic pragnie zapewnić swojej pociesze bezpieczeństwo już od pierwszych chwil życia. W tym celu opiekunowie np. inwestują w wysokiej jakości foteliki samochodowe, zabezpieczają gniazdka elektryczne w domu i korzystają z usług wysoko wykwalifikowanych lekarzy rodzinnych. Warto pomyśleć także o zakupie odpowiedniego ubezpieczenia. Dowiedz się, jakie polisy dla dzieci są dostępne.

Ubezpieczenia dla dzieci – jakie są dostępne?

Towarzystwa ubezpieczeniowe doskonale znają potrzeby swoich klientów i starają się im sprostać. Dlatego w ich ofercie nie mogło zabraknąć polisy dla dzieci. Pociechy nie mogą zawrzeć umowy osobiście, ponieważ nie mają zdolności prawnej. Dlatego mogą to zrobić za nich rodzice, ich opiekunowie prawni, a nawet np. dziadkowie.

Zainteresowani mogą wybierać spośród trzech rodzajów ubezpieczenia:

  • ochronnego, czyli na życie i zdrowie,
  • posagowego, czyli oszczędnościowego,
  • od następstw nieszczęśliwych wypadków, czyli grupowego.

Zobacz, czym się wyróżniają te produkty.

Ubezpieczenie ochronne – czym jest?

Ochronna polisa dla dziecka, tj. na życie i zdrowie, to umowa, którą zawiera się na dość długi okres. Może to być od 10 do nawet 30 lat. W jej ramach można zabezpieczyć nie tylko dziecko, ale także pozostałych członków rodziny.

Polisa na życie i zdrowie zapewnia pomoc finansową po różnych nieszczęśliwych zdarzeniach, które mogą się wydarzyć w najmniej spodziewanym momencie, czyli np. po zachorowaniu, wypadku lub śmierci ubezpieczonego. Dzięki temu pociecha otrzyma odpowiednie odszkodowanie, nawet jeśli niespodziewanie zabraknie rodzica. To jeden z lepszych sposobów na to, żeby zabezpieczyć jej przyszłość.

Polisa posagowa – jak to działa?

Ubezpieczenie oszczędnościowe, tzw. posagowe, to polisa ochronna połączona z usługą gromadzenia kapitału. Dzięki temu można zabezpieczyć dziecko w razie swojej śmierci, zachorowania lub wypadku i jednocześnie odłożyć pieniądze na jego przyszłość.

W tym przypadku osobą ubezpieczoną jest rodzic, natomiast dziecko jest wyłącznie współubezpieczonym i upoważnionym do otrzymania rekompensaty. Dzięki temu, gdy zabraknie opiekuna, pociecha otrzyma:

  • stosowną rentę – do końca trwania umowy lub dożywotnio, jeśli doszło do wypadku i maluch jest niepełnosprawny,
  • wpłacony kapitał – ten zostanie wypłacony dziecku dopiero po ukończeniu przez 18. roku życia, ale nie później niż do 26. roku życia.

Polisa posagowa jest najdroższą, dostępną usługą, jaką oferują towarzystwa ubezpieczeniowe. Zatem warto zastanowić się, czy składka nie obciąży nadmiernie budżetu domowego. radzi ekspert rankomat.pl

Mimo to warto wziąć ją po uwagę. W ramach umowy można zapewnić dziecku pomoc na wypadek, gdyby nagle zabrakło opiekuna, oraz nieocenione wsparcie finansowe po wejściu w okres dorosłości.dodaje

Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków, czyli NNW – co to jest?

Polisa NNW to propozycja skierowana zwłaszcza dla dzieci, które uczęszczają do żłobków, przedszkoli czy szkół. Zazwyczaj można wykupić ją w placówce edukacyjnej, jednak istnieje możliwość zawarcia umowy indywidualnie – wystarczy zgłosić się do wybranego towarzystwa. Ubezpieczenie NNW zapewnia pomoc, jeśli:

  • maluch dozna uszczerbku na zdrowia, podczas zabawy czy zajęć sportowych,
  • dziecko poważnie zachoruje lub znajdzie się w szpitalu,
  • pociecha lub rodzic umrą.

Zaletą tej polisy jest niska cena, choć wiąże się to także z niską sumą ubezpieczenia. Niemniej nawet niewielkie odszkodowanie może być bardzo pomocne, np. w walce o powrót dziecka do sprawności.

Wybór ubezpieczenia dla dziecka nie jest łatwym zadaniem, zwłaszcza jeśli zależy Ci na szerokiej ochronie i niskiej składce. Przeanalizuj wszystkie za oraz przeciw i wybierz mądrze!

Dodaj komentarz

Prawo, Finanse

Kosiniakowe 2017 +[POBIERZ WNIOSEK]

Kosiniakowe – jak ubiegać się o świadczenie? Wśród kilku świadczeń, z których mogą skorzystać rodziny po narodzinach dziecka, znajduje się tzw. kosiniakowe. Kto ma prawo je otrzymać? Czy są jakieś...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo