Półkolonie 2024. Ruszyły zapisy na tegoroczną edycję. Można skorzystać z dofinansowania?

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Rodzice już teraz planują letnie miesiące tak, aby wypełnić dzieciom czas i zorganizować im ciekawe i kreatywne aktywności. Jedną z ciekawszych opcji są półkolonie, które w 2024 roku ponownie odbędą się w wielu miastach. Zapisy na tegoroczną edycję już wystartowały. Jak zarejestrować dziecko? Kto może liczyć na dofinansowanie?

Półkolonie letnie 2024. Trwają zapisy na tegoroczną edycję

Okres letnich wakacji to przede wszystkim okazja do porządnego odpoczynku, ale także do zabawy, podejmowania ciekawych aktywności czy spotkań ze znajomymi. Wyjazdy z rodziną czy na obozy z rówieśnikami nie zawsze są w stanie wypełnić całe dwa miesiące, a większość rodziców przecież musi pracować. W związku z tym władze miasta czy różne organizacje często organizują tzw. półkolonie, czyli całodziennych aktywności dla dzieci w różnym wieku.

W ramach programu “Lato w mieście” za niewielkie pieniądze można zapewnić dzieciom opiekę, dobrą zabawę i wyżywienie przez cały dzień. Za pięć dni w zależności od miasta trzeba zapłacić od 250 do 300 zł. Akcja będzie w tym roku prowadzona na pewno w Warszawie, Łodzie czy Białymstoku. W połowie maja wystartowały już zapisy, które potrwają do końca miesiąca.

Aby sprawdzić, czy w naszym mieście organizowana jest podobna inicjatywa, należy sprawdzić stronę internetową urzędu miasta lub skontaktować się z urzędnikami. Zapisy najczęściej odbywają się przez internet lub telefonicznie.

Zobacz: 1200 zł na wakacje dla dzieci w 2024. Dofinansowanie tylko dla wybranych roczników. Jakie jeszcze warunki trzeba spełnić?

Dofinansowanie do półkolonii 2024 – komu przysługuje wsparcie?

Półkolonie w ramach programu “Lato w mieście” są dofinansowane, dlatego koszt opieki i atrakcji jest bardzo atrakcyjny. Np. w Warszawie opłata wynosi 50 zł dziennie w podziale: 20 zł za dwa posiłki oraz 30 zł za opiekę. Z kosztów zwolnione są dzieci, które w trakcie roku szkolnego korzystały z bezpłatnych lub częściowo płatnych posiłków, na mocy decyzji dyrektora szkoły lub Ośrodka Pomocy Społecznej. 

Sprawdź też:

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo