Pomysły na prezent dla dziecka w wieku 11-12 lat

Oryginalny prezent dla dziecka – sformułowanie, które łączy w sobie dwa bieguny: wysoką jakość oraz wzbudzenie zainteresowania pociechy Wybierając prezent dla dziecka, musimy dowiedzieć się, czym tak naprawdę chciałoby się bawić. Osoba dorosła ma jakieś wyobrażenie na temat potrzeb 11- czy 12-latka, ale nie zawsze są one zgodne z potrzebami samego solenizanta. Natomiast warto rozejrzeć się za produktami uniwersalnymi, które dedykowane są dzieciom w tym wieku, które równocześnie będą wspierały ich indywidualny rozwój.

Zabawki z drewna – idealny prezent dla dziecka 11-12 lat

Drewno jest ponadczasowym surowcem, bardzo eleganckim, przyjemnym w obsłudze, które nie ulegnie łatwemu zniszczeniu. W tej kategorii mamy kilka ciekawych propozycji na fajny prezent dla dziecka. Jednym z nich są drewniane łamigłówki, które składają się z geometrycznych brył, złożonych z wielu elementów. Zadaniem dziecka jest ponowne połączenie tychże elementów w odpowiedniej konfiguracji. Nie jest to zbyt oczywiste i wymaga od młodego umysłu kreatywności. Wspiera logiczne myślenie, które przydaje się również na każdym etapie edukacji. Wśród drewnianych propozycji znajdą się zarówno interesujące zabawki dla 11 latki, jak i dla 11 latka.

Kolejną ciekawą zabawką jest koło fortuny, które posiada drewnianą tarczę, na której można umieścić, co się tylko zapragnie. Mogą być to różne zadania do wykonania czy wiedzowe pytania z ulubionej tematyki dziecka. Jest to również świetna okazja do zabawy z rodzeństwem, rodzicami czy przyjaciółmi. Zabawka może służyć do zabawy w domu, ale również na zewnątrz.

Drewniane sudoku również ma wiele pozytywnych opinii. Starannie wykonane kosteczki z literkami, służą do układania wyrazów w konkretnej konfiguracji. Sudoku niewątpliwie zmusza dziecko do skupiania się na zadaniu, pobudza również kreatywność oraz logiczne myślenie. Dziecko ćwiczy pamięć, co sprawia, że zapamiętuje wszelkie informacje łatwiej i szybciej.

Gry – dobry pomysł na prezent dla dziecka

W tej kategorii mamy całkiem spory wybór na prezent dla dziecka 11-12 lat. Gry logiczne, które wspierają analityczne myślenie oraz zachęcają do wyciszenia się i skupienia na konkretnym zadaniu. Wśród nich znajduję się bingo, które polega na ułożeniu wzoru na swojej planszy z zakreślonych liczb. Do zestawu dołączona jest maszyna losująca. Jest to gra na poziomie, która potrafi zaangażować wszystkich członków rodziny.

Oczywiście nie można pominąć popularnych gier planszowych, które również są fajnym prezentem dla 11-12 latka. Popularny chińczyk, który zrzesza 4 graczy i wzbudza zdrową rywalizację. Bez wątpienia jest to gra towarzyska, więc stanowi doskonały pretekst do zaproszenia przyjaciół.

Rodzajów gier jest naprawdę dużo i każda z nich wspiera inne umiejętności. Natomiast nie ulega wątpliwości, że gry są idealną propozycją na prezent dla dziecka.

Jaki prezent dla dziecka 11-12 lat? – puzzle oraz instrumenty muzyczne

Dużą popularnością cieszą się puzzle 3D, które swoją drogą należą do grupy oryginalnych prezentów. Mnogość elementów, które należy poskładać w jedną całość, wspiera kreatywność, skupienie, logiczne myślenie. Tego typu puzzle zabijają nudę i angażują dziecko w 100%.  Puzzle trójwymiarowe można kupić w sklepie internetowym maludas.pl – firma oferuje szeroki wybór kreatywnych zabawek dla dzieci w każdym wieku.

Jak nie puzzle, to może instrumenty muzyczne? Dzieci w wieku 11-12 lat wykazują wyraźne zainteresowanie muzyką, więc zauważając, że tak właśnie jest w przypadku solenizanta, warto pomyśleć o instrumencie muzycznym  Może skrzypce lub gitara? Wielkością dopasowane są do małych rąk dzieci. Są wysokiej jakości, wydające pięknie brzmiące dźwięki. Instrumenty muzyczne  wspierają wrażliwość dziecka i możliwość wyrażania swoich emocji.

To już koniec pomysłów na to, jakie wybrać drewniane zabawki logiczne na prezent dla dziecka 12 lat. Mamy nadzieję, że temu twój wybór stał się łatwiejszy.

Szukasz pomysłów na prezenty świąteczne? Sprawdź naszą sekcję “Prezenty Świąteczne 2021”.

Dodaj komentarz

Mama, Moda, Zakupy

Jaka sukienka na wesele dla mamy?

Sezon weselny już w pełni. Znalezienie odpowiedniej kreacji na to wydarzenie zawsze stanowi prawdziwe wyzwanie. Tym większe, gdy jest się karmiącą mamą. Sukienki na wesele dla mamy, która podczas imprezy...

Czytaj dalej →
Zakupy

Zegarek dla dziewczynki

Twoja córka zaczęła sama wychodzić na dwór? Zapewne pojęcie czasu jest dla niej zupełną abstrakcją i polecenie „wróć za godzinę” często spotyka się z całkowitym brakiem zrozumienia. Nadszedł czas na...

Czytaj dalej →
Zakupy

Plecak Vans

Vans to marka, którą wielu z nas kojarzy z obuwiem. Zapominamy, że istniejąca od ponad pięćdziesięciu lat firma słynie również z wysokiej jakości odzieży sportowej i akcesoriów. Buty, odzież i...

Czytaj dalej →
Zakupy

Buty dla dziewczynek

Dzieci celebrytów i blogerów niejednokrotnie udowodniły nam, że moda nie ma ograniczeń wiekowych, a stylowo można wyglądać od przysłowiowej kołyski. Czym jednak byłaby mała fashionistka bez właściwie dobranych do stylizacji...

Czytaj dalej →
Porady Kulinarne

20 dag miodu: ile to łyżek?

“20 dag – ile to łyżek miodu?” – z takimi dylematami często spotykamy się w kuchni, zwłaszcza jeśli zajmujemy się rozmaitymi słodkimi wypiekami i dopiero co zaczynamy naszą przygodę z...

Czytaj dalej →
Ciąża

Dziedziczenie grupy krwi

Wiedza na temat dziedziczenia grupy krwi to wiedza podstawowa, którą powinniśmy uzyskać podczas lekcji biologii, jednak z czasem jest ona puszczana w niepamięć – do pewnego momentu. Dziedziczeniem grupy krwi...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general