Projektanci Thule z tytułem „Red Dot: Design Team of the Year 2024”

Nagrody Red Dot to złoty standard w świecie wzornictwa przemysłowego – wyróżniane są nim najlepiej zaprojektowane i najciekawsze produkty z najróżniejszych kategorii. Wiele z nich trafiło na przestrzeni ostatnich lat do Thule – teraz jednaj szwedzka marka zdobyła wyjątkowe wyróżnienie Red Dot. Jej zespół projektowy uznano za najlepszy w roku 2024 – przyznając mu tytuł Red Dot: Design Team of the Year 2024. Thule dołącza tym do grona poprzednich zwycięzców, wśród których znalazły się m.in. firmy Braun, Sony, Apple oraz Philips.

Przedstawiciele firmy wyjaśniają, że filozofia wzornictwa Thule zachęca użytkowników do oddawania się swoim pasjom – niezależnie od tego, czy jest to narciarstwo, jazda na rowerze, bieganie z dziećmi, czy po prostu cieszenie się życiem. Produkty Thule pasują do siebie doskonale, tworząc spójne i atrakcyjne wizualnie kolekcje. Marka oferuje nie tylko produkty, ale konkretny styl życia, przygody i odkrycia.

W kilku ostatnich latach firma Thule dopracowała swoje wzornictwo i styl, dbając o to, by estetyka produktów idealnie pasowała do tożsamości marki. Tworząc wewnętrzny dział projektowy, Thule zadbała o spójność i autentyczność wszystkich kreacji. Takie podejście zaowocowało ponadczasowym, ale też współczesnym wzornictwem, które jasno komunikuje wyrafinowanie i profesjonalizm, idealnie wpasowując się w oczekiwania klientów oraz pracowników firmy.

Ogromne osiągnięcie Thule

Zdobycie przez Thule tytułu Red Dot: Design Team of the Year jest potwierdzeniem kreatywności, najwyższych standardów oraz skuteczności wspólnego wysiłku zespołu projektantów firmy. „Przyznając tytuł ‘Red Dot: Design Team of the Year 2024’ potwierdzamy nieprzeciętne osiągnięcie Thule, jakim jest płynne i spójne połączenie wzornictwa oraz zarządzania marką. Jej produkty są ucieleśnieniem funkcjonalności i wartości emocjonalnej, oferując jednocześnie najwyższy poziom bezpieczeństwa i zaufania, co jest wyraźnie widoczne w projektach marki oraz jej komunikacji. Niezachwiana determinacja Thule, by tworzyć produkty o najwyższej jakości – potwierdzanej niezliczonymi testami i codziennymi doświadczeniami użytkowników – powinna być stawiana jako przykład dla branży. Rozpoznanie i wyróżnienie niezwykłego etosu wzornictwa Thule podkreśla kluczową rolę firmy w tworzeniu innowacji we wzornictwie przyszłości” – skomentował profesor dr Peter Zec, twórca oraz CEO Red Dot.

“Czujemy się niesamowicie uhonorowani i zaszczyceni przyznaniem tego tytułu. Zadaniem naszej estetyki jest reprezentowanie Thule – chodzi o tworzenie wyraźnie rozpoznawalnej tożsamości, która trafia do naszych klientów i wyraża wartości, które wyznajemy” – powiedział Henrik Eriksson, Global Design Director w Thule Group

“Gdy marka i wzornictwo rozwijają się ramię w ramię, powstaje coś więcej niż tylko suma połączonych elementów – tworzy to niesamowite poczucie dumy i ambicji firmy” – dodaje Tina Liselius, Vice President Brand w Thule Group

Rekordowy sukces w Red Dot Awards 2024

Dodajmy, że Thule z sukcesami uczestniczy w konkursie Red Dot Awards od 2011 roku, zdobywając wyróżnienia w najróżniejszych kategoriach, od plecaków, przez bagażniki dachowe, aż po wózki dziecięce. Dodatkowo, marka została również wyróżniona nagrodą “Best Outdoor Brand” (przyznaną za ogólne wzornictwo produktów) w konkursie Dot Award: Brands & Communication Design 2019.

W 2024 roku Thule nie tylko zdobyła tytuł Design Team of the Year – markę nagrodzono również rekordową liczbą wyróżnień Red Dot Awards. Przyznano jej ich aż 12 w różnych kategoriach, co dowodzi wszechstronności i najwyższej jakości produktów Thule. Nagrody zdobyły:

  • wózek dziecięcy Thule Urban Glide 4-wheel (wyróżniony tytułem Red Dot: Best of the Best),
  • samochodowe foteliki dziecięce Thule Alfi, Thule Elm oraz Thule Maple,
  • klatka do transportu psów Thule Allax,
  • wózek dziecięcy Thule Urban Glide 3,
  • platforma dachowa Thule Caprock,
  • montowany na haku auta namiot Thule Outset,
  • bagażnik rowerowy Thule Epos,
  • wielofunkcyjna przyczepka sportowa Thule Chariot Sport 2,
  • box dachowy Thule Motion 3.
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo