Proste i modne fryzury dla dzieci

Fryzury dla dzieci: propozycje dla dziewczynek

Modne fryzury dla dzieci to przede wszystkim warkocze i wszelkie wariacje na ich temat. Trudno się temu dziwić. Splot jest łatwy do zrobienia, zbiera wszystkie włosy tak, że nie przeszkadzają dziecku, a ponadto efektownie wygląda. No i nie bez znaczenia jest to, że warkocze nosiły obie bohaterki bajki Kraina Lodu, które od lat są idolkami dla wielu dziewczynek.

 

Najprościej będzie skopiować uczesanie Anny, która chodziła w dwóch warkoczykach. Wystarczy wyznaczyć przedziałek pośrodku głowy, a następnie spiąć połowę włosów. Drugą połowę zaplataj w warkocz francuski zaczynając od samej góry. W tym celu podziel część włosów wydzieloną na czubku głowy na trzy i zapleć jak zwykły warkocz. Następnie dobierz z boku dwa pasma i dołącz do zewnętrznych części. Zapleć ponownie. Powtórz to samo z drugiej strony przedziałka.

Kilka innych pomysłów na fryzurę dla dziewczynki

Fryzury dla dzieci wykorzystujące warkocze tylko na początku wydają się skomplikowane. Szybko dojdziesz do wprawy, a wtedy zaczyna się prawdziwe szaleństwo: wymyśl kilka różnych modyfikacji tego samego uczesania. W przypadku dwóch warkoczy wystarczy, że zapleciesz kilka centymetrów splotu z jednej strony głowy i będziesz kontynuowała zaplatanie z drugiej strony.

 

Kłos lub warkocz francuski może też być punktem wyjścia do kucyka. Tak jak tutaj…

 

Wprawdzie warkocze to jedne z najprostszych modnych fryzur dla dzieci, jednak zdarzają się mamy, które mają trudności z ich zapleceniem. Wówczas można zastosować niewinne oszustwo i stworzyć coś na kształt splotu używając kilku uprzednio przygotowanych gumeczek. Zwiąż włosy córki w kucyk na samym czubku głowy i poluzuj go. Dobierz z boków pasma i ponownie zawiąż je kolejną gumeczką. I tak aż do dołu włosów. Spójrz jak fajnie wygląda ta prosta fryzurka!

 

Wszyscy wiemy, że rano nie ma czasu na zbyt długie układanie fajnych fryzur dla dzieci. Wiele mam robi po prostu zwykłego kucyka, a wystarczy jeden ruch ręki, by zaczął wyglądać zupełnie inaczej. Poluzuj włosy i przełóż kucyka nad gumką. Na koniec podepnij uczesanie wsuwkami.

 

Szukając fryzur dla dzieci, które przypadną do gustu dziewczynek często zwracamy uwagę na krótkie obcięcia. Włosy ścięte na pazia są jednym z najczęstszych wyborów. Wbrew pozorom ta modna fryzura wymaga starannego układania na szczotce podczas suszenia włosów. Czy na pewno będziesz miała na to czas, a twoje dziecko ochotę?

 

Fryzury dla dzieci: propozycje dla chłopców

Chłopcy, podobnie jak ich koleżanki, podczas wizyty u fryzjera często wzorują się na swoich bohaterach. W ich wypadku coraz częściej są to znani piłkarze. Co za tym idzie najpopularniejsze fryzury dla chłopców to dłuższe włosy na czubku głowy i zdecydowanie krótsze po bokach. Twój syn na pewno będzie zachwycony, gdy dodatkowo potargasz fryzurkę dłońmi z pastą do układania włosów i pozostawisz ją w nieładzie.

 

Zobacz, jak fajnie taki zaplanowany bałagan na głowie wygląda przy dłuższych włosach!

 

Dodaj komentarz

1 komentarzy: Proste i modne fryzury dla dzieci

  1. Fajne pomysły, chociaż moja córa to okropna wiercipieta, nie potrafi usiedzie spokojnie, kiedy robie jej warkocze 🙂

    Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
    Logo