Proste i modne fryzury dla dzieci

Fryzury dla dzieci: propozycje dla dziewczynek

Modne fryzury dla dzieci to przede wszystkim warkocze i wszelkie wariacje na ich temat. Trudno się temu dziwić. Splot jest łatwy do zrobienia, zbiera wszystkie włosy tak, że nie przeszkadzają dziecku, a ponadto efektownie wygląda. No i nie bez znaczenia jest to, że warkocze nosiły obie bohaterki bajki Kraina Lodu, które od lat są idolkami dla wielu dziewczynek.

Proste i modne fryzury dla dzieci
Pinterest

 

Najprościej będzie skopiować uczesanie Anny, która chodziła w dwóch warkoczykach. Wystarczy wyznaczyć przedziałek pośrodku głowy, a następnie spiąć połowę włosów. Drugą połowę zaplataj w warkocz francuski zaczynając od samej góry. W tym celu podziel część włosów wydzieloną na czubku głowy na trzy i zapleć jak zwykły warkocz. Następnie dobierz z boku dwa pasma i dołącz do zewnętrznych części. Zapleć ponownie. Powtórz to samo z drugiej strony przedziałka.

Kilka innych pomysłów na fryzurę dla dziewczynki

Fryzury dla dzieci wykorzystujące warkocze tylko na początku wydają się skomplikowane. Szybko dojdziesz do wprawy, a wtedy zaczyna się prawdziwe szaleństwo: wymyśl kilka różnych modyfikacji tego samego uczesania. W przypadku dwóch warkoczy wystarczy, że zapleciesz kilka centymetrów splotu z jednej strony głowy i będziesz kontynuowała zaplatanie z drugiej strony.

 

Kłos lub warkocz francuski może też być punktem wyjścia do kucyka. Tak jak tutaj…

 

Wprawdzie warkocze to jedne z najprostszych modnych fryzur dla dzieci, jednak zdarzają się mamy, które mają trudności z ich zapleceniem. Wówczas można zastosować niewinne oszustwo i stworzyć coś na kształt splotu używając kilku uprzednio przygotowanych gumeczek. Zwiąż włosy córki w kucyk na samym czubku głowy i poluzuj go. Dobierz z boków pasma i ponownie zawiąż je kolejną gumeczką. I tak aż do dołu włosów. Spójrz jak fajnie wygląda ta prosta fryzurka!

 

Wszyscy wiemy, że rano nie ma czasu na zbyt długie układanie fajnych fryzur dla dzieci. Wiele mam robi po prostu zwykłego kucyka, a wystarczy jeden ruch ręki, by zaczął wyglądać zupełnie inaczej. Poluzuj włosy i przełóż kucyka nad gumką. Na koniec podepnij uczesanie wsuwkami.

 

Szukając fryzur dla dzieci, które przypadną do gustu dziewczynek często zwracamy uwagę na krótkie obcięcia. Włosy ścięte na pazia są jednym z najczęstszych wyborów. Wbrew pozorom ta modna fryzura wymaga starannego układania na szczotce podczas suszenia włosów. Czy na pewno będziesz miała na to czas, a twoje dziecko ochotę?

 

Fryzury dla dzieci: propozycje dla chłopców

Chłopcy, podobnie jak ich koleżanki, podczas wizyty u fryzjera często wzorują się na swoich bohaterach. W ich wypadku coraz częściej są to znani piłkarze. Co za tym idzie najpopularniejsze fryzury dla chłopców to dłuższe włosy na czubku głowy i zdecydowanie krótsze po bokach. Twój syn na pewno będzie zachwycony, gdy dodatkowo potargasz fryzurkę dłońmi z pastą do układania włosów i pozostawisz ją w nieładzie.

 

Zobacz, jak fajnie taki zaplanowany bałagan na głowie wygląda przy dłuższych włosach!

 

1 komentarzy: Proste i modne fryzury dla dzieci

Kasia Dodane ponad rok temu,

Fajne pomysły , chociaż moja córa to okropna wiercipieta, nie potrafi usiedzie spokojnie, kiedy robie jej warkocze 🙂

Dodaj komentarz

Zakupy dla niemowląt
Gdzie kupić sukienki dla księżniczek?
Sukienki dla małych księżniczek w pewnym wieku stają się atrybutem dnia codziennego. Niewygoda? Bzdura! Młoda dama nie potrzebuje też specjalnej okazji – wyjście do przedszkola jest wystarczającym uzasadnieniem, by włożyć
Czytaj dalej
Karmienie mlekiem modyfikowanym
Pozycja do karmienia butelką
Kiedy karmisz piersią, ułożenie dziecka przy Tobie przychodzi naturalnie i jego pozycja jest dosyć intuicyjna. Schody pojawiają się, gdy musisz nakarmić maluszka z butelki. Na pierwszy rzut oka wydaje się
Czytaj dalej
Stylowe dziecko
Fryzury dla dziewczynki (nie tylko) na walentynki
Jedną z wielu zalet posiadania córki jest możliwość zabaw we fryzjera. Tego typu "zabawy" przynoszą mnóstwo frajdy zarówno mamy, jak i córki. Zazwyczaj jednak brakuje nam czasu lub motywacji, żeby
Czytaj dalej
Stylowe dziecko
Moda dla dzieci: Stylowe ubrania dziecięce
Moda dziecięca to nie tylko zmartwienie mam, ale przede wszystkim samych maluchów. Kupując ubrania dla naszych pociech, musimy mieć na uwadze przede wszystkim ich komfort, ale także kształtowanie pewnego poczucia
Czytaj dalej
Stylowe dziecko
Zimowe kurtki dziecięce: Jaką kurtkę wybrać dla maluszka?
Zbliża się zima, a wraz z nią coraz niższe temperatury, deszcz, śnieg i zimny wiatr. W związku z tym warto już teraz rozejrzeć się za zimową kurteczką, tak aby nie
Czytaj dalej
Stylowe dziecko
Fryzury do szkoły: 6 sprawdzonych pomysłów
Jeśli czytasz ten artykuł, to wyjścia są dwa: albo jesteś nastolatką szukającą przykładów uczesań do szkoły albo jesteś rodzicem małej uczennicy i potrzebujesz pomysłu na fryzurę do szkoły dla niej.
Czytaj dalej