Przedszkola po 9 listopada “Dlaczego w szkołach wirus jest śmiertelny, a w przedszkolach i żłobkach nie ma go w ogóle?”

Przypomnijmy, że wiosną rząd zamknął Polaków w domach, żeby przygotować się na drugą falę zakażeń, którą wszyscy eksperci zapowiadali na jesień. Jesień nastała, druga fala koronawirusa skutecznie paraliżuje służbę zdrowia, a premier ogłasza zamknięcie szkół. Jak się jednak okazuje – nie dla wszystkich. Dlaczego uczniowie zerówek nadal będą chodzili do szkoły oraz co z przedszkolakami?

Przedszkola i zerówki po 9 listopada bez zmian

W czasie swojego wystąpienia na konferencji, Mateusz Morawiecki nie wspomniał nic na temat przedszkolaków. Został o nich zapytany przez dziennikarzy. Oznajmił wówczas, że przedszkola będą funkcjonowały bez zmian.

Wśród rodziców natychmiast zaczęły pojawiać się pytania, zarówno o bezpiczeństwo najmłodszych, jak również o to, co z zerówkami, które działają przy szkołach. Okazuje się, że one także mają funkcjonować bez zmian (w trybie stacjonarnym).

A co z przedszkolami ja się pytam? Rozumiem, że w szkołach jest niebezpiecznie, w teatrach, kinach, galeriach sztuki. W przedszkolach dziwnym trafem dla nauczycieli tam uczących, personelu niepedagogicznego i dzieci jest bezpiecznie? Brawo!!!

Co z oddziałami przedszkolnymi, które są w szkołach?
zostają same w szkołach. jak do tego podejść

Ja chciałabym wiedzieć, dlaczego w szkołach wirus jest śmiertelny, a przedszkolach i żłobkach nie ma go wogóle… Nie chodzi mi o to , aby zamykać te instytucje, ale może jakieś obostrzenia? Bo teraz np. osoby z zewnątrz mogą przyjeżdżać i organizować im zajęcia dodatkowe! Gdzie tu logika?

Problemy logistyczne

Nie tylko dzieci z klas zero będą w czasie lockdownu przebywały w szkołach. Od poniedziałku, 9 listopada 2020 placówki szkolne będą miały obowiązek zapewnienia funkcjonowania świetlic szkolnych dla dzieci rodziców, którzy są bezpośrednio zaangażowane w walkę z koronawirusem.

Sprawdź: Czy zerówka w 2020 roku jest obowiązkowa?

Ze względu na te dwie grupy dzieci, pracownicy szkoły, tacy jak woźni, kucharki i inni również będą musieli pracować i narażać się na kontakt z wirusem.

Problem będą mieli także nauczyciele, którzy uczą w klasach 0-3. Przypomnijmy, że uczniowie klas 1-3 będą odbywali naukę w trybie zdalnym. Tacy nauczyciele będą musieli mimo wszystko cały dzień spędzać w szkole. Stacjonarnie ucząc zerówkę, a zdalnie (ale z placówki) klasy 1-3.

Uczę w 0-3, jak to rozgryźć? Będę musiała jeździć dwa razy tygodniu na 20 minut zajęć?

Tak. Lekcje zdalne tez będziesz mogła prowadzić ze szkoły.
PS. Ja tylko odpowiadam, nie oceniam tego rozwiązania

Cieszę się, że jestem na macierzyńskim. Uczę angielskiego, pracuję w szkole ponadpodstawowej, czyli zdalnie i w przedszkolu, czyli stacjonarnie. Cyrk na kółkach.

Jeśli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze

Dlaczego rząd nie zamknął także przedszkoli oraz zerówek przy szkołach? Po informacji na temat dodatkowego zasiłku opiekuńczego, który będzie przysługiwał rodzicom po 9 listopada, wniosek nasuwa się sam. Dopóki dana placówka nie zostanie zamknięta, to rodzicom nie przysługuje opieka.

Zasiłek opiekuńczy nie będzie przysługiwał rodzicom, jeśli dane przedszkole nie zostanie zamknięte. Nawet, jeśli rodzic sam zdecyduje nie puszczać dziecka do placówki.

Gdyby rząd zamknął przedszkola i zerówki, to liczba zwolnień oraz wniosków o zasiłki gwałtownie by wzrosła. Oznaczałaby to zarówno straty w budżecie państwa, jak również mogłoby doprowadzić do jeszcze większej zapaści gospodarczej.

Czy taka decyzja jest jednak bezpieczna zarówno dla dzieci, jak i pracowników szkół oraz przedszkoli?

Sprawdź: Wzór wypowiedzenia umowy z przedszkolem

Źródła:

Dodaj komentarz

1 komentarzy: Przedszkola po 9 listopada “Dlaczego w szkołach wirus jest śmiertelny, a w przedszkolach i żłobkach nie ma go w ogóle?”

 1. Czyli jak zwykle chodzi o pieniądze.
  Z dedykacją dla tych wszystkich, co głosowali na PiS, bo “może i kradną, ale przynajmniej się dzielą”.
  Teraz już wiecie skąd kradną.

  Planowanie ślubu oraz wesela

  Ciekawe pomysły na zaręczyny

  Zanim nastąpi sakramentalne „tak” przed ołtarzem, zawiązują się tak zwane zaręczyny. Chłopak prosi swoją dziewczynę o rękę wręczając jej pierścionek zaręczynowy. Jest to część tradycji oraz bardzo ważny moment w...

  Czytaj dalej →
  Waga w ciąży

  Kobiece ciało po ciąży oczami taty

  Po ostatnich dwóch luźniejszych tematach czas przejść do czegoś bardziej poważnego. Pozostaniemy jednak w temacie wagi. Tym razem jednak nie będzie o wadze niemowlaka. Ciąża i poród to ogromna zmiana...

  Czytaj dalej →
  Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
  Logo