Przedszkola po 9 listopada “Dlaczego w szkołach wirus jest śmiertelny, a w przedszkolach i żłobkach nie ma go w ogóle?”

Przypomnijmy, że wiosną rząd zamknął Polaków w domach, żeby przygotować się na drugą falę zakażeń, którą wszyscy eksperci zapowiadali na jesień. Jesień nastała, druga fala koronawirusa skutecznie paraliżuje służbę zdrowia, a premier ogłasza zamknięcie szkół. Jak się jednak okazuje – nie dla wszystkich. Dlaczego uczniowie zerówek nadal będą chodzili do szkoły oraz co z przedszkolakami?

Przedszkola po 9 listopada “Dlaczego w szkołach wirus jest śmiertelny, a w przedszkolach i żłobkach nie ma go w ogóle?”

Przedszkola i zerówki po 9 listopada bez zmian

W czasie swojego wystąpienia na konferencji, Mateusz Morawiecki nie wspomniał nic na temat przedszkolaków. Został o nich zapytany przez dziennikarzy. Oznajmił wówczas, że przedszkola będą funkcjonowały bez zmian.

Wśród rodziców natychmiast zaczęły pojawiać się pytania, zarówno o bezpiczeństwo najmłodszych, jak również o to, co z zerówkami, które działają przy szkołach. Okazuje się, że one także mają funkcjonować bez zmian (w trybie stacjonarnym).

A co z przedszkolami ja się pytam? Rozumiem, że w szkołach jest niebezpiecznie, w teatrach, kinach, galeriach sztuki. W przedszkolach dziwnym trafem dla nauczycieli tam uczących, personelu niepedagogicznego i dzieci jest bezpiecznie? Brawo!!!
Co z oddziałami przedszkolnymi, które są w szkołach?
zostają same w szkołach. jak do tego podejść
Ja chciałabym wiedzieć, dlaczego w szkołach wirus jest śmiertelny, a przedszkolach i żłobkach nie ma go wogóle… Nie chodzi mi o to , aby zamykać te instytucje, ale może jakieś obostrzenia? Bo teraz np. osoby z zewnątrz mogą przyjeżdżać i organizować im zajęcia dodatkowe! Gdzie tu logika?

Problemy logistyczne

Nie tylko dzieci z klas zero będą w czasie lockdownu przebywały w szkołach. Od poniedziałku, 9 listopada 2020 placówki szkolne będą miały obowiązek zapewnienia funkcjonowania świetlic szkolnych dla dzieci rodziców, którzy są bezpośrednio zaangażowane w walkę z koronawirusem.

Sprawdź: Czy zerówka w 2020 roku jest obowiązkowa?

Ze względu na te dwie grupy dzieci, pracownicy szkoły, tacy jak woźni, kucharki i inni również będą musieli pracować i narażać się na kontakt z wirusem.

Sprawdź:  130 mln zł dofinansowania na komputery, ale nie dla wszystkich dzieci

Problem będą mieli także nauczyciele, którzy uczą w klasach 0-3. Przypomnijmy, że uczniowie klas 1-3 będą odbywali naukę w trybie zdalnym. Tacy nauczyciele będą musieli mimo wszystko cały dzień spędzać w szkole. Stacjonarnie ucząc zerówkę, a zdalnie (ale z placówki) klasy 1-3.

Uczę w 0-3, jak to rozgryźć? Będę musiała jeździć dwa razy tygodniu na 20 minut zajęć?
Tak. Lekcje zdalne tez będziesz mogła prowadzić ze szkoły.
PS. Ja tylko odpowiadam, nie oceniam tego rozwiązania
Cieszę się, że jestem na macierzyńskim. Uczę angielskiego, pracuję w szkole ponadpodstawowej, czyli zdalnie i w przedszkolu, czyli stacjonarnie. Cyrk na kółkach.

Jeśli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze

Dlaczego rząd nie zamknął także przedszkoli oraz zerówek przy szkołach? Po informacji na temat dodatkowego zasiłku opiekuńczego, który będzie przysługiwał rodzicom po 9 listopada, wniosek nasuwa się sam. Dopóki dana placówka nie zostanie zamknięta, to rodzicom nie przysługuje opieka.

Zasiłek opiekuńczy nie będzie przysługiwał rodzicom, jeśli dane przedszkole nie zostanie zamknięte. Nawet, jeśli rodzic sam zdecyduje nie puszczać dziecka do placówki.

Gdyby rząd zamknął przedszkola i zerówki, to liczba zwolnień oraz wniosków o zasiłki gwałtownie by wzrosła. Oznaczałaby to zarówno straty w budżecie państwa, jak również mogłoby doprowadzić do jeszcze większej zapaści gospodarczej.

Czy taka decyzja jest jednak bezpieczna zarówno dla dzieci, jak i pracowników szkół oraz przedszkoli?

Sprawdź: Wzór wypowiedzenia umowy z przedszkolem

1 komentarzy: Przedszkola po 9 listopada “Dlaczego w szkołach wirus jest śmiertelny, a w przedszkolach i żłobkach nie ma go w ogóle?”

Dodaj komentarz

Finanse Newsy
Dodatkowy zasiłek opiekuńczy po 9 listopada [ZASADY]
Kto wypłaca zasiłek opiekuńczy? Ile wynosi i komu przysługuje? Jak wygląda oświadczenie o sprawowaniu opieki nad dzieckiem w wieku do 8 lat i gdzie należy je złożyć? Odpowiadamy na wszystkie
Czytaj dalej
Edukacja i psychologia Newsy
7 pytań o Bon 500+ dla nauczycieli [ściągawka dla MEN]
Rząd przez ponad pół roku przygotowywał służbę zdrowia oraz edukację na drugą falę koronawirusa. Wydaje się więc, że każdy kolejny krok powinien być przemyślany i powinien mieć przygotowane pełne wytyczne.
Czytaj dalej
Chemia
Wzór na stężenie procentowe [Chemia Cp]
Wzór na stężenie procentowe roztworu jest jednym z podstawowych na lekcjach chemii. Z jego wykorzystaniem spotykamy się na co dzień. Przykładowo na kartonie z mlekiem zawsze znajdziemy informację o stężeniu
Czytaj dalej
Wiersze
Miłe powitanie na dzień dobry – co i komu życzyć?
Jak dobrze zacząć dzień? Miłe słowa na dzień dobry zawsze są w stanie poprawić humor i sprawić, że poranek będzie łatwiejszy do przetrwania. Oczywiście, już samo życzenie miłego dnia może
Czytaj dalej
Edukacja i psychologia Newsy
“Wytyczne w budowie, edukacja w ruinie” – co z podstawą programową, egzaminami i maturami?
Od wiosny nauczyciele apelowali o zmianę podstawy programowej, która będzie dostosowana również do nauki zdalnej. Od 9 listopada lekcje w takim trybie po raz kolejny obejmą wszystkich uczniów szkół podstawowych
Czytaj dalej
Edukacja i psychologia Newsy
Bon 500 zł dla nauczycieli budzi ogromne kontrowersje “To jest kpina jakaś”
Nie milkną echa dzisiejszej konferencji premiera, na której ogłoszono między innymi tzw. "bon 500 zł dla nauczycieli". Zarówno nauczyciele, jak i rodzice są oburzeni z powodu tego świadczenia. Na co i
Czytaj dalej
Edukacja i psychologia Newsy
[PILNE] Dzieci z klas I-III także przechodzą na naukę zdalną + Bon dla nauczycieli
Podczas dzisiejszej (środa 04.11.2020) konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki ogłosił rozszerzenie nauki zdalnej o klasy 1-3. Wszyscy uczniowie będą uczyć się zdalnie co najmniej do 29 listopada 2020 roku. Nowe
Czytaj dalej
Edukacja i psychologia Newsy
MEN: “będą wyciągnięte konsekwencje” wobec nauczycieli w związku z protestami
Ministerstwo Edukacji Narodowej wydało oficjalny komentarz informujący o wyciąganiu konsekwencji wobec nauczycieli, którzy namawiali uczniów do udziału w protestach. Wcześniej jednak rozesłało do kuratorów tabele, w których muszą podać listę
Czytaj dalej
Edukacja i psychologia Newsy
Brak pieniędzy na zasiłki sprawia, że najmłodsze dzieci wciąż muszą chodzić do szkoły?
Pomimo wysokiej liczby zakażeń, także wśród pracowników związanych z edukacją, rząd ciągle nie zdecydował się na zatrzymanie najmłodszych dzieci w domach. Uczniowie klas I-III oraz przedszkolaki stale uczęszczają na stacjonarne
Czytaj dalej
Wiersze
Wierszyk o rodzinie – pogodne, piękne i wzruszające wierszyki o rodzinie
O tym, że rodzina jest ważna, że trzeba ją wspierać i o nią zabiegać, wiemy nie od dziś. Często jednak sami mamy problem z odpowiedzią na pytanie o to, jak
Czytaj dalej