Przerwa wielkanocna w szkole 2023. Wolne dni już coraz bliżej. Od kiedy uczniowie odpoczywają?

Święta Wielkanocne już za pasem. Każdy uczeń doskonale zdaje sobie sprawę, że ta uroczystość wiąże się nie tylko ze święceniem koszyczków i spotkaniami z rodziną, ale także z porządnym odpoczynkiem od nauki. Jak co roku wiosenne ferie rozpoczną się na kilka dni przed Wielkanocą, dlatego młodzież i dzieci już z niecierpliwością zerkają na kalendarz. Kiedy jest przerwa wielkanocna w szkole 2023? Kiedy uczniowie wracają do zajęć po świętach?

Kiedy jest przerwa wielkanocna w szkole 2023?

Święta Wielkanocne to niezwykle ważne uroczystości, które już na stałe wpisały się w polską tradycję. Dla jednych jest to wszystkim doskonała okazja, aby spędzić nieco więcej czasu z bliskimi i spotkać się z innymi członkami rodziny, których na co dzień nie widujemy zbyt często. Dla innych Wielkanoc jest po prostu czasem nieco dłuższego odpoczynku od codziennych obowiązków.

Jak co roku, ze względu na Święta Wielkanocne najdłuższe wolne czeka uczniów. W tym roku Wielkanoc przypada na 9 kwietnia (Niedziela Wielkanocna), ale przerwa wielkanocna 2023 standardowo zacznie się już kilka dni wcześniej. Ostatnim dniem zajęć będzie środa 5 kwietnia. Ferie zaczną się następnego dnia, czyli w Wielki Czwartek 6 kwietnia i potrwają niemal tydzień do wtorku 11 kwietnia (włącznie). Uczniowie wrócą do nauki w środę 12 kwietnia.

Zobacz: Czy 500 plus będzie przed Świętami Wielkanocnymi 2023? Rodzice liczą, że pieniądze przydadzą się na zakupy

Dni wolne od szkoły 2023

Przerwa wielkanocna w szkołach 2023 będzie pierwszym dłuższym okresem wolnym od momentu zakończenia ferii zimowych, dlatego jest wyczekiwana przez uczniów ze szczególnym entuzjazmem. Na kolejny odpoczynek nie będą jednak musieli długo czekać – już wkrótce majówka, która w tym roku ułożyła się wyjątkowo korzystnie. 1 i 3 maja to odpowiednio poniedziałek i środa, dlatego w sumie uczniowie będą mieli wolne aż 5 dni – od soboty 29 kwietnia do środy 3 maja. Uczniowie szkół ponadpodstawowych zostaną w domach nawet nieco dłużej ze względu na rozpoczynające się po majówce matury – 4, 5 i 8 maja. Z kolei uczniowie podstawówek od pierwszej do siódmej klasy nie będą uczestniczyli w zajęciach w okresie egzaminów ósmoklasisty: od 23 maja do 25 maja.

Kolejny długi weekend szykuje się dopiero w czerwcu, z okazji Bożego Ciała. Jak zawsze, święto wypada w czwartek, dlatego zazwyczaj w szkołach wolny jest także piątek, co daje aż 4-dniowy weekend.

Sprawdź: Kiedy wysiać rzeżuchę na Wielkanoc? Ten termin to gwarancja pięknej rośliny na święta

Czytelnicy pytają, jak wypada przerwa wielkanocna od szkoły

Wielkanoc przerwa szkolna 2023 – od kiedy?

Ferie wielkanocne zaczynają się 6 kwietnia, w Wielki Czwartek.

Szkoła przerwa wielkanocna 2023 – kiedy uczniowie wracają do szkół?

Zajęcia po świętach zaczną się w środę 12 kwietnia.

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo