Rodzinny urlop? Wybierz hotel, w którym dziecko będzie czuło się doskonale!

Planując urlop, bierzemy pod uwagę wiele czynników. Sprawdzamy atrakcje, pogodę, dojazd, oglądamy różne hotele. Gdy organizujemy wyjazd z dzieckiem, analiza często trwa o wiele dłużej. Podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę, szukając hotelu przyjaznego najmłodszym.

Na co zwracać uwagę, szukając rodzinnego hotelu?

Dostawka, dziecięce menu? To dziś właściwie standard. Rodzinny hotel powinien nam oferować o wiele więcej. To nie tylko zniżki dla najmłodszych (możemy np. nie zapłacić za dziecko, które będzie spało z nami w łóżku – dla wielu rodziców to standard, skoro i tak nie będziemy spać oddzielnie, po co za to płacić?), ale i możliwość wypożyczenia akcesoriów, których nie musimy ze sobą zabierać na wyjazd. To np.:

  • łóżeczko,
  • wanienka,
  • nakładka na sedes,
  • podgrzewacz.

Oczywiście duże znaczenie ma także to, jakie atrakcje zapewnia dzieciom hotel. Mogą to być zajęcia z udziałem animatora czy różnego rodzaje sale zabaw. Dziś smętna huśtawka i piaskownica, stojące gdzieś na poboczu, to zdecydowanie za mało. W niektórych hotelach na każdym kroku znajdziemy podesty dla dzieci, aby najmłodsi mogli np. samodzielnie coś zamówić w restauracji czy dopytać o coś w recepcji.

Warto zwrócić też uwagę, czy obiekt przygotował coś jedynie dla niemowląt i przedszkolaków, czy i dla tych ciut starszych dzieci. W końcu i one chciałyby mieć jakieś zajęcie, a hotelowe spa czy sala bilardowa raczej nie są czymś, o czym szczególnie marzą. Sprawdź także, czy atrakcje są w cenie, czy będzie trzeba za nie dodatkowo zapłacić.

Okolica także ma znaczenie

Obiekt jest ważny, w końcu będziemy tam nie tylko jeść i nocować, ale i spędzać czas, gdy pogoda zawiedzie. Ale sam hotel to nie wszystko – warto zwrócić uwagę na to, co oferuje najbliższe otoczenie. Atrakcje są daleko, czy dojdziemy do nich na piechotę? Czy skorzystają z nich także najmłodsi? A może hotel oferuje także np. dostęp do prywatnej plaży? W zabieganym świecie rzadko mamy czas, kiedy naprawdę możemy być razem. Planując rodzinny wyjazd warto zadbać o wszystko, abyśmy na miejscu po prostu cieszyli się sobą.

Gdzie znaleźć idealny hotel?

Najlepszym wyjściem jest skorzystanie z poleceń znajomych – gdy miejsce jest już przetestowane, doskonale wiemy, czego się po nim spodziewać. Jednak zasięgnięcie opinii nie zawsze jest możliwe. Nasze dzieci mogą nie być w tym samym wieku (i zwracamy uwagę na inne rzeczy), wybieramy różne kierunki, może różnić się nasz budżet, czy to, jak lubimy spędzać wolny czas. 

Jeśli szukasz hotelu na własną rękę, warto skorzystać z serwisu Travelist.pl – klubu travelowego, w którym znajdziesz najlepsze na rynku oferty turystyczne. To nie tylko doskonale rozbudowana baza, ale i dokładne informacje dotyczące ośrodków. Szczegółowe filtrowanie umożliwi ci znalezienie obiektu idealnie dopasowanego do twoich potrzeb. Sprawdzisz m.in. hotele w których są atrakcje czy animacje dla dzieci, różne opcje pokoi, czy możliwość płacenia bonem turystycznym. Znajdziesz tam także regularne wyprzedaże i akcje specjalne – to ciekawa opcja przede wszystkim dla tych, którzy uwielbiają działać spontanicznie. Jednego dnia przeglądają “od niechcenia” oferty, drugiego – są już na wakacjach.

Co powiesz na spontaniczny wyjazd? Sprawdź te hotele

Wybraliśmy kilka hoteli, które doskonale sprawdzą się na rodzinny wyjazd. To wspaniała okolica, ale i liczne atrakcje w obiekcie, z których warto skorzystać nie tylko w czasie niepogody. 

Maloves Spa & Resort we Władysławowie

To hotel we Władysławowie, tuż przy plaży. To nie tylko bliskość do morza (o tej porze roku nad Bałtykiem jest cudownie!), ale i liczne atrakcje w samym obiekcie. Możecie skorzystać m.in. z krytych basenów, pokoju zabaw czy strefy gier. Uwielbiacie czytać? Skorzystajcie z hotelowej biblioteki, a w świat opowieści wejdźcie, słuchając dźwięku fal.  

Hotel Amber Port w Darłowie

To nowo otwarty obiekt w tym doskonale znanym kurorcie. Najmłodsi nie będą się nudzić ani “na mieście”, ani w hotelu. Mogą skorzystać m.in. z małpiego gaju, ścianki wspinaczkowej czy strefy artystycznej. Sale podzielone są na te dla młodszych i starszych dzieci, dzięki czemu każde znajdzie coś dla siebie. Co jeszcze? Można m.in. wypożyczyć niezbędne akcesoria czy skorzystać z tężni. 

Hotel Vestina w Wiśle

Zimą wolisz towarzystwo gór? Hotel Vestina w Wiśle to coś dla ciebie! Bliskość stoków i szlaków, a także wszystko, czego potrzeba rodzinom z dziećmi – kącik zabaw, plac zabaw, niezbędne akcesoria w pokoju, możliwość wypożyczenia książek czy gier rodzinnych. To gratka dla wielbicieli narciarstwa (to nie tylko stoki, ale i bliskość skoczni im. Adama Małysza), ale i dla tych, którzy chcą po prostu leniwie spędzić czas i nacieszyć się sobą. 

Hotel Robert’s Port Lake Resort & SPA

A może Mazury? Hotel Robert’s Port Lake Resort & SPA położony jest nad jeziorem Tałty. To dostęp do prywatnej plaży i liczne atrakcje dla najmłodszych, m.in. place zabaw czy klub malucha z małpim gajem. Możemy też wypożyczyć niezbędne dziecięce akcesoria czy umówić się na warsztaty z animatorem. Obiekt posiada certyfikat “Przyjazny Rodzinie”, zdobył także pierwsze miejsce w konkursie Best Hotel Award 2014 w kategorii “Dla rodziny”. 

Dodaj komentarz

Dom i ogród, Pokój dziecięcy

Jak urządzić bardzo mały pokój dla dziecka?

Jak urządzić bardzo mały pokój dla dziecka – to pytanie nurtuje wiele osób mieszkających w bloku. Nawet jeśli posiadamy niewiele przestrzeni, chcielibyśmy oczywiście, aby aranżacja w pełni odpowiadała na potrzeby...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo