Rolki dziecięce – sposób na aktywność fizyczną maluchów

Jazda na rowerze czy na hulajnodze stanowi doskonały sposób na codzienną aktywność fizyczną. Niemniej jednak niektóre dzieci nie przepadają za tego typu ćwiczeniami – dla nich idealnym rozwiązaniem są rolki dziecięce, w których można nie tylko przemierzać długie trasy, ale również nabywać nowe umiejętności koordynacyjno-ruchowe. 

Dlaczego warto zakupić dziecku rolki?

Rolki dziecięce stanowią doskonałą alternatywę dla roweru czy dla hulajnogi, i to zarówno w przypadku, gdy dziecko nie przepada za tego typu formami aktywności fizycznej, jak i w sytuacji, gdy na dworze spędza tak dużo czasu, że chce go sobie nieco uatrakcyjnić. Nie jest bowiem tajemnicą, że małe dzieci łatwo zachęcić do ruchu, ale trzeba im zaproponować zróżnicowane rozrywki. Zakup rolek dziecięcych to inwestycja na kilka sezonów, o ile oczywiście trafnie dobierzemy ich rozmiar. Warto mieć na uwadze, że dzięki rolkom dziecko nie tylko wprawia w ruch wiele partii mięśni, ale również ćwiczy koordynację oraz zdolności ruchowe, co jest niezwykle ważne u najmłodszych.

Pomysł na wolny czas

Jazda na rolkach dziecięcych to doskonały pomysł na spędzenie wolnego czasu, a także na to, by nabrać kondycji i formy. Wystarczy, że zakupimy rolki dla wszystkich członków rodziny, a bez większego problemu będziemy mogli spędzać rodzinne soboty i niedziele w plenerze, dbając przy tym o formę i zarażając dzieci pasją do sportu. Rodzinny czas na powietrzu pozwala zacieśnić więzi, a także zadbać o własną kondycję. Pamiętajmy, że rolki dziecięce sprawdzają się doskonale już od wczesnej wiosny, aż do późnej jesieni. Zimą natomiast możemy jeździć na nich w specjalnie do tego przeznaczonych halach, jeśli oczywiście takowe znajdują się w naszym mieście. Co istotne, jazdy na rolkach warto uczyć dziecko już od najmłodszych lat – w tym przypadku jest tak samo, jak z jazdą na rowerze. Im szybciej, tym lepsze efekty można osiągnąć.

Jak dobrać rozmiar rolek dziecięcych?

Najwięcej wątpliwości wśród rodziców budzi kwestia doboru rozmiaru rolek dziecięcych. Warto na to zwrócić szczególną uwagę, bowiem zbyt luźne rolki mogą być przyczyną wypadków, natomiast zbyt opięte sprawiają, że dziecko nie będzie czerpało przyjemności z jazdy. Zmierzmy dokładnie wymiary stopy dziecka zarówno jeśli chodzi o długość, jak i o szerokość. Następnie otrzymane wyniki należy nanieść na tabelę z rozmiarami odczytać wyniki. Metoda ta sprawdzi się, jeśli nabywamy rolki dziecięce w sklepie internetowym. Pamiętajmy, że niepasujące rolki zawsze możemy wymienić na inny rozmiar. 

Dodaj komentarz

Planowanie ślubu oraz wesela

Menu weselne

Jakie menu wybrać na swoje wesele? Muszą to być potrawy, które trafią w gusta wszystkich gości. Bo przecież świeże i smaczne dania to już pół sukcesu udanego wesela (no może...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo